Skocz do zawartości

karawaning zimą - ma to sens?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Ile tys km z przyczepą robisz w miesiącu?

Nie wiem ile, bywa tak że długo nigdzie nie wyjeżdżamy brak czasu praca moja żony, szkoła syna. Ale jak gdzieś jedziemy to lubimy się często przemieszczać nie siedzimy długo w jednym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie najniebezpieczniejsze miejsce to jest nasz dom... tam najczęściej zdarzają się nam wypadki,

drugim miejscem jest praca...

Dlatego te dwa miejsca lubię omijać szerokim łukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misio napisał:

Statystycznie najniebezpieczniejsze miejsce to jest nasz dom... tam najczęściej zdarzają się nam wypadki,

drugim miejscem jest praca...

Dlatego te dwa miejsca lubię omijać szerokim łukiem...

Michał, lepiej tego się nie da ująć! Zgadzam się z Tobą w 100% :jump:

W dniu 3.12.2021 o 22:08, PiotrekiWiola napisał:

 Nie wiem jakby było jak miał bym inny holownik np. zwykłą osobówkę lekką itp. ale z możliwościami naszego auta nie boimy się jeździć po śniegu w górach, wąskich i krętych dróżkach. W sumie to sobie nie wyobrażam ciągnąć przyczepę po śniegu na górskich drogach samochodem z przednim napędem tylko z przednim. To chyba samobójstwo. Dla tych którzy dopiero zaczynają karawaning i myślą o zimowych wyjazdach mam dobrą radę, tylko auto 4x4, porządne opony które będą gryzły a nie głaskały śnieg bądź lód. Łańcuchy hmm. coś pomogą

Pierwsze nasze zimowe wyjazdy odbywały się z holownikiem: przednionapędowa Vectra. Zdarzała się nawet biała droga na serpentynach i było spoko. Łańcuchy dawały radę. Ale były to wyjazdy na kempingi(całoroczne)

Napęd  4x4 doceniłem zeszłej zimy kiedy trzeba było się wbić na zaśnieżoną polankę czy parking. Bywało ciężko, łopata pomagała :jump:DSC_6348-min.thumb.JPG.af6571e46d560593bc27c40ac55e7a46.JPGDSC_7081-min.thumb.JPG.e3eaad12f6050c87d688f53851603ac0.JPG

Grace żałowała, że nie miała przy sobie kamerki bo pierwszy raz widziała driftujący zestaw :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat praktykujemy zimowy karawaning i z roku na rok przesuwamy koniec sezonu. Właściwie teraz on się już nie kończy, bo w tym rok na przykład mam zaplanowane jeszcze dwa wyjazdy. Jedne na kemping i jeden na dzikusa, a pierwszy wyjazd w 2022 już na początku stycznia.

Auto mam tylko FWD, ale ja nie jeżdżę w góry, bo mam trochę daleko i powiem szczerze że miałbym chyba małe obawy tam jechać zimą z przyczepą, ale za to piękne zimowe Mazury co roku na początku stycznia odwiedzamy od kilku lat. Tu zimy może trochę mniej spektakularne niż w górach, ale też jest super.  

263599996_630123651354978_7553963069732908745_n.thumb.jpg.b4bcf3ed160de096d3b688fbe2d40239.jpg

Gazowy piecyk katalityczny w widocznym na środku przedsionku robi prawie 20 stopni na plusie przy kilku na minusie na zewnątrz. Spokojnie można siedzieć i prowadzić nocne Polaków rozmowy do rana i to bez kurtki czy czapki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, panowie... Zachęcacie.

Niestety przyczepka musi jeszcze przejść trochę dofinansowania.

 Ale może za 4-5 lat już będzie miała wszystko co potrzebne. Przede wszystkim zbiornik w środku, akumulator, no i grzanie wody tez by się przydało. 

1 godzinę temu, reflexes napisał:

Gazowy piecyk katalityczny

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Co to jest?

Ogrzewanie przenośne Ravanson Piec Katalityczny Okg3000 - Opinie i ceny na  Ceneo.pl

Tylko trzeba zwrócić uwagę na ten wynalazek, bo są takie piecyki z palnikiem w formie takiej ceramicznej płyty (jak poniżej)

Piecyk gazowy na butle - ceny, modele, opinie, porady zakupowe

i te podobno się średnio sprawdzają, bo spaliny z nich śmierdzą. Katalityczne nie śmierdzą, co jest mocno istotne w tak małej przestrzeni i nie wydzielają żadnych szkodliwych związków. Generalnie się na tym nie znam więc piszę tyle co zasłyszałem od kolegi który to przywozi. Fakt jest taki, że testujemy to któryś rok z rządu i świetnie się sprawdza. Niestety nawiew na przedsionek z Trumy przy takich warunkach sprawdzał się słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, reflexes napisał:

Niestety nawiew na przedsionek z Trumy przy takich warunkach sprawdzał się słabo.

Ja kiedyś na jednym z wyjazdów grzałem w przedsionku zimowym (wiec dużo mniejszym od zwykłego) grzejnikiem olejowym 2kw. 

Generalnie jest to pomyłka. Przy -10 robił w przedsionku 0, wiec było to zawracanie głowy. 

Od tamtej pory przedsionka zimowego nie grzeję w ogóle. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vrs napisał:

Ja kiedyś na jednym z wyjazdów grzałem w przedsionku zimowym (wiec dużo mniejszym od zwykłego) grzejnikiem olejowym 2kw. 

Generalnie jest to pomyłka. Przy -10 robił w przedsionku 0, wiec było to zawracanie głowy. 

Od tamtej pory przedsionka zimowego nie grzeję w ogóle. 

-10 to nam się chyba jeszcze nie trafiło na Mazurach ale przy lekkim przymrozku (nie pamiętam teraz dokładnych wartości) było jak mówię. Tylko piecyk katalityczny ma coś koło 4 kW. Taka moc w przedsionku 2,5 x 3,5 metry naprawdę zapewnia komfortowe warunki, a grzać trzeba, bo zima to jednak ciężko spędzić cały dzień i pół nocy przy ognisku.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.