Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego wspominam o tym wyposażeniu bo na Słowacji np. jest masę drobiazgów co trzeba posiadać w samochodzie więc myślę ze i na Litwie również coś takiego jest .

Zgodnie z nowym prawem na Słowacji do obowiązkowego wyposażenie samochodu osobowego należą:

 

1. zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;

2. zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;

3. podnośnik samochodowy;

4. klucz do demontażu kół samochodowych;

5. koło zapasowe;

6. linka holownicza;

7. trójkąt ostrzegawczy;

8. kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;

9. apteczka samochodowa (wyposażenie apteczki w załączeniu).

Może na Litwie jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mówiliśmy już o tym parę postów wcześniej. :D

 

Ale, może w tym tygodniu podjadę do ambasady, to zabiorę im co sie da z materiałów promocyjnych oraz przepisów, może maja do rozdania.

 

Jacek.

 

Leszek, czy to znaczy, że jesteś zainteresowany Wyprawą na Litwę razem z nami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy już o tym parę postów wcześniej.

OK ,nie widziałem ale szybko nadrobię zaległości z czytaniem forum.A co do Litwy to oczywiście jestem zainteresowany i namawiam resztę mojej załogi :D:D:D:D:D może przekonam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11

Tak wyglądał mój podjazd pod górkę na kempingu WIDOK

Misiu, czy Ty uprawiasz jakiś cross carawaningowy albo moto-cross carawaningowy a my o tym nic nie wiemy? Czy podczas takiej jazdy piwo nie wylatuje z lodówki tzn czy musisz je specjalnie zabezpieczać podczas wspinaczki? Poza tym zastanawiam się, czy mógłbym podjechać szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo nie wylatuje z lodówki

 

Piwo nie wylatuje, bo lodówkę mam z tyły przyczepy i jest wręcz dociskane do wnętrza :D

 

Poza tym zastanawiam się, czy mógłbym podjechać szybciej

 

Masz większa budkę, więc szybciej napewno byś nie wjechał :D A problemy byłyby napewno jeszcze większe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy patrzyliście, ale nasz kolega z forum przyczep z motorem czyli JaWa był

na Litwie w zeszłym roku i dał piękną relację.

 

Jest tu :

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=104&postdays=0&postorder=asc&start=15

warto naprawdę zobaczyć.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do tego kempingu- fakt, może z miejscem jest nie najgorzej. W każdym razie właściciel jest dość pazerny, karze sobie dopłacać za wszystko- nawet ponton w cenniku widnieje, a cena prysznica powalająca :D . Piwo z nalewaka ma najdroższe w promieniu 30km. Ponadto gość wojuje cały czas z Wigierskim Parkiem Narodowym, nawet kiedyś dała się naciągnąć Elżbieta Jaworowicz na program zainicjowany przez niego, potem tematu nie pociągnęła.... Nie lubię takich ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnie - po to między innymi istnieje nasze forum, aby koledzy jak Ty uprzedzali innych o możliwości wpadnięcia na minę forumowiczów pragnących skorzystać z campingu świetnie prezentującego się na fotkach w internecie.

Bardzo Ci dziękuję za rzeczową informację z której z pewnością skorzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do tego kempingu- fakt, może z miejscem jest nie najgorzej. W każdym razie właściciel jest dość pazerny, karze sobie dopłacać za wszystko- nawet ponton w cenniku widnieje, a cena prysznica powalająca . Piwo z nalewaka ma najdroższe w promieniu 30km.

 

No i z tym się też nie zgodzę. Byliśmy od piątku południa do niedzieli rano a policzył nam za 2 dni. Jeden z biwakowiczów miał swój ponton i nie płacił za niego mimo, że w cenniku widnieje faktycznie taki zapis. Za prysznice. Z prysznica ja nie korzystałem (właziłem do jeziora) ale dziewczyny zapłaciły tylko raz. Piwo miałem swoje i nie zwróciłem uwagi na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni, dokładnie, może trafiłem na lepszy humor właściciela i pozostawił na mnie dobre wrażenie. Teraz jak pojade może być inaczej :D W sumie to z każdym kempingiem jest taka sama loteria :D Raz może być super innym razem znacznie gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.