Skocz do zawartości

Tankowanie LPG i stacje LPG za granicami.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy znacie jakiś link - stronę, gdzie pokazana jest mapa Niemiec ze stacjami LPG. Chodzi mi o to, by na mapie można było zlokalizować konkretne stacje. Mam zbójecko mały zasięg na gazie i dlatego muszę przygotować sobie na podróż bogata sieć stacji. Z mapą pracuje mi się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś link - stronę, gdzie pokazana jest mapa Niemiec ze stacjami LPG. Chodzi mi o to, by na mapie można było zlokalizować konkretne stacje. Mam zbójecko mały zasięg na gazie i dlatego muszę przygotować sobie na podróż bogata sieć stacji. Z mapą pracuje mi się najlepiej.

 

 

Nie myślałeś założyć dodatkowy zbiornik ???????????????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie. Bagażnik cały jest zawalony ładunkiem, a pod spód większy nie wejdzie. To raczej nie spraw zbiornika, a spalania, które kształtuje się z przyczepą na poziomie 30l/ na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Boguś, ja też jestem w szoku i wcale mnie to nie cieszy! Nie wiedziałem, że Chryslery tyle potrafią włupić.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Boguś, ja też jestem w szoku i wcale mnie to nie cieszy! Nie wiedziałem, że Chryslery tyle potrafią włupić.

 

 

no i gdzie sa Ci wszyscy co pisali ze 13 litrow z buda bedzie palic??

a nie mowilem...

16 litrow z cepka gdy nie przekraczam 85km/h... 20 litrow jak ostro popedzam konia lub w górach... europejczyk to europejczyk...:yes:

 

Toyotą taniej Ci wyjdzie jeździc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spalania, które kształtuje się z przyczepą na poziomie 30l/ na 100km

 

Z opisu wynika że masz silnik prawie 4,0 , spalanie stanowczo za duże .

Mam jeep-a z silnikiem 5,9 i mi tyle nie spali . Oczywiście są sytuacje że może wiele ....................

Jednak w normalnej jeździe z przyczepą spalanie LPG kształtuje się na poziomie 22 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz źle z silnikiem albo instalacja taka dobra LPG do 90 km/h z ogonem mój pali 16 l na 100 gazu , na 3 biegu do 80km/h do 14 l , spróbuj jeździć na 3 nie wrzucaj D albo instalacja LPG się układa zawsze na początku więcej palą membrana sztywna itp

 

JEEP 4.0 i 5,2 w terenie tyle nie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp-pp z ogonkiem jeżdżę tylko na 3. Jeżdżę najekonomiczniej jak umiem, czyli delikatnie, bez zbędnych przyspieszeń i niepotrzebnych hamowań. Po wymianie reduktora (stary buczał) jest ciszej, ale spalanie katastrofalne. Podejrzewam, że gdyby Boguś wsiadł do mojego auta i jechał tak jak lubi, to spalanie z budką wyniosłoby 35 - 40 litrów na setkęhehe(1).gif. Być może jest to sprawa membran i docierania się urządzenia. Ma przejechane dopiero jakieś 300 - 400km. Zobaczę co będzie dalej. Jak będzie palił dalej 30 litrów z ogonkiem, to jadąc do Chorwacji, będę jechał na benzynie. Tylko że wtedy tedy zużycie też będzie na poziomie z 14 - 17 litrów, jak nie więcej. A mówili mi żeby kupić sobie VW T4 i zapomnieć o problemach wlewając do baku 8 litrów ropy i 12 przy jeździe z ogonkiem. No cóż, zobaczymy, może zła passa się odwróci i jakimś cudem zacznie palić tak jak inne Chryslery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś link - stronę, gdzie pokazana jest mapa Niemiec ze stacjami LPG. Chodzi mi o to, by na mapie można było zlokalizować konkretne stacje. Mam zbójecko mały zasięg na gazie i dlatego muszę przygotować sobie na podróż bogata sieć stacji. Z mapą pracuje mi się najlepiej.

 

Zerknij tutaj

 

Gas tankstellen

 

Wybierz sobie region,ktory Cie interesuje..tam jest lista stacji..na "details" wyszczegolnione sa godziny otwarcia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją. Jest bardzo niepraktyczna, bo trzeba znać bardzo dobrze geografię Niemiec, albo się strasznie dużo naklikać by stworzyć listę stacji na danej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej stronce masz mozliwosc wpisac sobie kod pocztowy,region a takze,numer autostrady,ktora jedziesz.

 

LPG finder

 

* Tankstelle liegt direkt an der Autobahn (stacja bezposrednio przy autostradzie)

 

To sie troche pozmienialo kiedys byly listy ogolno dostepne ..ale teraz sa raczej platne aplikacje...nic za darmo :krzykacz:

 

 

 

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.