Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jako, że dopiero w tym roku zaczynamy z nartami, pytanko. Jak ogarniacie w budzie suszenie butów i ubrań? 

 

Godzinę temu, danielpoz napisał:

W szafie z piecem. 

O to to to.

W LMC w szafie miałem szczeliny na dole i górze (sprawdź u siebie, powinny też być), które poprawiały cyrkulację powietrza. W Knausie zamontowałem 2 kratki - na dole i na górze. Drzwi przylegają tu dość szczelnie do skrzyni szafy i mocno wszystko się grzało i kisiło. Teraz jest spoko.

Ubrania schną przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtki i spodnie w łazience lub szafie albo wieszam na takich żabkach do suszenia bielizny które mam po jednej na okno dachowe.

Z butów narciarskich wyjmuje te skarpety i susze, jak jest prąd, na dywaniku elektrycznym albo suszarkami do butów. 
Jak nie ma prądu to wkładam te skarpety do szafy.

To samo z mokrymi czapkami i rękawiczkami. 
 

Jak jest dużo mokrych ubrań to wcześniej suche ubrania wyjmuje z szafy. 
 

Przy rodzinie 2+3 jest sporo tych bambetli choć my i tak mamy tylko po jednej sztuce na głowę tzn. 1 kurtka, jedne spodnie, jedne buty zimowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć po 2x butów i spodni dla dzieci. U nas ciągle jedne się suszyły, drugie w użyciu. Ale dzieciaki właściwie do późnego wieczora po dworze biegały.

Spodnie/kurtki jeszcze w łazience dobrze suszyć, tam zawsze jest ciepło

20210114_213357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi

@danielpoz oczywiście, że szafa. Że sam na to nie wpadłem ??
 

@szary11 tak, też mam szpary. Dosyć duże, na oko wygląda że nie trzeba dokładać kratek. Zobaczę jak wyjdzie w praniu

@vrs z tymi wkładami do butów też dobra sugestia, jest na 4, podejrzewam że buty w całości mi nie wlezą do szafy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jako, że dopiero w tym roku zaczynamy z nartami, pytanko. Jak ogarniacie w budzie suszenie butów i ubrań? 

 

przy czterech osobach sprzęt narciarski, odzież + buty trochę miejsca zajmują do tego dwie pary sanek i jabłuszka.

sprzęt narciarski i  buty suszymy w garażu  jest tam nadmuch ciepłego powietrza , rano jest wszystko suche a ciuchy narciarskie w łazience pod prysznicem, też jest  tam dobry nadmuch .

Przemoczone czapki i rękawiczki wkładam do   jednego ze schowków  w którym zdemontowałem "podłogę" pod którą idą rury od ogrzewania i kładę bezpośrednio na rurach, po godzinie dwóch są już suche.

Przy dzieciach mamy wszystko x2 (oczywiście poza butami narciarskimi) i wszystko ciągle jest w obiegu (albo się suszy albo jest na dzieciach :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Przemoczone czapki i rękawiczki wkładam do   jednego ze schowków  w którym zdemontowałem "podłogę" pod którą idą rury od ogrzewania i kładę bezpośrednio na rurach

Też dobry sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Przy dzieciach mamy wszystko x2 (oczywiście poza butami narciarskimi) i wszystko ciągle jest w obiegu (albo się suszy albo jest na dzieciach :-] )

Myślę że do ilości ciuchów trzeba podejść doświadczalnie. Na pierwszy wyjazd zdecydowanie lepiej mieć za dużo niż za mało. My mamy nadmiarowe tylko jedne dziecięce spodnie zimowe. W razie jakiejś mega awarii.

Da się kupić ciuchy które nie przemokną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Myślę że do ilości ciuchów trzeba podejść doświadczalnie. Na pierwszy wyjazd zdecydowanie lepiej mieć za dużo niż za mało. My mamy nadmiarowe tylko jedne dziecięce spodnie zimowe. W razie jakiejś mega awarii.

Da się kupić ciuchy które nie przemokną. ;)

Oczywiście, sprzęt narciarski nie stanowi większego problemu. Pytanie czy wyjazd 100% na narty, bo jak puścić dzieciaka w zaspę na campingu to za 10 minut płynie. Na nartach najwyżej się upoci czy zmoknie na deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

jak puścić dzieciaka w zaspę na campingu to za 10 minut płynie.

Aha… :]
 

Nic nie płynie, ubierasz w te same ciuchy co na narty (kurtka, spodnie, rękawiczki itd) tylko buty inne.

Chyba że nie rozumiem co to znaczy płynie ;) 

Że się przemoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vrs napisał:

Aha… :]
 

Nic nie płynie, ubierasz w te same ciuchy co na narty (kurtka, spodnie, rękawiczki itd) tylko buty inne.

Chyba że nie rozumiem co to znaczy płynie ;) 

Że się przemoczy?

To chyba nasze dzieci są wybitne w tej kwestii. Jakich ciuchów im nie dasz, to na śniegu zawsze przemokną. Ale może to też za sprawą tego, że mogą tam siedzieć godzinami.

Narty/ deska to zupełnie inna kwestia i tutaj nie widzę problemu przemakających ubrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wersowa napisał:

To chyba nasze dzieci są wybitne w tej kwestii. Jakich ciuchów im nie dasz, to na śniegu zawsze przemokną. Ale może to też za sprawą tego, że mogą tam siedzieć godzinami.

Narty/ deska to zupełnie inna kwestia i tutaj nie widzę problemu przemakających ubrań

nasze dzieci kopiują od waszych  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cichy będą suszone w szafce, gdzie na dole jest truma combi. Mam tam jedną  metrową rurkę z ciepłym powietrzem, którą mogę wpłacić do garażu lub do wnętrza i inp suszyć buty. 

Garaż tylny ogrzewany i tam na stałe będą buty narciarskie  i kurtki na czas suszenia. 

Jeszcze nie testowane w warunkach zimowych. 

 

 

20211209_173006.jpg

20211209_172937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.