Skocz do zawartości

Hak holowniczy czy warto ? 12v lodówki


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Taki prostownik dostałem jako prezent i był to mój drugi prostownik w owym czasie. Planowałem go sprzedać i jakoś się nie mogłem do tego zebrać .... i dobrze bo widzę, że jeszcze się przyda :)

 

Ja za swój dałem ok.50zł może nawet i mniej.

Jest na tyle dobry, że np. jak idę do pracy na 24godz. to śmiało mogę go pozostawić włączony. Sam daje tyle prądu do ładowania ile potrzeba, sam sobie to reguluje, a po naładowaniu rozłącza się samoczynnie.

 

Wcześniej polecili mi  prostownik taki http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-blackdecker-6-12v-auto-i4581307959.html  i jestem już właśnie na ten zdecydowany. W Juli był w promo za ok 69zł jakiś czas temu teraz jest za 99zł ale myślę, że przed zimą też będzie w promo ;)

Jakiej mocy musi być przetwornica aby zasiliła taki prostownik ?

 

 Ja mam małą na 300W i daje spokojnie radę.

Tak samo większą lodówkę w samochodzie również ładnie chłodziło na 2500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie a czy bierzecie pod uwagę ile strat macie po drodze?

Najpierw z 12V podbijacie na 230V tylko po to aby wytworzyć ciepło (w przetwornicy) i zbić na ponownie na 12V.

Przecież ładowanie akku w cepce podczas jazdy robi się zupełnie inaczej. 

Po pierwsze dobra instalacja (można zmienić gniazdo z 7 na 13 PIN) i wykorzystać tylko część pnów. Nie musicie wszystkich. Ładowanie macie wtedy ogarnięte.

Kolejna sprawa czy ktoś/coś wam nadzoruje pracę przetwornicy podczas jazdy. Ona potrafi osiągnąć naprawdę wysokie temperatury nie mówiąc już o zwarciu. 

Wtedy zanim zobaczycie dym z cepki podczas jazdy będzie już za późno na gaszenie.

Ja wiem, że patenty sa dobre (czasem sam korzystam) ale nie w środowisku łatwo palnym. 

Cepka płonie naprawdę szybko. 

 

to link do przyczepy jednego z naszych kolegów z forum, zobaczcie, że cepkę to nawet Straży Pożarnej jest ciężko ugasić (wyschnięte drewno, lakier na belach, wykładzina PC, gąbki w materacach i wiele innych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.