Skocz do zawartości

Peloponez 2015 - kempingi, droga itp


toa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powolutku przygotowuję się do wyjazdu na następne wakacje. I stąd mam do Was prośbę o wskazanie fajnych kempingów na Peloponezie, które możecie polecić.

 

Sporo namiarów już znalazłe ale zależałoby mi na sprawdzonej opinii. Warunki jakie kamping musi spełniać to:

 

- przy ładnej plaży

- czyste sanitariaty

- plac zabaw dla dzieci

 

Opcjonalnie kemping może być z basenem ale to nie jest konieczne.

 

Na ten moment rozważam kamp Ionion Beach - może ktoś tam był?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy zabieranie rowerów na peloponez ma sens - tj da się pojeździć bezpiecznie z dziećmi na wycieczki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję jeszcze raz.

Ten pierwszy kamp jest w okolicach w jakich chciałbym stanąć na dziko w drodze na Peloponez. Ired masz może namiary na jakieś miejsce od Salonik w dół gdzie można spokojnie stanąć sobie przy plaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toa

Katerini dwa miejsca:  A - B  < zerknij, przybliż...

W panelu obok punktów A i B masz podane współrzędne GPS obu miejsc.

 

punkt A  < tu kiedyś byliśmy na kempingu którego NIE MA, obracaj kursorem obraz ...

Kamper stoi dokładnie przed wjazdem/recepcją do byłego kempingu.

 

punkt B  < miejsce na dziko ...

Obok punktu B jest kemping Gold Beach < polecamy, byliśmy tu kilka razy

W tym miejscu było za naszych czasów ~3 - 4 kempingi, STOLOS innych nazw nie pamiętam

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toa

Katerini dwa miejsca:  A - B  < zerknij, przybliż...

W panelu obok punktów A i B masz podane współrzędne GPS obu miejsc.

 

punkt A  < tu kiedyś byliśmy na kempingu którego NIE MA, obracaj kursorem obraz ...

Kamper stoi dokładnie przed wjazdem/recepcją do byłego kempingu.

 

punkt B  < miejsce na dziko ...

Obok punktu B jest kemping Gold Beach < polecamy, byliśmy tu kilka razy

W tym miejscu było za naszych czasów ~3 - 4 kempingi, STOLOS innych nazw nie pamiętam

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

I obok tych kempingów masz mnustwo miejsca do stania na dziko pomiędzy nimi i plażą lub na niej samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki - wygląda świetnie.

@toa

... dokładka, kempingi   <  MAKEDONIA = D  i STOLOS = C na mapie (obracaj obraz więcej zobaczysz)

 

Zakupy zawsze = wszystko robiliśmy w Katerini ~10km autem z Variko = kompleks kempingów B, C, D ...

MARKETY + 2 razy w tygodniu super owocowo/warzywny TARG na zamkniętych ulicach miasta  < polecamy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dojazd  A - B  < do Variko = kempingi

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toa

... dokładka, kempingi   <  MAKEDONIA = D  i STOLOS = C na mapie (obracaj obraz więcej zobaczysz)

 

Zakupy zawsze = wszystko robiliśmy w Katerini ~10km autem z Variko = kompleks kempingów B, C, D ...

MARKETY + 2 razy w tygodniu super owocowo/warzywny TARG na zamkniętych ulicach miasta  < polecamy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dojazd  A - B  < do Variko = kempingi

A w tym  40.190110, 22.558951  miejscu też możesz się zaopatrzyć w pyszne i ekologiczne owoce i warzywa prosto od gospodarza. Nie wspomnę już , że znacznie taniej niż w markecie.  Natomiast tu 40.185264, 22.561908  kupisz codziennie świerzy chleb. reszta zakupów w Katerini bo niestety  przy plaży wszystko DROGIE.

 

Sorry Ired za OT ale po prostu chcę im pomóc by mieli łatwiej , bliżej i taniej. Mam nadzieję, że tzw. FOCHA :foch:  miał nie będziesz.

Edytowane przez maciek76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo. Skoro już tak bardzo mogę liczyć na Waszą pomoc to może będziecie mogli poradzić jaki basen termalny odwiedzić w drodze przez Węgry.

Poprzednio w drodze z CRO stawałem w Sarvarze i było super:

 

https://www.google.pl/maps/place/Gy%C3%B3gy-+%C3%A9s+Wellnessf%C3%BCrd%C5%91+S%C3%A1rv%C3%A1r/@47.2477477,16.9510932,12z/data=!4m5!1m2!2m1!1zZsO8cmTFkSB3IHBvYmxpxbx1IFPDoXJ2w6FyLCBXxJlncnk!3m1!1s0x0:0x6bdf40f37c210b70

 

ale jest trochę nie po drodze bo dokładam 70 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jaki basen termalny odwiedzić w drodze przez Węgry.

@toa

A - B - C  < zerknij >  na punkt B

 

... kupisz codziennie świeży chleb.

 

@maciek76

sklep jest na kempingu, rano między innymi świeży chleb...

[

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

... mało słów, dużo info.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Powolutku przygotowuję się do wyjazdu na następne wakacje. I stąd mam do Was prośbę o wskazanie fajnych kempingów na Peloponezie, które możecie polecić.

 

Sporo namiarów już znalazłe ale zależałoby mi na sprawdzonej opinii. Warunki jakie kamping musi spełniać to:

 

- przy ładnej plaży

- czyste sanitariaty

- plac zabaw dla dzieci

 

Opcjonalnie kemping może być z basenem ale to nie jest konieczne.

 

Na ten moment rozważam kamp Ionion Beach - może ktoś tam był?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy zabieranie rowerów na peloponez ma sens - tj da się pojeździć bezpiecznie z dziećmi na wycieczki?

 

Witam toa, 

też myślałem o Grecji w przyszłym roku ale w pojedynkę brakuje mi odwagi. Jest nas czwórka, tzn ja sam i trzy dziewczyny :) dzieci mają 6 i 4,5 lat....

Macie już jakiś konkretniejszy termin w jakim chcielibyście jechać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.