Skocz do zawartości

Remont Caravelair


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejna sobota spędzona przy przyczepie, kilka poprawek konstrukcyjnych co do stelaża drewnianego ( konsutacja z Andrewa1- wielki dzięki :). Pasowanie sklejki 3 mm od wewnątrz masakra !!! Ale udało się, kolejny powód przecieku zlokalizownay- blacha alu korozja- mikro dziurki.. pytanie jak to naprawić, ale też rozgładam sie za nową blachą, ale jak zobaczyłem ceny to portki opadają...zdjęcie prac zamieszcze wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pytanie jak to naprawić, ale też rozgładam sie za nową blachą, ale jak zobaczyłem ceny to portki opadają...

 

Jeśli korozja jest tylko miejscowa lub jest mało drobnych dziurek to ja łatałem to żywicą + włókno szklane od środka.

Musisz tylko uważać, żeby żywica nie wylała się przez otworki na zewnątrz.

 

Reasumując:

kupujesz żywicę + włókno szklane

na zewnątrz przyklejasz papierowe taśmy malarskie

od środka smarujesz żywicą (raczej gęstą) tam gdzie dziurek jest więcej

jeśli dziurki są pojedyncze to tylko żywicą.

Jak wyschnie z zewnątrz zdejmujesz papierową taśmę (nie wylała Ci się żywica i nie ufajdała całego boku)

od środka może to wyglądać nawet bardzo kiepsko bo i tak przyklejasz na to styropian itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sobota spędzona przy przyczepie, kilka poprawek konstrukcyjnych co do stelaża drewnianego ( konsutacja z Andrewa1- wielki dzięki :). Pasowanie sklejki 3 mm od wewnątrz masakra !!! Ale udało się, kolejny powód przecieku zlokalizownay- blacha alu korozja- mikro dziurki.. pytanie jak to naprawić, ale też rozgładam sie za nową blachą, ale jak zobaczyłem ceny to portki opadają...zdjęcie prac zamieszcze wieczorem...

Naklej z zewnątrz folie samoprzylepną ( dobierz kolor ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega czytał mój temat dotyczący naprawy cepy tam opisałem prosty i skuteczny ( tani ) sposób naprawy opis druszlaka był .

Tak Kolego czytałęm, jest to też opcja, zastanowię się nad nią

 

 

Jeśli korozja jest tylko miejscowa lub jest mało drobnych dziurek to ja łatałem to żywicą + włókno szklane od środka.

Musisz tylko uważać, żeby żywica nie wylała się przez otworki na zewnątrz.

 

Reasumując:

kupujesz żywicę + włókno szklane

na zewnątrz przyklejasz papierowe taśmy malarskie

od środka smarujesz żywicą (raczej gęstą) tam gdzie dziurek jest więcej

jeśli dziurki są pojedyncze to tylko żywicą.

Jak wyschnie z zewnątrz zdejmujesz papierową taśmę (nie wylała Ci się żywica i nie ufajdała całego boku)

od środka może to wyglądać nawet bardzo kiepsko bo i tak przyklejasz na to styropian itd.

 

Dzięki Kamil, także pomyślę nad tym sposobem ;)

 

 

Naklej z zewnątrz folie samoprzylepną ( dobierz kolor ) 

 

Na ile starczy takie rozwiązanie?

 

Kopię internet dalej, dzwonię po firmach handlujących blachą itp, owszem blacha : stucco" jest dostępna ale  ' rybia łuska" to już problem...Dziś rozmawiałem z jednym z serwisów , który naprawia przyczepy i gośćpolecił mi założenie blachy gładkiej, dużo taniej i bez ceregieli...

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić jednak ten płat poszycia z wycięciem na okno na nowy, ale pojawia sie pytanie, gdzie można  i u kogo 'zarobić" dolną krawędź co bu druga połowa blachy weszła w taką rynienkę, może u dekarza? Nie mam pomysłu, może coś podpowiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny etap zakończony. Styrodur wklejony, lecz słabo to idzie, temperatura na warsztacie ok 12 stopni, za zimno co by dalej działać. Obejrzałam zdemontowaną blachę po raz kolejny, masakra , nie ma nawet co reanimować, masa mikro dziurek, trzeba montować nową od góry do dołu. Budżet znacząco sie skurczy, ale cóż robię dla siebie, częste haslo podczas remontów przyczep, CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent co by przykleić blachę zewnątrzną? Jakieś pasy czy inne ustrojstwo...

Witaj prosty sposób na przyklejenie blachy sprawdzony przez znajomego,ustawiasz sprzęt ok 1 m od ściany, smarujesz blachę klejem  przyklejasz i zapierasz listwami o ścianę pamiętajac opodłozeniupodkładek pod listwy z drewna  oklejonych materiałem lub filcem i czekasz .Blachę osobiście dał bym gładką bez okna z przodui ozdobił fajna dużą naklejką Wybór zostawiam tobie i trzymam kciuki .Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent co by przykleić blachę zewnątrzną? Jakieś pasy czy inne ustrojstwo...

Prosta metoda, choć nie najtańsza ze względu na koszt kleju, to klejenie przy pomocy  hydrydowych mas klejąco-uszczelniąjących (np Fix All, Soudaseal 240 FC, Uni-Fix). Masę trzeba nakładać z przerwami, co umożliwi jej żelowanie. Nie jest konieczny docisk na czas utwardzania kleju, bo masy mają wysoką wytrzymałość początkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leje sie z nieba, prace przy przyczepie stoją, jak na razie poszukiwania blachy spełzły na niczym, uszczelka okna otwieranego kupiona, swietnie pasuje od "niewiadówki" a i cena przystępna, klej do poszycia też czeka ( Multibond, polska marka, własciwosci Macroplastu a cena akceptowalna), oczekuję na dostawę listwy alu zakrywającą płaty blachy, balista stoi na biurku, robię jej podłogę ze sklejki oraz mocowanie na akumulator, coś tam się dzieje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.