Skocz do zawartości

Czy wasze dorosłe dzieci to carawaningowcy?


elaola

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem włóczykijem. 40 lat żeglowania i tyle samo pod namiotami, przyczepkami. Najmilej wspominam czasy studenckie; JUNAK z wózkiem od Taty, namiot, dziewczyna i w Polskę na dwa miesiące. Potem pierwsze auto do remontu, stara Skoda Tudor i znowu przed siebie. Potem urodził nam się syn, czasu jakby mniej, zostało żeglarstwo. Odpracowałem studia, założyłem własną firmę, urodzil się drugi syn, przerobilem NYSĘ na campera i wakacje spędzalem z dziecmi w aucie. Raz pożyczyłem od Rodziców niewiadówkę i rok pózniej kupiłem używanego Wilka. Przez dwanaście lat wszystkie wolne chwile spędzaliśmy z dziecmi w przyczepie lub pod żaglami. A teraz? One preferują inny typ wypoczynku. A nam zostaje marzenie, że może wnuki pojadą z nami. Dlatego mam taką wielką landarę. Pozdrawiam AdamH. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja zaraziłem sie tą forma wypoczynku od mojej żony wtedy ( sympatii) gdy po raz pierwszy jej rodzice ( teście) zaprosili nas do Łeby na 14 dni żeby odpoczać... nadnmienie tylko ze teście do tej pory jeżdzą z olbrzymim namiotem ( typ pawilonowy) a ja juz wtedy chodziłem ,spacerowałem i wiedziałem ze za rok tu przyjade z moja własna przyczepa... :ok: i tak się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać, że ja miałem szczeście

Pewnie że tak.

Jak czytam posty i niektórzy piszą ,że ich dzieci będą tez tak jeżdziły,bo są "zarażone",to się leciutko uśmiecham.Dlaczego? Ja niedawno też tak myślałam-przecież nasza córka jeżdziła z nami od pieluch i zawsze była zachwycona,jak może być inaczej?

Otóż zapewniam Was ,że może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaola, a moze nie przyszedl na Nia jeszcze czas :ok: Ja tez kupe czasu "tulalam" sie po hotelach tz duzo gwiazdkowych, bo chcialam cos przezyc, cos doznac. Myslalam ze wlasnie hotele zapewnia mi nalezyty wypoczynek itp i oczywiscie w pewnym stopnu spelnily swoje zadanie ale, wlasnie ale... po pewnym czasie stalo sie to nudne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie stalo sie to nudne :hmm:

 

Szczególnie jak się już zna wszystkich barmanów i wszystkie panie z recepcji, kiedyś dużo służbowo jeżdziłem i nocowałem w hotelach, fajne przez pierwszy miesiąc.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam zawsze jeżdziliśmy na wczasy- turnus 2 tygodnie, wyżywienie, KO-wiec, wieczorek zapoznawczy, pożegnalny,itd. Dzieci kolonie, obozy, wczasy z nami. Jak podrosły już nie bardzo bawiło ich spędzanie czasu z nami. Kupiliśmy namiot i wyposażenie i już sami zaczęliśmy wędrwać po Polsce i Europie /Chociaż też były wycieczki zorganizowane ,np.Grecja, Kreta, Rodos/ Syn i synowa najlepiej wypoczywają w gwiazdkowych hotelach, natmiast córka i zięć mają ochotę nas naśladować, a ich syn a nasz wnuk Kuba /będzie z nami na majowce w Slawie/ kocha z nami się włóczyć z przyczepą. Może on zlapie bakcyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to od małego najpierw z dziadkami, a pozniej z rodzicami jeździłem z przyczepką... Niestety w tym roku pierwszy raz przerwałem 18 letnią tradycję z powodu chęci zakupu autka :D Całe wakacje pracowałem ale jak juz kupie upragny samochod, zakładam hak i heja :D Mama i tato podobnie jak ja zostali pozytywnie nakręceni przez swoich rodziców taką formą spędzania wakacji :D Jak opowiadali to oczywiscie niewiadówka i jeden dziadek fiatem 125p, a drugi warszawą :D Haha to były czasy :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak w temacie.

1 pytanie do "dojrzałych" carawaningowców.

To ja juz prawie pod to pytanie podchodzę, aczkolwiek jeszcze sprzętu własnego brak :hehe:.

Mam nadzieję, że córeczce przekażę chociaż część zainteresowania campingami i takim sposobem spędzania wolnego czasu.

 

Niestety gdy wyszła za mąż jej pogląd na wypoczynek zmienił się diametralnie.(...)

Inna sprawa,że jej mąż nigdy nie próbował wyjazdu na łono przyrody,ale ona nawet nie próbuje go do tego przekonać.

Na pewno ważne jest, żeby swoja połówkę zabrać chociaż raz na wyprawę z przyczepą, bo trudno od kogoś wymagać, zeby od razu pokochał wakacje na campingu :bukiet:

Taki jest mój plan

 

A 2 pytanie do młodzieży-czy Wy jeżdziliście z rodzicami i tak Wam zostało,czy to Wasz wybór?

Jeździłam z rodzicami od dzieciństwa i jakoś sobie nie wyobrażam, żeby teraz miało być inaczej. Na campingach spędziłam najwspanialsze wakacje, o jakich można tylko pomarzyć i jestem bardzo wdzięczna rodzicom, że mam teraz dzięki nim tak cudowne wspomnienia.

 

I zgadzam się z przedmówcami, że siedzenie w jednym miejscu jest po prostu nudne :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłam z rodzicami od dzieciństwa i jakoś sobie nie wyobrażam, żeby teraz miało być inaczej. Na campingach spędziłam najwspanialsze wakacje, o jakich można tylko pomarzyć i jestem bardzo wdzięczna rodzicom, że mam teraz dzięki nim tak cudowne wspomnienia.

Jestem dumny jak paw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fle-r napisał/a:

Jeździłam z rodzicami od dzieciństwa i jakoś sobie nie wyobrażam, żeby teraz miało być inaczej. Na campingach spędziłam najwspanialsze wakacje, o jakich można tylko pomarzyć i jestem bardzo wdzięczna rodzicom, że mam teraz dzięki nim tak cudowne wspomnienia.

 

Jestem dumny jak paw.

Czy ja dobrze rozumiem ? To jakieś koligacje rodzinne ? Wielo pokoleniowe forum. Super. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.