Skocz do zawartości

którędy do Staszowa


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

W pewny piątkowy dzionek chciałbym dojechać od naszej zachodniej granicy do Staszowa.

Czy możecie podpowiedzieć jak zmodyfikować trasę wyznaczoną przez google (https://goo.gl/maps/jtJsX) aby była jak najłatwiejsza, wygodniejsza, najmniej dziurawa do przejechania.

W takich przelotach preferuje autostrady ale wiadomo - autostradą tam nie dojadę. Po za tym przy rozwiązaniu sposobu płatności na polskich autostradach mogą się one okazać zupełnie nie ekonomiczne - przede wszystkim chodzi mi o czas - będę jechał z dwójką maluchów na pokładzie.

Dodatkowo google wyznacza mi trasę przez centrum Łodzi i Kielce. Jak teraz przejeżdża się Łódź? Czy Waszym zdaniem powinienem ją ominąć szerokim łukiem, czy mogę się jej nie obawiać?

Wszelkie podpowiedzi mile widziane, szczególnie że trochę kilometrów mamy do zrobienia a cichlibyśmy się stawić w wyznaczonym miejscu na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek, patrząc na koniec trasy i jej początek ja bym na twoim miejscu jechał A4 do Jędrzychowic, potem w DE "4" do Drezna i tam odbił na 13 do Berlina. 

Owszem, opłaty jakieś tam będą ale na 100% mniejsze niż na A2 między Łodzią a Granicą (~ 76zł) w jedną stronę za zestaw <3,5T.

Przez Łódź w piątkowe późniejsze popołudnie (po 20:00) powinieneś dać radę bez większych problemów. Jednak sama droga do Łodzi zajmie już większą część trasy A4 do Jędrzychowic. 

 

Ewentualnie wybrać opcję zaznaczoną na twojej mapie jako A12 i A2. 

Tam będziesz śmigał ogólnie bezstresowo. Pamiętaj tylko, że odcinek A2 jak na niego wjedziesz w Żyrardowie to do Strykowa masz chyba tylko 1 lub 2 czynne MOPy i żadnej stacji benzynowej (zatankuj przed Autostradą). Potem od Strykowa już normalne warunki (MOPy co parę kilometrów a i kilka stacji się znajdzie ;)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałbym jeszcze trochę inną trasę:

- przez Kielce-Piotrków Trybunalski w kierunku Łodzi. W Rzgowie zjazd na S8 i nią do Teodorów k. Łasku,

- z Łasku trasą 473 przez Szadek-Uniejów i dalej w kierunku Koła by wjechać na A2,

- A2 do granicy Pl-D lub alternatywnie, za Koninem zjazd z A2 na DK 92 do Wrześni, w której można wjechac ponownie na A2 do granicy.

Cała trasa z dobrymi asfaltami. A to czy trzeba trochę grosza wysupłać z kieszeni to zależy czy się bardzo spieszy i wówczas A2 czy też nie i wówczas DK92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewny piątkowy dzionek chciałbym dojechać od naszej zachodniej granicy do Staszowa.

Czy możecie podpowiedzieć jak zmodyfikować trasę wyznaczoną przez google (https://goo.gl/maps/jtJsX) aby była jak najłatwiejsza, wygodniejsza, najmniej dziurawa do przejechania.  < zerknij niżej

 

Dodatkowo google wyznacza mi trasę przez centrum Łodzi i Kielce. Jak teraz przejeżdża się Łódź? Czy Waszym zdaniem powinienem ją ominąć szerokim łukiem, czy mogę się jej nie obawiać?

 

@Heniekag

W panelu Mapy Google sugerują 3 trasy.

Tylko 3-cia trasa < jest najlepsza = najszybsza, szerokiej drogi ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Omijaj, przejazd przez Łodż, zawsze zapchana

oraz odcinek Waskitki - Grójec  tędy jadą TIR-y w obu kierunkach to obwodnica Warszawy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Tak dla jasności mam zamiar jechać od granicy (zresztą wcześniej to w zasadzie z północy - w okolicy punktu wylotowego planuje nocleg) do Staszowa dlatego, ze względu ten odcinek https://goo.gl/maps/Wq98q i ze względu na to, że jego objazd wydłuża sporo trasę, to A4 w stronę PL myślę odpuścić - zaczyna się robić zbyt duża różnica w dystansie

- 646 km / 7h 00' (https://goo.gl/maps/TdZ4h - trasa proponowana przez kolego Powolniak)

- 838 km / 8h 08' (https://goo.gl/maps/vz71o - A4 z objazdem przez Drezno).

Po za tym to, co zobaczyłem w lipcu pod Wrocławiem po przejechaniu bramek - do których stałem 1,5 h dość mocno mnie zniechęca. Ciekawe, czy coś się w tym względzie poprawiło? Czy na A2 jest to samo?

Tak więc na razie skłaniam się za pierwszym wariantem, fakt dużej opłaty za autostradę mnie nie zniechęca - jak pisałem, będę miał na pokładzie małe dzieciaki więc zależy mi na jak najszybszym pokonaniu trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda proponowana trasa ma swoje plusy i minusy, jak to w życiu.

Wszystko zależy kiedy jedziesz - jaki dzień tygodnia i jaka pora. Myślę, że A4 przez Wrocław w normalny dzień tygodnia byłoby najszybciej, kończą się wakacje to i korki na bramkach się skończą.

Ta droga ma według mnie jedną wadę, odcinek po płytach od granicy. 

Objazd przez Drezno dużo dalszy, według mnie nieopłacalny i czasowo i kilometrowo.

W zależności od pory takie samo zatwardzenie drogowe możesz spotkać na bramkach na A4 jak i jadąc przez Łódź. To są niestety punkty najbardziej czasochłonne.

Z Krakowa na Staszów można też jechać wzdłuż Wisły drogą nr 79.

Jeżeli nie boisz się opłaty na A2 to chyba tak będzie najmniej boleśnie (czasowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie pojedziedzemy A2 < dopóki nie zmieni się sposób pobierania opłat za autostradę

 

Cóż z tego że jechaliśmy autostradą A2 (w obu kierunkach=powrót) za każdym razem nie zdążyliśmy się ROZPĘDZIĆ !

... ponieważ trzeba było HAMOWAĆ ! przed każdą bramką żeby zapłacić.

Stanie w kolejce do bramki od 0.5h do 1h ! To skandal, tylko w PL jest to dopuszczalne.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rzeczywiście bramek na tej A2 nastawiali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Punkty_poboru_op%C5%82at.svg

Czy może ktoś dać znać jak to tam teraz wygląda? Czy rzeczywiście w piątkowy, wrześniowy dzionek (z miejsca startu wyruszylibyśmy rankiem) trzeba będzie na każdej odstać jak to Ired napisał 0,5÷1 h?

Co do opłat to normalnie kasują więcej niż w Norwegii - podobny dystans jak ten, który mam do przejechania autostradą A2

post-10895-0-56552300-1409339437_thumb.jpg - na osobówkę zgarniają bez zatrzymywania 115 NOK - fakturki przychodzą do domu - ale to takie mało OT :)

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś dać znać jak to tam teraz wygląda? 

@Heniekag

Dziś i teraz godz.09.19. sobota 30.08.2014r. wygląda to tak ...

 

Za kilka minut może być ...   inaczej   <  zerkaj i sprawdzaj  >  podglądaj  >   więcej...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi dzisiejszej nocy oddadzą kawałek drogi upraszczajacej przejazd w kierunku południe-północ http://wiadomosci.onet.pl/lodz/trasa-gorna-w-lodzi-oddana-do-uzytku/yrpfl6

 

Ciekawe, czy za dwa tygodnie będzie już ten odcinek brany pod uwagę przez Automapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heniekag

Niniejszym donoszę że przejechałem autostradą A2 tylko autem

od granicy D/PL Frankfurt/Odra do Warszawy (piątek) bez żadnych utrudnień.

Do wyboru na bramkach jest płatność gotówką lub kartą.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.