Skocz do zawartości

Jak zamontować zabezpieczenie alko safety do AKS 1300


joggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

joggi, aby zamontować zabezpieczenie do AKS 1300 musisz mieć dedykowane do tego zaczepu specjalne uchwyty , które zakładasz na dwie śruby mocujące AKS do suwadła - fotka

post-208-0-98360300-1413056107.png

 

W zabezpieczeniu SAFETY masz dwa zaczepy

post-208-0-82671200-1413056346.png ,

które opierają się na tych wspomnianych uchwytach po czym pozostaje Ci tylko przekręcenie kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,kiedyś jak kupowałem przyczepę dokupiłem u sprzedąjącego owe zabezpieczenie a po latach okazało się,że brakuje mi śrub i zabezpieczenie tylko leży na dyszlu.Wczoraj dokupiłem ten zestaw śrub w sklepie kempingowym i muszę to zamontować i nie mam żadnej instrukcji a ze względu na bezpieczeństwo chciałbym wiedzieć jak to zrobić poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat jako, że właśnie zabieram się za montaż na AKS 1300. Wg instrukcji powinienem wymienić gumową harmonijką na tę dołączoną z zabezpieczeniem. Nie bardzo czuję po co i o tyle mi się to nie uśmiecha, że oryginalna zachodzi ładnie na śruby i sprawia wrażenie dość szczelnej ta dołączona do zabezpieczenie jest krótsza i tylko z jednej strony jest możliwe zapięcie jej opaską.

 

Ma ktoś doświadczenie z montażem tego zabezpieczenia? Da radę zostawić oryginalną gumę czy nie będzie się dało jej naciągnąć z powrotem po dokręceniu uchwytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat jako, że właśnie zabieram się za montaż na AKS 1300. Wg instrukcji powinienem wymienić gumową harmonijką na tę dołączoną z zabezpieczeniem. Nie bardzo czuję po co i o tyle mi się to nie uśmiecha, że oryginalna zachodzi ładnie na śruby i sprawia wrażenie dość szczelnej ta dołączona do zabezpieczenie jest krótsza i tylko z jednej strony jest możliwe zapięcie jej opaską.

 

Ma ktoś doświadczenie z montażem tego zabezpieczenia? Da radę zostawić oryginalną gumę czy nie będzie się dało jej naciągnąć z powrotem po dokręceniu uchwytów?

 

 

Ja zostawiłem tą oryginalną. Wprawdzie założyłem tą dołączoną do zestawu, ale się okazało, że jest ona za krótka i kawałek dyszla (nasmarowanego smarem) był po prostu odsłonięty. Uznałem, że to bez sensu, bo do smaru będzie się lepić piach i inne paskudztwo, więc założyłem ponownie to co było w oryginale i zupełnie w niczym to nie przeszkadza. Tak więc nie bardzo rozumiem, z jakiego powodu dają taką krótszą gumę.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydawało, że ta nowa guma jest trochę krótka i nie bardzo jest jak ją szczelnie i stabilnie przymocować do AKSa.

 

Próbowałem coś rozczytać w instrukcji ale te rysunki są dla mnie mało zrozumiałe więc nie wiem o co chodzi z tą gumą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mało zrozumiałe, co wszystko tak maleńkie, że montowałem całość na czuja bardziej, bo z obrazka nie szło się zorientować o co chodzi :D 
 

Największy problem miałem, ponieważ wymontowałem obie śruby - jedną wybijając tym bolcem co dali, bo nie pomyślałem, że służy on do zablokowania amortyzatora najazdu. No i całość mi się po prostu cofnęła. Tak więc uważaj z tym, bo potem trzeba się namęczyć z wciskaniem całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytuje się ponownie w instrukcję i zastanawia mnie czemu ewidentnie piszą ze gumowy mieszek nie może nachodzić na śruby mocujące AKS.

 

Rysunki w instrukcji są tak debilne ze nic z nich nie wynika. Szczególnie jeśli chodzi o gumę. Dwa prawie identyczne rysunki a w treści piszą żeby obciąć wg rysunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten oryginalny mieszek przecież nie nachodzi na śruby mocujące. Przynajmniej u mnie. A nie może nachodzić bo wtedy nie założysz blokady :-) Blokada między innymi zasłania te śruby mocujące, aby nikt nie mógł odkręcić zaczepu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście masz dobrze a u mnie fabryka zrobiła źle ;)

nie no za to Ty masz idealnie pod zabezpieczenie teraz tylko wymyśl sposób jak je włożyć na tą gumę, po co zadajesz pytanie skoro fabryka Tobie zrobiła dobrze, nie rozumiem  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.