Skocz do zawartości

problem odnosnie DCM


kamilkawka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tutaj nowy kilka dni temu kupilem przyczepe dethleffs i sprawa jest taka ze w swojich aucie mam DCM 2510 a przyczepa DCM ma 1000 kg a zalezalo mi na tolacie zabudowanej i prysznicu i to jest tylko 10kg zaduzo ma moze ktos z was taka jak na to sie policja rozpatrza ?? bo fakt faktem jak ktos ma iles ste kilo zaduzo ale o 10 kg?? prosze o opinie i rady tych ktorzy takze tak maja i maja tylko kat.b pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Nie do końca rozumiem w ruchu drogowym istnieją pojęcia DMC-dopuszczalna masa całkowita oraz MW- masa własna.

Jeżeli chodzi Tobie o DMC pojazdu+ DMC Przyczepy to w Twoim przypadku przekraczasz 3.5t więc potrzebujesz kategorię E do B lub po prostu C.

Ryzykowną sprawą jest wycieczka z takim składem i kat.B, bo narażasz się na MKK 300 PLN art.94┬ž1 a w przypadku gdy obok Ciebie w czasie kontroli drogowej nie znajdzie się osoba z takimi uprawnieniami Twój skład na Twój koszt zostanie odholowany na parking strzeżony. Tam czekają Ciebie dodatkowe koszty za parkowanie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie i bez nerw :ok:

 

DCM - czy chodzi Ci o DMC (Dopuszczalną Masę Całkowita) ?

 

Suma DMC samochód + przyczepa = 3510 kg

 

Z Policją nic nie ugadasz, jedyne co możesz próbować zrobić to zmniejszyć DMC przyczepy, abo dorobić kategorię E do B.

 

Odnośnie zmian DMC przyczepy czytaj ten wątek: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1917

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że kolega Kamil powinien jeszcze raz dokładnie sprawdzić jakie ma zapisy w dowodzie rejestracyjnym samochodu i przyczepy ( DMC, MW ) moze w ferworze walki coś odczytał lub napisal nie tak :ok:

 

a w przypadku gdy obok Ciebie w czasie kontroli drogowej nie znajdzie się osoba z takimi uprawnieniami Twój skład na Twój koszt zostanie odholowany na parking strzeżony. Tam czekają Ciebie dodatkowe koszty za parkowanie zestawu.

 

to nie jest tak do końca, policjant ma obowiazek uniemożliwić jazde dalej kierowcy bez stosownych uprawnien a to nie znaczy, że samochód - w tym wypadku cały zestaw - musi byc sholowany na parking..... nieraz wystarczy zjechac na pobliski parking i tam oczekiwać na przyjazd osoby ze stosownymi uprawnieniami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo C nie wystarczy

Masz rację, czeski błąd.

nieraz wystarczy zjechac na pobliski parking i tam oczekiwać na przyjazd osoby ze stosownymi uprawnieniami

A jaki policjant pozwoli na to? To w końcu jest przejazd osoby nieuprawnionej. Ponadto od chwili legitymowania policjant ponosi odpowiedzialność za osoby legitymowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki policjant pozwoli na to? To w końcu jest przejazd osoby nieuprawnionej.

 

każdy realnie myślący, fakt przejazdu na pobliski parking i oczekiwanie na kierowce "zastepczego" nie jest naruszeniem prawa przez policjanta !!

pozatym dlaczego twierdzisz, ze:

Twój skład na Twój koszt zostanie odholowany na parking strzeżony
???

wystarczy na najbliższym parkingu lub nawet w miejscu kontroli ze odczepisz od zestawu przyczepe i dalej mozesz zgodnie z regułami zawartymi w PoRD dalej kontynuować podróz !!!

 

a tak z innej beczki:)

na jakiej podstawie twierdzisz, że

policjant ponosi odpowiedzialność za osoby legitymowane

ja zadam w takim razie kolejne pytanie: "jak długo trwa ta odpowiedzialnosć" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponosi odpowiedzialność dlatego, że wydaje mu polecenia co do określonego zachowania podczas kontroli.

Nie oczekujmy, że ktoś się będzie narażał dla nas tylko dlatego, że jeszcze 200 m brakuje do parkingu.

To taki czarny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szczerze powien to potrawicie zniechęcić czlowieka do podrozowania z kempingiem :ok: moje pytanie brzmi kto z was mial kiedy kolwiek taki przypadek z policja ? ? ze odholowali wam przyczepe na parking lub czekali na osobe uprawnioną ?? czy nie ma mozliwoscie dogadania sie ? naprawde prosze o przyklady a nie o cytowanie pragrafow pozdrawiam i dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde prosze o przyklady a nie o cytowanie pragrafow pozdrawiam i dziekuje za informacje

 

my cytujemy przepisy prawa by przyjaciół z forum ostrzec przed konsekwencjami jego nieprzestrzegania :ok:

 

czy nie ma mozliwoscie dogadania sie ?

 

niewiem, jak jestes odważny i chcesz miec problemy to "próbuj " sie dogadywac :ok:

 

 

kto z was mial kiedy kolwiek taki przypadek z policja ? ? ze odholowali wam przyczepe na parking

 

ja moge posiłkować się tylko swoimi doświadczeniami zawodowymi i o nich mówić ( pisać ) ale to nie o tym mamy tutaj rozmawiać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nikt nie ma zamiaru zniechęcać Cię-wprost przeciwnie.Spytałeś więc koledzy Ci odpowiadają.Pytasz jak obejść przepisy,czy co zrobić żeby być w porządku. :ok:

Myślę ,że najlepszym rozwiązaniem jest być w zgodzie z prawem.

Po co psuć sobie wakacyjny wyjazd, martwiąc się o to czy i tym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi kto z was mial kiedy kolwiek taki przypadek z policja ? ? ze odholowali wam przyczepe na parking lub czekali na osobe uprawnioną ??

pytanie- odpowiedź:

 

Miałem taki przypadek- gdy nie posiadałem jeszcze E do B, ciągnąłem lawetę i po kontroli dokumentów policjant stwierdził, że nie mam uprawnień do jazdy takim zestawem i kazał mi odpiąć przyczepę. Nie było żadnej dyskusji. Jedyne czego uniknąłem, to mandatu. :ok:

Na szczęście Było to blisko domu i po godzinie wróciłem po przyczepę z kolegą. Po tym zdarzeniu właśnie zrobiłem E.

 

Sądzę, że w twoim przypadku jest duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że sprawa będzie miała podobny finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

kolega miał sytuację przekroczenia DMC zestawu.dostał mandat a policjant na kogutach pilotował go do parkingu i tam kazał czekać na kierowcę z uprawnieniami lub odpiąć ogon.zawsze możesz odpiąć przyczepę i odjechać a policja zabezpiecza na parkingu strzeżonym przyczepę.zawsze taniej i łatwiej odebrać sam ogonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.