Skocz do zawartości

Problem z pompką wody?


Luzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem, który wydaje mi się, że powoduje pompka wody.

Odkręcam kran, stycznik działa, pompka się włącza, woda leci.

Np po 20 sekundach zakręcam kran.

Odkręcam kran, stycznik działa, pompka się włącza, woda leci.

Mija powiedzmy 5 sekund i pompka się wyłącza.

Sprawdzam zasilacz - wywaliło zabezpieczenie.

Resetuję zasilacz (czerwony przycisk), powtarzam procedurę i dzieje się to samo.

 

Moim zdaniem pompka robi zwarcie i zasilacz się wyłącza.

To moja pierwsza przyczepa więc nie wiem jak często takie pomki padają.

 

Nie wykluczam też awarii zasilacza ale to chyba mniejsze prawdopodobieństwo.

 

Czy ktoś miał podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompka jest na szczotkach, może powodować zwarcie co jakiś czas. Kończą się szczotki i tak się dzieje. Również może być nieszczelna i gnije w środku. Sprawdź miernikiem jaki pobór prądu generuje. Możesz również kupić nową i ją wymienić. Pompki są niedrogie. Nawet jak będzie stara ok, to będziesz miał na zapas jak Ci padnie gdzieś w trasie. Co do trwałości. Ja kupiłem trzy lata temu nową i jest cały czas dobra. Użytkujemy cepę dość intensywnie w cztery osoby, a że nie korzystamy z sanitariatów na kempingach, jest ona bardzo intensywnie eksploatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu mam pompke  do zlewozmywaka zbiornik 20l i wkurza mnie jedna sprawa ze opróżnia mi zbiornik bardzo szybko, czy można jakoś przytkać otworek zasysajacy wode czy takim patentem nie spale pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu mam pompke  do zlewozmywaka zbiornik 20l i wkurza mnie jedna sprawa ze opróżnia mi zbiornik bardzo szybko, czy można jakoś przytkać otworek zasysajacy wode czy takim patentem nie spale pompki?

 

A nie możesz odkręcić mniej kran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy go odkrece wiecej czy mniej to leci jednakowo dla tego myslalem ja lekko przytkac przy wlocie wody do tej popki

 

A nie możesz odkręcić mniej kran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie może to być wina pompki.Może być słaby styk przy kranie,który załacza pompkę (grzeje się) i może powodować wybijanie bezpiecznika.Ciekawe czy to się dzieje przy jednym kranie czy przy wszystkich?.a nie wiem ile ich masz.Może jakiś elektryk sie wypowie.

pozdro,,,,,, :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy go odkrece wiecej czy mniej to leci jednakowo dla tego myslalem ja lekko przytkac przy wlocie wody do tej popki

Zwróć uwagę, na samą baterie. Skoro nie możesz baterią regulować strumienia wody (częściowe, płynne zamykanie otworu z oringiem) to przyczyna może tkwić właśnie w baterii. (np. przesunął się lub wypadł ze szczeliny sam oring).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie może to być wina pompki.Może być słaby styk przy kranie,który załacza pompkę (grzeje się) i może powodować wybijanie bezpiecznika.Ciekawe czy to się dzieje przy jednym kranie czy przy wszystkich?.a nie wiem ile ich masz.Może jakiś elektryk sie wypowie.

pozdro,,,,,, :banan:

 

Styki w kranach (łazienka i kuchnia) działają dobrze - wyraźnie słychać kiedy ją załącza więc tą kwestię narazie odrzucam. Ale w razie co wezmę to pod uwagę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie może to być wina pompki.Może być słaby styk przy kranie,który załacza pompkę (grzeje się) i może powodować wybijanie bezpiecznika.Ciekawe czy to się dzieje przy jednym kranie czy przy wszystkich?.a nie wiem ile ich masz.Może jakiś elektryk sie wypowie.

pozdro,,,,,, :banan:

Nie. Jak będzie upalać mikrostyk, to spada rezystancja w obwodzie. Jest wtedy mniejszy amperaż na samym bezpieczniku i go nie będzie palić. Jak możesz wyjąć pompkę na wierzch, to wepnij zamiast bezpiecznika żarówkę np 21W/12V w szereg, odkręć kran i obstukuj pompkę. Jeśli będą widoczne zmiany w świeceniu żarówki, koniec szczotek w pompce. Żarówkę by trzeba dobrać do Watów pompki. To taki najprostszy sposób na znalezienie usterki, choć nie w 100% pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.