Skocz do zawartości

Sithonia 2014


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Kilka słów pozwolę sobie napisać o nasze Grecji.

Z domu wyjechaliśmy w czwartek ok 12.00. Kierunek Koszyce, Miszkolc, Belgrad,Saloniki i punkt docelowy Sithonia. Pierwsze co nas spotkało to mandat w Słowacji na granicy z Węgrami. I tu informacja którą warto zapamiętać - radzę przestrzegać w tym miejscu ograniczenia do 40km/h. Stracone 50 E jednak nie psuje nam humorów i w piątek ok. 19  meldujemy się w pierwszym zaplanowanym miejscu opisanym przez Jacek 65.  Ale nie że bez problemu - do celu kilkaset metrów, już prawie odetchnąłem, zjeżdżam z głównej drogi, jeszcze tylko zjazd z górki i ostatni dość stromy podjazd. Tuż przed szczytem na drogę wybiegają psy. Trzeba się zatrzymać. Wbijam jedynkę a tu ni hu hu. Przyczepa ciągnie do tyłu. Po kilku próbach udało się zebrać i jesteśmy. Miejsce warte odwiedzenia. Niby na dziko ale stoi kilka kamperów i przyczep. Jest ładny widok, ciepłe morze, dostęp do pitnej wody na plaży. Spotykamy też kilka załóg z Polski. Ustawiamy się i zapada zmrok. Kolejny dzień to plaża i odpoczynek. Późnym wieczorem dopada nas burza a następny dzień mamy deszczowy. Niestety przy zrzucaniu fotek coś namieszałem i część utraciłem, na szczęście mam filmiki które postaram się dołączyć. Miejscówka ta jest ok 1,5 km za Nikiti. N 40 11 38" E 23 41 21" Zostajemy tu kilka dni.


Fotki wycięte z filmu

post-1222-0-20114900-1411830342_thumb.jpg

post-1222-0-79228200-1411830357_thumb.jpg

post-1222-0-81562100-1411830366_thumb.jpg

post-1222-0-63561700-1411830378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach nicnierobienia postanawiamy zmienić miejsce na jakiś kemping. Wytypowane zostały 4: Valti, Katerina, Christina i Kalamitsi. Valti generalnie OK ale nam jakoś średnio się spodobał. Trochę zbyt komercyjny, parasolki na plaży itp. Zatrzymujemy się na campingu Katerina, który od razu przypadł nam do gustu. Kemping typowo rodzinny, czysty, zadbany, ma zacienione miejsca. Jest mało ludzi więc wybieramy parcelę w pierwszym rzędzie. Jako że na Sithoni (w porównaniu z Peloponezem) jest raczej mało do zwiedzania, jeszcze przed wyjazdem postanowiliśmy spędzić urlop raczej stacjonarnie a wycieczki organizować z jakiegoś miejsca wypadowego. Sporo czytałem też o bardzo ładnych zatoczkach wschodniego wybrzeża, które postanowiłem odwiedzić. Po ustawieniu zestawu pierwsze co mogłem zrobić to napompować ponton, odpalić silnik i delektowałem wzrok tym co natura ma do zaoferowania a uwierzcie że od strony morza jest tego bardzo dużo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór Janis dba o naszych , jak byliśmy to specjalnie zwiększył szybkość internetu i ciągle dopytywał czy aby napewno jest ok ( wi-fi w gratisie całodobowo )

Pisz , pisz i fotki :slina: - przynajmniej na chwilę się zapomni o jesieni.

Aby do lata :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że mało ekonomiczny holownik mam, to pewnie brał bym na przyszły rok Grecję. Ale jak to się kiedyś zmieni, to Grecja będzie na pierestale ... nie drażnij się z nami i daj trochę fotek :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo fotek niestety utraciłem przy zrzucaniu z aparatu ;(. Następnym razem po powrocie z wakacji idę spać a dopiero potam siadam do komputera i zajmuję się zdjęciami, ale jak wrócę do domu to coś zapodam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.