Skocz do zawartości

Audi A4 2004 r. 1.9 TDI Avant


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem.Otóż DMC mojego samochodu to 2010 kg.Marzeniem moim jest Knaus 500,ale niestety Knausy mają przeważnie DMC 1500 kg...i nie mieszczę się w kategorii "B"...co robic.Czy wszystkie samochody Audi A4 Avant 1.9 TDI mają taką DMC,czy są może rozbieżności.Czy też pozostało mi szukać czegoś równie dobrego jak Knaus,może Burstner Ventana....nie mniej jednak na Knausa chyba nie mam szans,bo jak pisałem DMC przekroczę.Moja przyczepa idzie pod młotek i chciał bym coś do 32-35 tyś.Piękne są Knausy,Fendty....może jakieś sugestie co wybrać...???.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmień Holownik i dorób "e"..... Nie wiem czy jazda A4 z budą dmc 1500 będzie przyjemna...


Andrzej Terenowiec kiedyś pociągnął taki temat http://forum.karawaning.pl/topic/14089-lista-holownik%C3%B3w-nadaj%C4%85cych-si%C4%99-do-ci%C4%85gania/


i w/g proponowanej listy widać bywają A4-rki spełniające Twoje kryteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,wozu to nie zmienie...długo się naszukałem takiego co w książce serwisowej pisze prawdę jak na kazaniu.Odnośnie przyczepy to niestety muszę szukać DMC max.1490 aby nie przekroczyć 3,5t.Kurcze niektóre Knausy 500 mają 1400 DMC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jeśli sprowadzasz przyczepę i jest pierwszy raz w kraju rejestrowana to w kwestii obniżenia DMC raczej większego problemu nie ma. Szczegółów nie znam ale może warto zgłębić temat... a tak przy okazji to ja chętnie obniżyłbym DMC auta a podniósł DMC przyczepy bo przestrzeń załadunkowa by mi wzrosła... ale czy ma to sens... najważniejsze by mieć frajdę z życia i cieszyć się tym co można mieć bez przekombinowywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia.Muszę przewertować dokumenty z mojego samochodu,jestem pierwszym właścicielem w Polsce.Co faktycznie tam pisze może udało by się obniżyć DMC wozu.Czy to dobry pomysł ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorób kat B96,viatol nie jest taki tragiczny,sprawdz stosunek 1.33,czy wogóle możesz tarmosić taką bude

DMC auta jak masz zarejstrowane w pl to raczej ciężka sprawa,i niezbyt do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, chyba trzeba trochę wyprostować bo ktoś poczyta i się nie dowie o co chodzi :

 

- samochód ma DMC 2010 kg czyli może ciągnąć przyczepę ok 1508kg (współczynnik 1.33)

- trzeba sprawdzić jaką masę przyczepy z hamulcem ma samochód wpisaną w DR

- DMC samochodu moim zdaniem obniżyć się nie da - ale może sie Ktoś wypowie ? (homologacja auta)

- osobiście nie robiłbym B96 dla zestawu 3510kg tylko szukał budki lzejszej

- lub obniżyłbym DMC jeszcze nie zarejestrowanej w kraju - gdyż jest to łatwe do zrobienia.

 

płacenie ok 20gr za km przy przekroczeniu o 10 kg - w chwili kiedy jest możliwość kupienia lżejszej przyczepy - mija się z celem


Jedz autem tak jak stoi na wagę i zobacz ile kg jest. 

tak z ciekawości - co to da ? skoro liczy się głównie DMC - chyba, że delikatnie sugerujesz zastanowić się przed holowaniem przyczepy 1500kg (czyli realnie i 1700kg jak się człowiek rozpędzi z pakowaniem).... bo a4 nawet w kombi to pewnie więcej jak 1400 nie waży pusta.

 

da się holować przyczepy 1500kg w zestawieniu z autem o DMC i jest to bezpieczne, trzeba tylko być trochę bardziej ostrożniejszym. Ostatnio holowałem przyczepę towarówkę bez hamulca, która ważyła ok 700-850kg - i zdecydowanie jazda z nią była bardziej niebezpieczna niż z campingiem wyposażonym w hamulec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja subiektywna opinia, do tego auta przyczepa o tej masie i dlugosci to pomyłka... Wypożycz podobna przyczepę, przejedz sie po drodze, wyprzedz lub wymin sie z tirem przy 90-100 km/h i poczujesz o czym mowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku.Piszesz o współczynniku...więc się mieszczę.Jeżeli chodzi o DMC przyczepy z hamulcem,to w dowodzie wpisane mam 1600 kg.Bartosz napisał iż Knaus 500 przy Audi A4 1.9 TDI 130 koników to pomyłka.Nie wydaje mi się 6 lat ciągam swojego Fleetwooda i wiem jak to wygląda.Knaus 500 będzie tylko o 1m,dłuższa a i zbyt cięższa też nie będzie.Marku tak jak pisałeś na pw.rozwiązanie najlepsze.Nic tylko szukać nowej przyczepy....znaczy najpierw zgromadzić środki,a pózniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ja również nie widzę sensu pakowania się w viatola i dorabianie kategorii do B z powodu 10kg. Sam właśnie dlatego musiałem szukać przyczepki z DMC 1200. Ale dało się :) więc i Ty spokojnie znajdziesz i gwarantuję że będzie lepiej wypasiona :) do tego ładowność mojej też raczej znikoma niestety. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.