Skocz do zawartości

Włochy. Czy aby na pewno jest tam tak super ?


Kluchojady

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim trzeba uściślić co zawiera cena, moje 6kzł to suma wydatków (po prostu suma z karty plus 100E w gotówce) za 2+2

jeśli odliczę jedzenie z domu, nie zużywałem też prądu, wody, gazu ... to może i wyjdzie te 4kzł 

ale ja tak nigdy nie liczyłem, dla mnie cena wakacji to wszystko co wydałem,

bo jak jadę z biurem to też płace np 2.5kzł i nie odliczam "co bym zjadł w domu" 

ceny w IT (w sklepach) są jednak wyższe, zwłaszcza jak ktoś jest mięsożercom ... ile, ciężko mi ocenić

 

 

Lignano znam, jak pisałem kosztowało mnie 1200zł/6dni czyli łatwo policzyć 2400zł/12dni (2noclegi po trasie) i mamy 2tyg

nie jest to drogi kemp, dodatkowo załapałem się w ceny "po sezonie" plus zniżka z karty CCI

Lignano na kempingu przy plaży koszty były by na poziomie 3000zł/2tyg

 

Porównywanie PL do IT jest bez sensu IMO, to tak jakby porównywać dacie do mercedesa 

niby to i to do jeżdżenia, ale cena x2

W PL chyba nawet nie ma takich kempingów jak w IT ? (basen, animacje, itp)

ale za to w niezłych warunkach sanitarnych można spędzić dobę za 50% tego co w IT 

(plaż, otoczenia nie porównuje, bo to kwestia indywidualna)

Mnie np basen nie jest potrzebny nad morzem, w Lignano byliśmy raptem 2x i to tak "bo jest żal nie skorzystać" ;)

animacje, jakoś też moje chłopaki woleli jeździć na rowerach czy bawić się na placu zabaw 

 

i tu właśnie wracamy do pkt wyjścia, IT jest droga bo oferuje to co oferuje, ale też nie za bardzo jest alternatywa 

w Cro mamy np Zaton w cenach IT, ale mamy też przydomowy za 20% ceny 

 

co do sezonu, niektórzy muszą jechać w sezonie i tego się nie da przeskoczyć ;)


Pozwolę się wtrącić bo z zewnątrz wygląda ta dyskusja na niezłą przepychankę teoretyka z praktykiem...

 

W 100% zgadzam się z piotrekbb. Sam mam za sobą osiem pobytów w Italii i wszystkie były w okolicach Wenecji, kempingi i apartamenty.

Jak pisał piotrekbb da się za "śmieszne" pieniądze spędzić dobry urlop nad włoskim Adriatykiem, trzeba tylko rozeznać i zaplanować podróż ( gdzie tankować, winiety, autostrada czy droga lokalna, jaki kemping wybrać).

 

Żeby nie być gołosłownym, w tym roku od 28.06 do 12.07.2014 za pobyt 4 osób w tym dwójka dzieci 4 i 6 lat zapłaciłem 2500zł.  Kemping przy samym morzu, plaży, dwa baseny, animacja na basenie i na plaży ( frajda dla dzieci ale i dla nas Zumba) dyskoteki dla dzieci, kemping czysty z ochroną która pilnowała ciszy w czasie sjesty ( dla nas sjesta jest ok, też w tym czasie odpoczywaliśmy a nie biegaliśmy jak mamy to w zwyczaju w domu ) i ciszy nocnej.

Pod nosem piękne oświetlone deptaki wzdłuż wybrzeża, rowery, rolki, spacery.  Ceny w sklepach bardzo przystępne. 

 

Z mojego miejsca zamieszkania robię 2000km, za paliwo winiety Austria, Słowacja (podwoja na Słowacji, zestaw przekracza 3,5t) i opłata autostradowa w Italii płacę niecałe 1400zł.

Czy to dużo ???    Oceńcie sami.

 

Polski Bałtyk również ma swój urok ale ja mam do przejechania całą Polskę by do niego dotrzeć. Między innymi  wybieram południe, lubię też kąpać się w morzu a nie na nie tylko patrzeć.

Pozdr

 

to teraz zsumuj wydatki, bo mnie wychodzi podobnie, tyle że nijak się to nie mieści w 3kzł 

(z pd PL będzie 1600km, czyli 200-300zł mniej na drogę)

 

2500kemp, 1400dojazd i masz 3900zł ! czyli już ponad 400zł przekroczyłeś budżet 

a gdzie pizza na miejscu (koszt 12-17e za dużą), gdzie lody, gdzie droższe jedzenie niż w PL ?

 

jako praktyk powinieneś to łatwo obliczyć  :ee:


Dla osób z południa Polski dojazd jest porównywalny. Ja z Gliwic do lubianego przez Piotrka Lignano mam niecałe 900 km. Do Ustki 650 km drogami wojewódzkimi lub 700 km częściowo autostradą. Czas przejazdu porównywalny. 

 

Już niedługo sie to zmieni ;) 

coraz więcej macie S5 którą można za free dojechać nad Bałtyk, z Krk jest A1 (tylko drooogooo)

 

W pełni sie z Tobą zgadzam, ja nawet nie próbuje porównywać bo ciężko jest tak 1:1 - bo jak ocenić ciepłe morze ?

dla mnie bezcenne za resztę płacę kartą ;)

 

na szczęście w dobie internetu każdy może sobie łatwo przeliczyć ile będzie faktycznie kosztował wyjazd tu czy tam

(sprawdzić cennik campu, opłaty za A, ilość km, ceny w sklepach na miejscu)

i w drogę zweryfikować na miejscu ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym roku podczas wakacji przejechałem 4000 km z przyczepą, w tym przez Triest. Gdybym poprzestał na północnych Włoszech i został tam na plaży to pewnie byłoby nie 4000 a może z 3500 albo ciuteńkę mniej. Czyli za paliwo plus winiety muszę dać około 2300 zł.

Kemping dla rodziny 2+2 kosztuje około 50 Euro, choć może da się znależć nieco taniej. Na pewno nie dużo taniej, a i droższe bywają. Zatem za 14 noclegów mamy 2900 zł. Noclegi po drodze za darmo, bo śpimy w przyczepie na kamperplatz.

Jedzenie gotujemy głównie sami na kempingu, bo po to mam kuchenkę i lodówkę. Koszt dzienny dla 4 osób to jednak minimum 25-30 zł na osobę bez szleństw (ale nie jem ciągle makaronu z Polski tylko kupuję mięso, mleko, owoce itp. ale bez alkoholu gdyż rodzina niemal abstynentów). Czyli mamy średnio około 1500 zł na jedzenie. Do tego dochodzi ew. jakieś bardzo sporadyczne jedzenie na mieście w ramach poznania jakiejś potrawy regionalnej. Może raz na dwa tygodnie, albo maksymalnie dwa razy w tanim iejscu, czyli znowu bez szaleństw. Czyli na jedzenie gotowe wyjdzie 150-250 zł.

 

W konsekwencji na bardzo skromne urlopowanie przez 14 dni w tamtych stronach (Włochy, Istria itp.) muszę wydać: 2300+2900+1500+200=6900 zł. I to jest moim zdaniem najmniejszy możliwy koszt rozsądnego 14-dniowego pobytu rodziny 2+2 we Włoszech bez dziadowania i beż żadnych ekstrawagancji. Jakakolwiek wycieczka czy muzeum to dodatkowe koszty.

Nie widzę możliwości spędzenia 14 dni we Włoszech wyraźniej taniej, biorąc pod uwagę miejsce mojego zamieszkania i liczebność rodziny 2+2. Kwota 3000 zł to owszem starczy, ale na kemping, a nie całośc wakacji.

 

Tanio to można wypocząć na Węgrzech jeśli się dobrze wybierze kemping z basenami teramlnymi. Dojazd bliższy, nocleg tani,a baseny wliczone w cenę kempingu. Tylko kto wytrzyma 14 dni na jednym kompleksie basenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mamy jasność ;) Córka zdecydowanie woli piasek, animacje itd. jak wycieczki po Florencji, była tam ze dwa razy i stwierdziła nuudaa ;)

Istnieją jeszcze tańsze opcje od tej które podałem czyli fattore amico, stellplatz, czy biwakowanie na dziko.

Chcesz dużo zobaczyć, nie ciągnij przyczepy do Włoch, jeden samochód 2 pary i za 4-5tys zaliczysz Rzym, Florencje, Pize, Padwe a może i Werone. Paliwo+oplaty+hotele całość ok tygodnia, rozbite na dwie rodziny wyjdzie po 2tys

 

O zapomniałem dodać to co inhalt, w jakim składzie podróżujemy,więcej osób większe koszty.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zaczęło się od 7tys jak wnioskuję dla 2 osób, ja włączyłem moje 3-3,5tys dla 3 osób a tu proszę mamy już załogi 4 osobowe ;) Poczekajmy na kogoś z 4 dzieci aby była jasność.

 

ps. Proszę scalic

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comannder link do kempingu 

www.campinglido.com

 

pozdr


konrad_b 

 

Byliśmy bite 14 dni na kempingu w sezonie (rodzina 2+2) . Drogę do 1000 km biorę na raz przeważnie wyjazd popołudniem i dojazd na miejsce rano bez noclegów po drodze. 

Pizza, lazania, lody i kawa w kawiarni była :)  

W poprzednich wyjazdach Wenecja odwiedzona 5 razy i nam się podobało ale dzieciom nie koniecznie. Nie wiem jak reszta ale my głównie patrzymy na dobro dzieci żeby miały radochę, jak one są zadowolone to my super wypoczniemy. 

 

Jedzenia nie liczę bo w domu też przecież jemy, jak dla nas to, to co kupujemy w Italii jest tańsze niż w Polsce ( to co jest droższe mamy ze sobą ).

 

Tak jak piszesz, nie da się porównać 1:1, każde miejsce ma swój urok.  

Wszystko zależy od tego co kto oczekuje wyjeżdżając na wakacje.

 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzenia nie liczę bo w domu też przecież jemy, jak dla nas to, to co kupujemy w Italii jest tańsze niż w Polsce ( to co jest droższe mamy ze sobą ).

 

 

co jest tańsze ? serio pytam (poza winem ;))

ja akurat nie lubię targać jedzenia z PL, miałem jakieś dwie konserwy awaryjnie (na drogę)

 

warzywa wcale tanie nie są, podobnie wyroby mleczne, nie mówiąc już o wędlinach/mięsie

(w linku mięso mielone po 25zł, u nas takie prawie połowę z tego, a to przecie podstawowy składnik bolonese)

 

prawdę mówiąc nie patrzyłem zbytnio na ceny, czasem coś tam porównywaliśmy i nie pamiętam żeby coś było tańsze

nawet kawa, u nas po 14zł tez można kupić Lavazze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso zdecydowanie droższe, ziemniaki też a to podstawa :D ale to nie problem, mięso i tak słoikuję przed wyjazdem :)

 

ziemniaków nie jedliśmy, faktycznie zajadaliśmy się makaronami, ew coś z grilla 

najlepsza była cena boczku (do jajecznicy i carbonary) - 2.5e za małe pudełko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek o którym piszesz kosztuje, 1,2euro w Lidlu lub 99centow w sklepie który podlinkowalem.

 

boczek o którym piszesz był w 0,5kg opakowaniach ;)

ja potrzebowałem małą paczkę

 

inny przykład to mleko, karton najtańszego ok 3zł, w PL za takie płacę ok 2.2zł

pieczywo w jakich jest cenach ?

 

zresztą, pokażcie produkt który jest tańszy, zweryfikujemy ;)

bo ja takich nie znalazłem

 

i tu nie chodzi o licytację, tylko fakty bo faktycznie ktoś później pojedzie i się lekko zdziwi 

tak jak ja ceną fety w Grecji  :look:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usilnie twierdze, że zwiedzanie dalszej części Włoch z przyczepą jest nieekonomiczne.

 

Ale nikt tu nie twierdzi, że karawaning to najtańszy sposób na spędzenie wakacji. To już w pewnym sensie pasja. Bo czasy taniości odeszły dawno do lamusa.... 

Ja sobie nie wyobrażam, że miałbym sie prosić po kwaterach, czy nie daj Boże - hotelach  :look: Ooo nie, to nie dla mnie. Nie po to mam budę, żebym był skazany na czyjeś pokoje i fochy. A gdzie duch włóczykijstwa ?? I gdzie ta przygoda ???? Ja się zapytuję... Hęęę??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko uht kosztuje 50centow,czyli tak jak polskie oczywiście są również za 1 euro wszystko zależy jakie mleko.

Nie rozumiem z tym boczkiem, to jak kupiłeś małą paczkę w cenie dużej? Podałem Ci cenę za dwupak, dwie małe paczki czyli 1euro. Mielone, no cóż może zastanawiasz się dlaczego w PL jest tańsze od mięsa w kawałku a we Włoszech podobnej lub wyższej cenie.

 

Podałem już ,link do marketu, można jeszcze sprawdzić Lidl. Odpadam, każdy przeliczy sam ile wyda.

 

Kajetan, co z tego jak i tak planujesz urlop w/g grafików w pracy, duch wolności ulecial, mają go emeryci, obiboki, kombinatorzy i bogacze ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko jest w cenie jak w PL o ile nie niższej, nie wspomnę o jakości jaj, mleka, sera, masła, makaronu itd. Oczywiście na korzyść Włoch.

 

Usilnie twierdzę, że to nieprawda. Przecież byłem w tym roku, to wiem. I robiłem zakupy w dużym, sieciowym markecie i też mi gały wychodziły jak na półki patrzyłem. Co do jakości - na plus Italii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może co to za market? Co było tak drogie?

Mega pizza kosztuje 10 euro wczoraj w PL płaciłem 38zl za podobną fakt 4zl drozej ale o smaku nie wspomnę.

Nasze lody 3zl kulka a w zasadzie półkula bo pani ociera co do milimetra ;) we Włoszech 1-1,3euro porcja, czyli 3-4 nasze "kulki" Kawa w barze na plaży 1,5euro, fast food jak unas.

Być może trafiłeś na atrakcyjną miejscowość z atrakcyjnymi cenami ;)

Ehh możemy tak pisać 100 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.