Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W Austrii jest wiele przystosowanych kempingów. Polecam grubhof.com W tym roku byliśmy pierwszy raz. Z gazem nie ma problemu. Mają stałe przyłącza. Przy minus 13 St. W środku nagrzalismy do 26 stopni. Na standardowej trumie.

20220122_155154.jpg

20220122_192850.jpg

20220122_192911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-13 C to tam nie mróz jakbyś napisał -25 C to ok . Ja -18C i w środku tyle ze w spodenkach mozna spać.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 11:21, Misio napisał:

Ale Alde ma chyba do 32stopni podłogę i z tego co wiem do 5plus bez problemu może iść sama podłoga...

Nie może iść sama podłoga bo to jest obwód zależny ogrzewania ścian. Może „nie iść” podłoga np. nie włączysz pompy do podłogi. Ale ogrzewanie ścian idzie zawsze jak włączysz ogrzewanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, podłoga to tylko komfort, ja mam elektryczną. Ale komfort wart każdych pieniędzy. Zima, wiosna, jesień zawsze włączamy jak stajemy z prądem. Ogrzewanie gazowe w zimie przy -14st daje spokojnie 26 w środku na połowę mocy. Na pewno ciepła podloga zmniejsza zużycie gazy ale raczej minimalnie. Faktycznie jak jest 8-10 st to sama podloga wystarczy żeby w nocy było 18st. Co prawda to ludzie w środku grzeją większą mocą niż ta podloga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam Alde w przyczepie i ogrzewanej podlogi nie mam (ani wodnego, ani elek), nie zawsze to byc musi, zakladam ze jak jest to wprowadza wygode i poprawia nagrzewanie, wieksza powierzchnia szybsze nagrzewanie.

Moja przyczepa dosc “szybko” sie wychladza mysle ale i szybko sie nagrzewa - taki jej urok.

Obecnie doprowadzam ja do porzadku po poprzednim wlascicielu i (troche) niechlujnym wykonaniu, sporo ma lewego powietrza dostaje podloga gdze nie do konca sa uszczelnione wyjscia okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filemoon napisał:

sporo ma lewego powietrza dostaje podloga gdze nie do konca sa uszczelnione wyjscia okablowania.

W podłodze są otwory wentylacyjne raczej dużo większe niż otwory na kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedyna “dostawka” po producencie byla robiona przez dystybutora - montowali movera i wywalili dzurkso olbrzymie i puscili nim kable od movera (myszole ta dziura wlazily do srodka).

Kilka innych puszczonych orginalnie kabli jest slabo ogarnietych tez.

W zasadzie nie mam grzebanki poza tym co robil dystrybutor przy moverze.

Zadam inne pytanie - mam pogiete zeberkanod 3 grzejnikow alde (zdrowo pogiete) - olac czy wywalic
100E na 3 grzejniki i wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filemoon napisał:

Jedyna “dostawka” po producencie byla robiona przez dystybutora - montowali movera i wywalili dzurkso olbrzymie i puscili nim kable od movera (myszole ta dziura wlazily do srodka).

Kilka innych puszczonych orginalnie kabli jest slabo ogarnietych tez.

W zasadzie nie mam grzebanki poza tym co robil dystrybutor przy moverze.

Zadam inne pytanie - mam pogiete zeberkanod 3 grzejnikow alde (zdrowo pogiete) - olac czy wywalic
100E na 3 grzejniki i wymienic?

jeżeli nie cieknie to olać i czekać :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pawelwroc napisał:

Dla tych co bywają w zieleńcu. Proszę wypełnijcie ankietę i w polu co byście chcieli zmienić wpiszcie camperpark https://zieleniec.pl/daj-znac-co-o-nas-myslisz/

zrobione.

zrób wpis w temacie - Narty w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.