Skocz do zawartości

Jak zamontować zabezpieczenie alko safety do AKS 1300


joggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przeczytaj ze zrozumieniem moje poprzednie posty i posty jacek00 to będziesz wiedział.

Kolego czy tak trudno pojąć, żę guma nie może nachodzić na AKS jeżeli chcesz zabezpieczenie zamontować, czy liczysz na to, że ktoś przyjedzie i tobie to zamontuje. Po to producent daje dodatkową gumę aby to zrobić prawidłowo. Napisz maila do AL-KO, są moimi sąsiadami poproś o wytłumaczenie bo masz instrukcję marną, dopytaj, skoro piszę Tobie, że masz gumę źle nałożoną aby zamontować zabezbieczenie, a Ty rozpoczynasz wywody o fabryce, to udaj się do fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy tak trudno pojąć, żę guma nie może nachodzić na AKS jeżeli chcesz zabezpieczenie zamontować, czy liczysz na to, że ktoś przyjedzie i tobie to zamontuje. Po to producent daje dodatkową gumę aby to zrobić prawidłowo. Napisz maila do AL-KO, są moimi sąsiadami poproś o wytłumaczenie bo masz instrukcję marną, dopytaj, skoro piszę Tobie, że masz gumę źle nałożoną aby zamontować zabezbieczenie, a Ty rozpoczynasz wywody o fabryce, to udaj się do fabryki.

Nie podejmuję polemiki, mogę ewentualnie doradzić melisę, valerianę lub jakiś nerwosol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak na tym zdjęciu (aczkolwiek to nie mój zaczep).

 

Guma zachodzi na śruby z obu stron.

 

http://forum.karawaning.pl/public/style_images/master/attachicon.gif aks1300.PNG

U mnie też tak jest. Może żeby nie generować kosztów i tracić czasu na wymianę gumy kup kulkę i to najprostsze zabezpieczenie. Mam od lat u siebie.

 

post-373-1432042818,49_thumb.jpg

 

post-373-1432042845,25_thumb.jpg

 

post-373-1432042854,64_thumb.jpg

 

W czasie jazdy mam spięty zestaw tym zameczkiem. Na postoju kulka i zamek.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek mam, kulkę pewnie wkrótce kupię ale podkusiło mnie i kupiłem już to zabezpieczenie. Nie byłem świadomy że trzeba coś dokręcać a tym bardziej że z gumą będą jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuję polemiki, mogę ewentualnie doradzić melisę, valerianę lub jakiś nerwosol.

Nie podejmuj polemiki tylko popatrz na filmik przed czwartą minutą masz pokazane jak to wygląda

 

 

czasem faktycznie można stracić nerwy, jeżeli komuś się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. Może żeby nie generować kosztów i tracić czasu na wymianę gumy kup kulkę i to najprostsze zabezpieczenie. Mam od lat u siebie. attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1432042817.113352.jpg attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1432042843.753034.jpg attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1432042853.486368.jpg W czasie jazdy mam spięty zestaw tym zameczkiem. Na postoju kulka i zamek.

 

Minus takiego rozwiązania jest taki, że nie zabezpieczamy śrub zaczepu i w ten sposób ktoś może cały zaczep odkręcić i zamontować swój. 

 

Ja rozważałem oba te zabezpieczenia i kupiłem to co zabezpiecza także śruby - poza tym wydaje mi się ono jakieś solidniejsze. 

 

Co do gumy nachodzącej, to w ten sposób faktycznie nie da się tego zrobić. Nie pozostaje nic innego jak ściągnąć/uciąć  tą gumę i założyć zabezpieczenie :)  U mnie ta guma nie nachodziła na śruby i same śruby były odsłonięte, tak jak na filmiku powyżej.

Zamek mam, kulkę pewnie wkrótce kupię ale podkusiło mnie i kupiłem już to zabezpieczenie. Nie byłem świadomy że trzeba coś dokręcać a tym bardziej że z gumą będą jakieś problemy.

 

W zasadzie to trzeba odkręcić dwie śruby, wsadzić w ich miejsce te metalowe zaczepy dla zabezpieczenia, i dać w miejsce starych śrub nowe, które powinny być w zestawie. 

Przy okazji można wymienić gumę, ewentualnie zostawić starą - w Twoim wypadku po wcześniejszym ściągnięciu jej z zaczepu. To cala filozofia.

 

Montaż całego zabezpieczenia zajął mi nie więcej jak 15-20 minut, i to w dodatku z moimi problemami, o których pisałem powyżej - tzn nie zabezpieczyłem amortyzatora najazdu i cały mi się cofnął i musiałem go trochę powciskać i całość na nowo poskręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej zastanawia jeśli chodzi o gumę to to w jaki sposób jest przymocowana po stronie zaczepu. Moja fabryczna trzyma się na śrubach a z drugiej strony ma kołnierz i opaskę. Ta dołączona do zabezpieczenia ma z jednej strony kołnierz i opaskę a z drugiej nic (po prostu się kończy). Zakładając, że stronę z kołnierzem dam z tyłu to jak ta guma trzyma się od strony zaczepu? Samoistnie rozciąga się i dolega do zaczepu? Tego nie kumam i nie widać tego ani na zdjęciach jakie znalazłem na necie ani na załączonym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus takiego rozwiązania jest taki, że nie zabezpieczamy śrub zaczepu i w ten sposób ktoś może cały zaczep odkręcić i zamontować swój.

 

Ja rozważałem oba te zabezpieczenia i kupiłem to co zabezpiecza także śruby - poza tym wydaje mi się ono jakieś solidniejsze.

 

Co do gumy nachodzącej, to w ten sposób faktycznie nie da się tego zrobić. Nie pozostaje nic innego jak ściągnąć/uciąć tą gumę i założyć zabezpieczenie :) U mnie ta guma nie nachodziła na śruby i same śruby były odsłonięte, tak jak na filmiku powyżej.

 

 

W zasadzie to trzeba odkręcić dwie śruby, wsadzić w ich miejsce te metalowe zaczepy dla zabezpieczenia, i dać w miejsce starych śrub nowe, które powinny być w zestawie.

Przy okazji można wymienić gumę, ewentualnie zostawić starą - w Twoim wypadku po wcześniejszym ściągnięciu jej z zaczepu. To cala filozofia.

 

Montaż całego zabezpieczenia zajął mi nie więcej jak 15-20 minut, i to w dodatku z moimi problemami, o których pisałem powyżej - tzn nie zabezpieczyłem amortyzatora najazdu i cały mi się cofnął i musiałem go trochę powciskać i całość na nowo poskręcać.

To fakt śrub nie zabezpiecza, ale takich akcji na campingach raczej się nie spodziewam. Mój zestaw zawsze wygląda skromnie przy sąsiadach z DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt śrub nie zabezpiecza, ale takich akcji na campingach raczej się nie spodziewam. Mój zestaw zawsze wygląda skromnie przy sąsiadach z DE.

 

Ja nie kupowałem tego z myślą o kempingach a o naszej polskiej ulicy ;) Moja przyczepa na razie stoi, wprawdzie na ogrodzonym terenie, ale w zasadzie ogólnodostępnym. Szlaban też łatwo sforsować, bo to plastik. Wolałem ją zabezpieczyć tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, gdzie wy te cepki trzymacie skoro od razu przewidujecie wymiane calego zaczepu przez zlodzieja na parkingu :hmm:?

Na cempie przeciez wam nie podprowadza, pod domem to z regoly wlasne podworko lub parking (nikt nie trzyma nowych budek tak na poboczu), po trasie to spieta z holownikiem, to gdzie te zaczepy tak podmieniaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, gdzie wy te cepki trzymacie skoro od razu przewidujecie wymiane calego zaczepu przez zlodzieja na parkingu :hmm:?

Na cempie przeciez wam nie podprowadza, pod domem to z regoly wlasne podworko lub parking (nikt nie trzyma nowych budek tak na poboczu), po trasie to spieta z holownikiem, to gdzie te zaczepy tak podmieniaja?

Ja swoją zostawiam na kilka tygodni nad jeziorem. Wpadam kiedy jest pogoda i kiedy chcę. Spokojnie można ją ukraść. Z parkingu pod blokiem też jak 90% mieszkańców jest w pracy. Rozumiem potrzebę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.