Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, zielona karta wydaje sie potrzebna

Z tego co wiem to na kraje uni nie potrzeba.

No i dzieci niepełnoletnie muszą być wpisane w AKTUALNY paszport rodzica, raczej mamy

Lub posiadać własny dokument podróży tj. paszport lub dowód osobisty- takowe wydawane są dla dzieci na okres pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aha, zielona karta wydaje sie potrzebna, to załatwiajcie od razu przy ubezpieczeniach, w PZU jest bezpłatna chyba, na przyczepę TEŻ !.

 

 

A jaki jest koszt zielonej karty? Ubezpieczam w "samopomocy" i może ktoś się orientuje jak tam jest?

 

Co do kempingów na Podlasiu to ustalimy na zlocie które miejsce obierzemy. Będę miał pare propozycji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska od 1 maja 2004 r. należy do grona pierwotnie 25 krajów, w których wystarcza krajowa polisa OC. Polskie obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (krajowe OC) terytorialnie obejmuje więc także: Austrię, Belgię, Chorwację, Cypr, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Islandię, Litwę, Maltę, Niemcy, Norwegię, Portugalię, Słowację, Słowenię, Szwajcarię, Węgry, Wielką Brytanię i Włochy.

 

Jeżeli się uprzesz to ubezpieczyciel, w tym przypadku samopomoc wystawia zieloną kartę bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

jeżeli powiesz że jedziesz na Litwę zrobią wszystko by nie wystawić Tobie zielonej karty, powód - nie chce się jej wypisać !!!.

Jadąc do Austrii chciałem mieć papiery na tip top i również starałem się o ZK (nie mylić z zakładem karnym :ok: ) w HDi samopomoc a tu odmowa bo nie potrzebna, ale postawiłem na swoim i ją mam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z tą kartą to jest tak, że niby nie jest potrzebna, ale niektórzy mówią, że lepiej mieć.

No to lepiej mieć, wiecie jak jest.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślcie, kombinujcie, bo mamy szansę na ciekawy i oryginalny wyjazd.

ThOrn, na szpicy będziesz jechał w razie czego, znaczy jakieś CB trzeba wystarać sie chyba ?

 

Będący pod wrażeniem tematu, Jacek.

 

Czy każde CB gada z każdym CB, nawet prastarym ?, bo jakieś stare to chyba mogę mieć.

Ale, czy wolno tym gadać na Litwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde CB gada z każdym CB, nawet prastarym ?, bo jakieś stare to chyba mogę mieć.

Ale, czy wolno tym gadać na Litwie ?

Każde gada z każdym, da radę nawet zabytek. Ustalimy sobie jakiś kanał żeby innym nie zakłócać łączności. Dla przykładu w Polsce obowiązującym kanałem drogowym - wywoławczym jest kanał 19, a na Litwie nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Szary z racji bliskości zaczepi na CPN-ie jakiegoś Tirowca z Litwy i się dowie może co ?

Przepraszam, że sie tak wymądrzam, albo na jakimś forum o CB spytać ?

 

Drążący temat, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ta 19 to chyba na całym świecie obowiązuje :ok: Ale z racji tego, że nie jestem użytkownikiem CB nie dam ręki uciąć. Niemniej zapytam jak jakiegoś spotkam :ok: Chyba, że do tego czasu coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.