Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hipotetycznie - kupuję przyczepę z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym + truma s3004. Dajcie znać proszę ze swojego doświadczenia zimowego czy:

1. Czy samo ogrzewanie podłogowe da radę utrzymać temperaturę 18-20 stopni w przyczepie przy 0-5 stopniach na dworze?

2. Czy ogrzewanie gazowe + podłogówka dadzą radę utrzymać temperaturę w przyczepie przy -10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Crn napisał:

Hipotetycznie - kupuję przyczepę z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym + truma s3004. Dajcie znać proszę ze swojego doświadczenia zimowego czy:

1. Czy samo ogrzewanie podłogowe da radę utrzymać temperaturę 18-20 stopni w przyczepie przy 0-5 stopniach na dworze?

Nie, ogrzewaniem podłogowym w ogóle nie ogrzejesz przyczepy. Jego sprawność jest raczej mała. 

2 minuty temu, Crn napisał:

2. Czy ogrzewanie gazowe + podłogówka dadzą radę utrzymać temperaturę w przyczepie przy -10 ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Crn napisał:

Zatem jaki jest w ogóle sens dodawania podłogówki do przyczepy :)

Taki, że podłoga jest odczuwalnie cieplejsza niż taka gdzie ogrzewania nie ma. W zimne i chłodne wieczory jest to odczuwalne. Po prostu masz lepszy komfort i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówkę - w okresach przejściowych świetna sprawa, zima spałem, można na bosaka chodzić komfortowo, myślę że przy temp pow 10 st C da rade sama podłogówka dogrzać przyczepę do tych 20stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Misio napisał:

Zależy czy to wodna podłogówka czy elektryczna

Elektryk to tylko wyższy komfort...

Wodna też ? ja mam wodną i jedynie jest cieplejsza podłoga. Typowo do ogrzania marnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Normalnie podgrzewana podłoga ma raptem chyba 20 kilka stopni. Jak czymś takim mielibyśmy ogrzać całe wnętrze przyczepy? Dla porównania to na wylocie z pieca mamy z kilkadziesiąt stopni, które dodatkowo rozprowadzane jest po całęj przyczepie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimowe wyjazdy polecam... dywanik na podłogę. Zawsze to przyjemniej się chodzi niż po gołym Leonie :lol:

A poza tym trzeba być twardym a nie miętkim. Podłoga jest zimna to prawda, ale wtedy człowiek szybciej się budzi jak rano wstanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w zasadzie nie ma znaczenia jakie jest źródło ciepła, czy glikol nagrzewa terma czy gazowe alde. Tu problemem jest sama ilość rurek, u mnie realnie ida dwie rurki przez długość przyczepy, nagrzewa się tylko przejście. Tego jest po prostu za mało, żeby nagrzać budę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tu problemem jest sama ilość rurek, u mnie realnie ida dwie rurki przez długość przyczepy, nagrzewa się tylko przejście. Tego jest po prostu za mało, żeby nagrzać budę ??

Nie wiedziałem, że tak mało, to rzeczywiście nie da rady.

Lepsze zatem odpowiednio dobrane ogrzewanie elektryczne, da równomiernie ciepło tam gdzie zaplanujemy i tyle ile zaplanujemy. Warunek tylko, aby prądu nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.