Skocz do zawartości

Podłoga w Burstner Fun 455TS


Roobertino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Rozglądam się  za nową przyczepką i wpadła mi w oko Burstner Fun 455 TS, byłem oglądałem, wychodzi na to że wszystko ok, nie widać przecieków, nie czuć wilgocią, środek czysty zadbany, jedyna rzecz która mnie zaniepokoiła to podłoga.

Podłoga w wejściu jak również przy kuchni lekko się ugina, czuć ożebrowanie, podłoga od spodu wygląda na całą nigdzie nic nie zauważyłem niepokojącego.

Przyczepka z 2004r także nie jest jakoś bardzo stara, i teraz pytanie w szczególności do użytkowników tej marki, czy Burstner tak ma?

bo tak tłumaczy sprzedający.

Ja sam użytkuje przyczepkę z 90r i podłoga nawet nie drgnie.

 

Będę wdzięczny za wszystkie info na ten temat, albo za wskazówki gdzie szukać przyczyny uginania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Ja użytkuję burstnera z 87 roku i podłoga też się uginała. Nie było to spowodowane zalaniem bądź przeciekirm. W mojej cepce podłoga posiada wieżchnią sklejkę o grubości 4 mm później jest 25 mm styropianu i od spodu jesy 5 mm płyta pilśniowa - to mnie najbardziej zaskoczyło. Ten syropian, którym jest wypełniona podłoga ma to do siebie, że dosyć często ulega ugnieceniu i wtedy jest odczówalne to zapadanie się. Wierzch podłogi jest poprosu za cięki a wszysko przez to, że podłoga ma być lekka.

Pozdrawiam

Edytowane przez kawa221 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też tak mam. Ale nie mogę powiedzieć czym to jest spowodowane bo mam ją od roku i nie wiem co się z nią wcześniej działo. Moja jest z 2006r.  Kolego, przy okazji sprawdź czy podłoga jest zamocowana do ściany przedniej od bagażnika. To niestety kolejna przypadłość burstnerów. Postawa ją na łapach, złóż koło podporowe i poruszaj energicznie za zaczep do góry i w dół. Zobacz czy rama pracuje i jak bardzo. Jeśli na szczelinach pod bakistą jest ruch 1-2 mm jest OK, jeśli 1-2cm to niestety do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też tak mam. Ale nie mogę powiedzieć czym to jest spowodowane bo mam ją od roku i nie wiem co się z nią wcześniej działo. Moja jest z 2006r.  Kolego, przy okazji sprawdź czy podłoga jest zamocowana do ściany przedniej od bagażnika. To niestety kolejna przypadłość burstnerów. Postawa ją na łapach, złóż koło podporowe i poruszaj energicznie za zaczep do góry i w dół. Zobacz czy rama pracuje i jak bardzo. Jeśli na szczelinach pod bakistą jest ruch 1-2 mm jest OK, jeśli 1-2cm to niestety do naprawy.

 

o dziękuje Kolego bardzo cenna wskazówka, nie omieszkam sprawdzić, czyli z tym uginaniem to może być prawda, że ze względu na ograniczenie ciężaru zastosowane materiały mogą być odchudzane na maksa, bo przy tak dużych gabarytach masa własna 975kg to mało, a DMC 1350kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też niby bardzo lekka bo DMC 1200 a to model Flipper 460TS (buda ma 520cm bo oznaczenia w burstnerze są mylące). Niestety potem się okazuje, że jak zostawiłem w niej podstawowe rzeczy, które zawsze zabieram i pojechałem na przegląd to wyszło 1250kg. Nie było w niej wtedy m.in. ubrań, pościeli, jedzenia czyli jeszcze jakieś 150-200kg. I jak tu się potem tłumaczyć policji na wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ugina, a właściwie uginała bo naprawiałem. Przyczyną nie jest wilgoć tylko jak pisali koledzy za delikatny materiał. Nie mniej czujność wzmożona przy oglądaniu jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert czasem tak sie dzieje i to moim zdaniem nie dyskwalifikuje budki jesli cała reszta jest ok Powodów takiego objawu może byc wiele ale jesli jest sucha to poprostu trzeba by zaliczyc to normalnego zużycia :hmm:  Mogli być np poprzedni uzytkownicy większej wagi i poprostu sie "udeptała"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Mogli być np poprzedni uzytkownicy większej wagi i poprostu sie "udeptała"

 

Oj to, to. Szczególnie, że uginanie pojawia się w miejscu najmocniejszej eksploatacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert czasem tak sie dzieje i to moim zdaniem nie dyskwalifikuje budki jesli cała reszta jest ok Powodów takiego objawu może byc wiele ale jesli jest sucha to poprostu trzeba by zaliczyc to normalnego zużycia :hmm:  Mogli być np poprzedni uzytkownicy większej wagi i poprostu sie "udeptała"

 

Witaj Tomku,

 

na tyle ile mogłem i się znam to sprawdziłem, wydaje się że sucha, tylko taki troszkę dyskomfort jak się chodzi i miękko pod nogami, no nic muszę się jeszcze przespać z tym problemem.

ps.

pozdrowienia dla Kasi.

 

 

 

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe opinie... Ponoć Burstner przesadził z tą podłogą jakoś w latach 1999-2005.

Wg mnie to poprostu ten steropian jest za miękki. Z czasem robią się przy wejściu "koleiny" jak właściciele trochę ważą...

Wg mnie nie stanowi to wady technicznej.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ugina, a właściwie uginała bo naprawiałem. Przyczyną nie jest wilgoć tylko jak pisali koledzy za delikatny materiał. Nie mniej czujność wzmożona przy oglądaniu jest wskazana.

 

Kol. a zdradź tajemnicę technologii naprawy? bo raczej chyba nie zrywałeś wierzchniej sklejki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. a zdradź tajemnicę technologii naprawy? bo raczej chyba nie zrywałeś wierzchniej sklejki?

 

 

Kol. a zdradź tajemnicę technologii naprawy? bo raczej chyba nie zrywałeś wierzchniej sklejki?

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12062-uginajaca-sie-podłoga-sprite-europa-450c/     post #11   :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.