Skocz do zawartości

Niekompletna TRUMATIC S 3002


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie od tygodnia posiadam przyczepę - zgodnie z opisem z roku 2004.

Sprzedający dwa lata temu przywiózł ją z Francji, jak twierdzi nigdy nie miał potrzeby używania ogrzewania, więc nie próbował uruchomienie. Dla estetyki dokupił nową obudowę turmy, poprzednia również jest - jest trochę pogięta i brakuje kilku elementów żaluzji.

Wczoraj zacząłem się jej przyglądać i po literaturze forum ustaliłem iż jest to w/w model i jest zdekompletowany.

Na pewno brakuje pręta łączącego pokrętło obudowy z grzejnikiem, chodzi chyba o:

http://allegro.pl/pret-do-regulacji-ogrzewania-truma-s3002-s5002-i4538733101.html    - ten najkrótszy?

no i niema iskrownika na baterię chyba :

allegro.pl/pret-do-regulacji-ogrzewania-truma-s3002-s5002-i4538733101.html   - kurcze czemu to takie drogie, za 500 złotych można kupić kompletną trumę.

Tylko tam w miejscu gdzie ma być iskrownik nie ma żadnych kabli do których można go podłączyć, z boku natomiast jest poprowadzony d o góry od zapalnika pojedynczy biały kabel zakończony cienkim konektorem żeńskim.

Czy jest możliwość zastąpienia iskrownika innym ustrojstwem i tak się zastanawiam czy można to jakość sprawdzić przed ponoszeniem kosztów czy może tam jeszcze brakuje .

Czytałem o możliwości podpalenia gazu zapałką po wykręceniu szybki. - mam zamiar spróbować.

 

W załączeniu zdjęcie

ps co jest z powieszeniem obudowy, wisimi tylko na tych górnych prętach, czy coś nie tak w zaczepach przy grzejpost-16907-0-21644000-1409643184_thumb.jpgniku?

Edytowane przez janusz1970 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt już widzisz jak wygląda więc "na próbę" spróbuj wykonać taki metodą własną.

Co do iskrownika. Skoro masz tylko jeden kabelek to masz Trumę na ręczny iskrownik więc nie kupuj tego na baterię. 

Taki iskrownik można kupić za kilka zł w sklepach z częściami do piecy C.O. oraz kotłów C.W.U. (ok. 10-15zł już coś powinieneś znaleźć), coś a`la to z aukcji (tylko poglądowo, kup w najbliższym sklepie u siebie - http://allegro.pl/piezozapalacz-iskrownik-do-taboretow-piecykow-i4555407781.html

Pręcik kosztuje w sumie tylko 35zł więc też od biedy nie jest za drogi. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu zaślepki po lewej stronie zamontuj iskrownik.    

Nie masz problemu z bateriami. Wieczorem zrobie foty jak wyglada to u mnie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką i bardzo satysfakcjonująca mnie odpowiedź /chodzi o koszty/ naprawy.

Czytałem o tych piezo elektrycznych włącznikach,  mam też  taki w lodówce, ale w rejonie piecyka nie widziałem miejsca gdzie mógłby być zabudowany, no chyba. że w starej pokrywie.

Koszt pręta do przyjęcia :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten piezoelektryczny zapalacz montujesz w obudowie i tylko kabelek idzie do palnika. 

W obudowie od góry masz dwa otwory. Jeden nad zaworem (tam gdzie będzie szedł ten pręt i u góry powinno być pokrętło ze skalą) a po drugiej stronie masz miejsce na przycisk zapalacza i on jest bezpośrednio pod nim. 

 

Za zdjęciu (poglądowe z sieci) zaznaczyłem Ci jak to wygląda na obudowie. 

- strzałka niebieska - przycisk od zapalacza

- strzałka czerwona - pokrętło ze skalą od regulacji ogrzewania. 

 

Na drugim zdjęciu zbliżenie pokrętła ze skalą abyś wiedział o co mi chodzi a może u ciebie jest jego brak. 

post-10249-0-24439700-1409647231.jpg

post-10249-0-69088800-1409647237.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wystarczy zakupić pręt i zamocować, a potem jakiś piezozapalacz, zamocować pod zaślepką.

Ja bym jeszcze zamiast szukać przycisku zamiast zaślepki tak zamontował ten zapalacz aby jego przycisk przechodził przez zaślepkę (po wykonaniu otworu odpowiedniej średnicy) i ciszył się kompletnym piecem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obudowę turmy, poprzednia również jest - jest trochę pogięta i brakuje kilku elementów żaluzji.

...

 

A nie jest Tobie czasem zbędna ta stara obudowa? :]  bo bez powodzenia poszukuje takiej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest Tobie czasem zbędna ta stara obudowa? :]  bo bez powodzenia poszukuje takiej :>

W sumie jej nie potrzebuję, podaj maila to ci prześlę kilka zdjęć, może się dogadamy

Przyda się parę złotych na poczet czynionych po zakupie  inwestycji :hehe:

Pręt już widzisz jak wygląda więc "na próbę" spróbuj wykonać taki metodą własną.

Co do iskrownika. Skoro masz tylko jeden kabelek to masz Trumę na ręczny iskrownik więc nie kupuj tego na baterię. 

Taki iskrownik można kupić za kilka zł w sklepach z częściami do piecy C.O. oraz kotłów C.W.U. (ok. 10-15zł już coś powinieneś znaleźć), coś a`la to z aukcji (tylko poglądowo, kup w najbliższym sklepie u siebie - http://allegro.pl/piezozapalacz-iskrownik-do-taboretow-piecykow-i4555407781.html

Pręcik kosztuje w sumie tylko 35zł więc też od biedy nie jest za drogi. 

Czasy się zmieniły, u nas byle gdzie nie kupisz ręcznego iskrownika, podobno tylko serwis - monopol się zrobił

ale trochę pojeździłem i udało się kupić nowy od junkersa za 38 złotych - po rabacie bo znajomy sklep prowadzi :skromny:

Przy okazji kupiłem butlę, wymieniłem na pełną, będę usiłował uruchomić ogrzewanie awaryjnie- bez osłony - mam nadzieje że mu d..y nie urwie  :oslabiony: 

Ja tak myślę by włącznik iskrownika zamontować na zaślepce obok pokrętła - widać na w/w moim zdjęciu, nie będę musiał kabla przedłużać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest miejsce to czemu nie :)

Tylko pozostaje kwestia podłączenia iskrownika do "rozruchu technicznego".

Pisze o tym, bo często iskrownik przewodem jest podłączany do "palnika" a swoją obudowę ma tak zrobioną że poprzez jej przykręcenie "masuje" z obudową a ta po założeniu z piecem aby zamknąć obwód. 

Pamiętaj o tym, bo może się okazać, że nie ma iskry do póki nie będzie obudowa na piecu a iskrownik przymocowany do obudowy.

Ale są i takie które tego masowania nie mają i będzie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest miejsce to czemu nie :)

Tylko pozostaje kwestia podłączenia iskrownika do "rozruchu technicznego".

Pisze o tym, bo często iskrownik przewodem jest podłączany do "palnika" a swoją obudowę ma tak zrobioną że poprzez jej przykręcenie "masuje" z obudową a ta po założeniu z piecem aby zamknąć obwód. 

Pamiętaj o tym, bo może się okazać, że nie ma iskry do póki nie będzie obudowa na piecu a iskrownik przymocowany do obudowy.

Ale są i takie które tego masowania nie mają i będzie OK :)

 No już po awaryjnym rozruchu, w miejsce pręta śrubokręt, na kabelek zakupiony iskrownik, kilka pstryknięć i piecyk ożył :] Obudowa stała z boku tak, że nie była potrzebna jako masa.

Zamawiam pręt, ten najkrótszy zgodnie z opisem aukcji

http://allegro.pl/pret-do-regulacji-ogrzewania-truma-s3002-s5002-i4538733101.html

I muszę jeszcze pokombinować jak solidnie powiesić obudowę, bo chyba coś mam nie tak z tymi bocznymi zaczepami przy piecyku, obudowa trzyma się tylko na tych haczykach na górze - tak na słowo honoru.

strus251 jak się kiedyś spotkamy masz u mnie :piwko:

Edytowane przez janusz1970 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obudową jest też pewnie wszystko OK.

One się trzymają na górnych haczykach oraz na dole są tak dziwnie wciskane. Najpierw na haczyki a potem docisnąć dołem. Przynajmniej u mnie tak jest. Ale u Ciebie trzeba wziąć poprawkę na fakt innej obudowy (coś tam może nie do końca pasować).

A i liczymy na fotki po montażu właściwym ;). Fajnie, że działa. 

 

 

A co do tego piwa :D. Macie tam u siebie jakieś górki, kempingi itd? Planuję w przyszłym roku w czerwcu zabrać familię na kilka dni w góry (córkę po raz pierwszy). Tylko przydałoby się coś jeszcze poza sami górami bo się pewnie biedna zmęczy i będę ją musiał nosić. 

Muszę jej poszukać jeszcze jakiś innych atrakcji (zwiedzanie czegoś, itd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba temat zamknięty, pręt szybko  przyszedł, iskrownika zamontowany w zaślepce, obudowa powieszona jak należy.

Jaka to satysfakcja sobie samemu poradzić z problemem - oczywiście po wsparciu kolegów z forum :] .

A bałem się tego tematu, bo byłem zielony.

tak to wygląda:

 

post-16907-0-98214700-1409840326_thumb.jpg



 

A co do tego piwa :D. Macie tam u siebie jakieś górki, kempingi itd? Planuję w przyszłym roku w czerwcu zabrać familię na kilka dni w góry (córkę po raz pierwszy). Tylko przydałoby się coś jeszcze poza sami górami bo się pewnie biedna zmęczy i będę ją musiał nosić. 

Muszę jej poszukać jeszcze jakiś innych atrakcji (zwiedzanie czegoś, itd). 

No górki mamy, nie za duże. ale są.

Blisko Wisła, Brenna, Szczyrk, atrakcji sporo dla starych i młodych :skromny:

Jak pisałem przyczepę mam drugi tydzień jeszcze nigdzie nie byłem, forumowicze sporo dobrego piszą o kampingu w Brennej KOTARZ

Chętnie się tam wybiorę.

jest też JONIDŁO w Wiśle

http://forum.karawaning.pl/topic/16545-wis%C5%82a-jonid%C5%82o/

Edytowane przez janusz1970 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.