Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe w nocy. Czy nalezy sie czegos obawiac?


MaK

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zalecenia / ostrzeżenia producentów przyczep stanowią dodatkowe potwierdzenie, że mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy spaliny będą zawierać zabójczy tlenek węgla, nawet jeśli na ogół i w większości przypadków, z komina wydobywa się prawie wyłącznie para wodna.  

 

Tak!!! Chucha, dmucha się na zimne.

Treść w instrukcji to nie jest potwierdzanie że zagrożenia istnieją=skandal i spadek sprzedaży, lecz antidotum na roszczenia w razie wypadków z tym związanych. Coś podobnego jak "palenie szkodzi i grozi rakiem płuc" na papierosach (tfu syfowi) i żeby nie było że...

No!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak , przykro ale to nie są pełne wiadomości .Na pewno ogrzewani oryginalne sprawne bez przeróbek ?

Jak może dojść  do zatrucia przy obiegu zewnętrznym ?

W ogrzewaniu w przyczepach zasilanie powietrza idzie od dołu i z pieca idzie specjalnym kanałem do góry nie mając możliwości (przy sprawnym urządzeniu )ażeby spaliny miały kontakt z wnętrzem przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ostatnim czasie nie były robione odpowiednie przeglądy (nie tylko instalacji gazowej), może piec był własnoręcznie "naprawiany" i robił to ktoś bez jakiegokolwiek przygotowania w temacie, a może nikt nie zwrócił uwagi na coś, o czym kiedyś pisałem (oring, rura, wizjer). Możliwości jest dużo, nawet przy zamkniętej komorze spalania :hmm:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiadomości wcale nie ma informacji jaki rodzaj ogrzewania był używany, może zwykły promiennik?

 

Moim zdaniem, informacja jest.

Gdy czytam:

"przyczepa była ogrzewana piecykiem zasilanym gazem", to na myśl przychodzi mi piecyk

 

post-8228-0-25386700-1419973757.jpg

 

nie promiennik, słoneczko, ogrzewacz :nono:

Zastanawiam się, po co grzać promiennikiem, jeśli w przyczepie jest piec, a zakładam, że w większości przyczep jednak jest.

 

Tak na marginesie, to ludzie czasem ogrzewają nawet :look: :

 

post-8228-0-66879100-1419973757.jpg

 

W powyższym przypadku jednak wyraźnie jest mowa o piecyku gazowym.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem, rzetelność dziennikarska nawet w tak uznanych redakcjach jak: WP, ONET czy TVN itp, stawia pod znakiem zapytania rzetelność podawanych informacji.

Mam jednak nadzieję że nie był to prawidłowo konserwowany i eksploatowany piecyk TRUMY czy też podobnego producenta.

Dlatego mocno się zastanawiam faktycznie nad wykrywaczem LPG i CO, bo w chłodniejsze dni sypiamy przy ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , ale z braku laku dobry kit ,np.

attachicon.gifoa4369_piecyk_gazowy_1.jpg

 

No tak, mogli tam wtaszczyć nawet coś takiego ... :oslabiony:

Z drugiej strony, dlaczego tak bardzo bronimy się przed najbardziej prawdopodobną opcją, czyli standardowym piecykiem przyczepy :niewiem:

Mam jednak nadzieję że nie był to prawidłowo konserwowany i eksploatowany piecyk TRUMY czy też podobnego producenta.

Dlatego mocno się zastanawiam faktycznie nad wykrywaczem LPG i CO, bo w chłodniejsze dni sypiamy przy ogrzewaniu.

 

Gdyby był prawidłowo konserwowany i eksploatowany, to coś takiego by się nie wydarzyło - jestem o tym przekonany, natomiast czujnik CO i ewentualnie PB, to dobry pomysł, niezależnie od stanu i dbałości o instalację.

Mam w swojej przyczepie obydwa.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, dlaczego tak bardzo bronimy się przed najbardziej prawdopodobną opcją, czyli standardowym piecykiem przyczepy :niewiem:

(...)

Gdyby był prawidłowo konserwowany i eksploatowany, to coś takiego by się nie wydarzyło - jestem o tym przekonany, natomiast czujnik CO i ewentualnie PB, to dobry pomysł, 

 

Nie chce mi się za bardzo wierzyć, że zamieszkujący przyczepę bezdomni używali standardowego piecyka, który "był prawidłowo konserwowany".

Stan tej budki widoczny na poniższym filmiku oraz fakt, że to właśnie bezdomni ją zamieszkiwali, pozwala sądzić, że była to typowa "partyzantka".

 

http://epoznan.pl/news-news-54575-Piastowska_trzy_ciala_w_przyczepie_kempingowej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne to, co napisałeś, ale we wcześniejszym linku (post #17) nie było takich informacji.

Tak, czy inaczej można snuć tylko domysły.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż wie czy czasem jak pisali piecyk ,nie myśleli o kuchence gazowej  a nie ogrzewaniu.

 

Sam kiedyś jak w chłodne dni naprawiałem swój piecyk ,ogrzewałem wnętrze palnikiem kuchenki przy zamkniętych wszystkich oknach..Ciepło było nie powiem,ale po jakiejś 1h,zaczęło mi się robić niezbyt i stwierdziłem ,że jeszcze chwila i bym tam został na dobre.Spaliny się gnieżdżiły w środku i to mogło być to samo co w tym przypadku ,tyle że oni albo balowali,albo już spali i ot nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czolem forumowicze!

 

Dziekuje za wszystkie informacje.

Postanowilem nabyc i zamontowac bateryjne czujniki co, dymu i gazu.

Wiem juz jakie czujniki co i dymu kupie, natomiast nie mam pojecia jaki bateryjny czujnik gazu bylby odpowiedni, sprawdzony i niezawodny.

Czy moglibyscie mi jakis polecic?

 

Bardzo dziekuje.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz jakie czujniki co i dymu kupie, natomiast nie mam pojecia jaki bateryjny czujnik gazu bylby odpowiedni, sprawdzony i niezawodny.

Czy moglibyscie mi jakis polecic?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczeństwo/?p=408280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.