Jump to content

Przewóz koła zapasowego

markb
 Share

Recommended Posts

Witam!

Może ,ktoś ma dobry pomysł na przewożenie koła zapasowego w przyczepie ?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź. :ok:

Nasze jezdzi w "skrzyni gazowej" ale my mamy tam sporo miejsca i duzo rzeczy sie miesci.

Na razie myślę jak to zrobić, mam już kosz do podwieszenia, tylko zastanawiam się jak go podwiesić. Mam nadzieję, że do sezonu zrobię.

Kotek też myślałem o koszu, muszę się zastanowić jak go wykonać.

U mnie fabrycznie koło jest pod przyczepą zaraz za osią, ale sąsiad zrobił sobie podwieszane koło w niewiadówce, coś wstylu jak dawniej montowało się w samochodach francuskich.

Może ,ktoś ma dobry pomysł na przewożenie koła zapasowego w przyczepie ?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

markb zobacz propozycję (marek), może taki uchwyt niewiadówkowy wszedłby pod Twoją przyczepę, jeżeli nie wzdłuż to może pomiędzy szynami ramy porzecznie do kierunku jazdy.

Patent jest prosty i bardzo przydatny, koło nie przeszkadza a jest.

Na razie myślę jak to zrobić, mam już kosz do podwieszenia, tylko zastanawiam się jak go podwiesić. Mam nadzieję, że do sezonu zrobię.

Jeżeli masz uchwyt niewiadówkowy, to nie powinineś mieć problemu z jego zamontowaniem. Nie znam wymiarów ramy 132, ale chyba zbytnio nie różni się od 126N, a uchwyt do koła zapasowego składa się z dwóch części składanych teleskopowo i ma spory zapas długości.

Powodzenia

Jurek

Ja zrobiłem kosz na koło nieco wzorując się na tym opisanym przez Marka. Podwiesiłem go za osią po lewej stronie przyczepy. Wożę w nim koło zapasowe tzw. dojazdówkę ponieważ w razie czego korzystam z zapasu w samochodzie.

Można coś takiego zastosować:

Tak ale pasuje tylko do ramy Alko :ok: