Skocz do zawartości

Audi A4 2004 r. 1.9 TDI Avant


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, szary11 napisał:

Od zawsze? :)

Proponuję doczytać przepisy ;) Na B możesz jechać holownikiem do 3500kg + przyczepa lekka (DO 750kg) czyli o łącznej masie 4250kg.

Do przyczep ponad 750kg trzeba mieć kategorie B + E (lub kod 96).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, local napisał:

Proponuję doczytać przepisy ;) Na B możesz jechać holownikiem do 3500kg + przyczepa lekka (DO 750kg) czyli o łącznej masie 4250kg.

Do przyczep ponad 750kg trzeba mieć kategorie B + E (lub kod 96).

To jak mam holownik 2000DMC nie mogę holować nic ponad 750kg? :) Nie żartuj :D

Nie ciągnąc dłużej powielania błędnych interpretacji zapraszam do poczytania na forum tematów, cytatów, wyjaśnień odnośnie tej kwestii. Wystarczy poszukać tu:

https://forum.karawaning.pl/forum/121-przepisy-uprawnienia-i-ubezpieczenia/

 

Miłej lektury :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szary11 napisał:

To jak mam holownik 2000DMC nie mogę holować nic ponad 750kg? :) Nie żartuj :D

Niestety nie żartuje. Mandat mandatem (można brać kredytowany) ale zakazu dalszej jazdy nie obejdziesz w przypadku braku uprawnień.

 Nie wiem czego nie rozumiesz ? Przyczepa LEKKA to przyczepa do 750kg wszystko ponad to nie jest już przyczepą lekką.

 Natomiast kategoria B uprawnia do prowadzenia zespołu pojazdów holownik + przyczepa lekka.

  Proponuję poczytać Dziennik Ustaw a nie "ekspertów" na forach internetowych.

W dniu 30.12.2021 o 09:41, jacek00 napisał:

kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

Czyli mając tylko kat B. możesz kierować zestawem składającym się z przyczepy LEKKIEJ i pojazdu do 3,5T. W przypadku pojazdy zasilanego paliwami alternatywnymi, którego DMC przekracza 3500 kg a nie przekracza 4250 kg jeśli chcesz ciągnąc przyczepę lekką to musisz mieć dodatkowe uprawnienia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, local napisał:

Niestety nie żartuje. Mandat mandatem (można brać kredytowany) ale zakazu dalszej jazdy nie obejdziesz w przypadku braku uprawnień.

 Nie wiem czego nie rozumiesz ? Przyczepa LEKKA to przyczepa do 750kg wszystko ponad to nie jest już przyczepą lekką.

 Natomiast kategoria B uprawnia do prowadzenia zespołu pojazdów holownik + przyczepa lekka.

  Proponuję poczytać Dziennik Ustaw a nie "ekspertów" na forach internetowych.

 

 

 

Niestety nadal błędnie i pobieżnie interpretujesz przepisy, sam wpisując się w "ekspertów" for internetowych. Dziennika ustaw z pewnością sam nie miałeś przed oczami. Cytat @jacek00 jest tylko częścią i wyrywkiem przepisu. Doczytaj proszę. Dowiesz się tam o przyczepach innych niż lekka, hamulcach, stosunku mas, przeliczniku 1.33, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I jeszcze mnie cytujesz jako dowód swoich bzdurnych teorii. Więc jak cytujesz to rób to w całości włącznie z ustępem 2, o którym mowa w przepisach.

 

Naprawdę trzeba mieć nie po kolei w głowie, aby na forum, gdzie przepisy zostały przerobione od a do z, wypisywać głupoty, że na B można jeździć tylko z przyczepą lekką

Proponuję poczytać Dziennik Ustaw a nie "ekspertów" na forach internetowych

 

Dokładnie. Weź sobie do serca swoje słowa i zabierz się za lekturę ustawy o kierujących pojazdami. Tylko zalecam czytanie przepisów w całości, ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.