Skocz do zawartości

Zasilanie 12V, wtyczka-gniazdo-przejściówka


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

sywa, jeżeli potrzebujesz jakieś pomocy lub zerkniecie przez kogoś to pisz PW. Z racji, że mieszkam pod Łodzią postaram Ci się może pomóc w sposób fac-to-face. 

 

P.S. 

Po jakiego "grzyba" Ci ten licznik energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem licznik w swojej pierwszej przyczepie i od niej go odziedziczyłem.

Fakt, na polach nie jest przydatny, gdyż liczą inną i jeszcze większą stawkę z kW, gdy pokażesz im ile zużyłeś.

 

Ale byłem kiedyś na działce na której nie było prądu, dogadałem się z sąsiadem, licznik spisaliśmy, prądzik pożyczył, potem rozliczenie ilość kW razy stawka i nie było problemu. /zresztą już gdzieś o tym na forum pisałem/.

 

Ps. Dziękuję, jak coś to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem jak zmiarkować i ustalić usterkę a i zarazem jak ją naprawić.

Myślałem iż do kranu w łazience będzie szła jedna kostka-"jeden" kabelek i już. Lecz jak spojrzałem pod umywalkę to kostka na 3 wtyki, trzy kable w tym jeden trzy żyłowy z uziemieniem /choć niby wszystko jest w łazience na 12V/ ale i tak nigdzie nic mi nie pokazuje a po załączeniu kranu, pompka nie buczy.

Pomieszczenie, małe nie ma jak się ułożyć i rozłożyć do jakiegoś sposobu wygodności.

Teraz mam pytanko......

jeśli ktoś posiada duży zbiornik na wodę i w zbiornik idzie pompka, czy na przewodach od pompki - ich końcu jest kostka i czy do tej kostki podpięty jest jeden przewód /dwużyłowy/ do jednego kranu, czy może dwa przewody dwużyłowe?

U mnie jest tylko jeden przewód i może on jest gdzieś mostkowany ?

Lecz naprwadę ciasnota wszędzie taka że hej, a większość przewodów zabudowana i zakryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jak to powinno być podłączone. Akumulator, bezpiecznik, główny włącznik prądu w przyczepie, bezpiecznik, pompka. To się tyczy plusa. Masa ma iść tak: Akumulator, stycznik w kranie, pompka. Jeśli są np. dwa krany, to masa w drugim kranie krosuje się z podłączeniem pierwszego. Chyba zrozumiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jak to powinno być podłączone. Akumulator, bezpiecznik, główny włącznik prądu w przyczepie, bezpiecznik, pompka. To się tyczy plusa. Masa ma iść tak: Akumulator, stycznik w kranie, pompka. Jeśli są np. dwa krany, to masa w drugim kranie krosuje się z podłączeniem pierwszego. Chyba zrozumiesz o co chodzi?

 

Nie za bardzo rozumie. /aku w cepce nie mam, ale już to omijam/

Powiedzmy i tak jest - zasilanie "idzie" mi z autka 12V lub już pod 230V /bez różnicy/.

Tutaj zostaje tylko Twoje stwierdzenie ......Jeśli są np. dwa krany, to masa w drugim kranie krosuje się z podłączeniem pierwszego...... i tutaj już jestem ciemny, za dużo kabli i kabelków..

Czy jest może ktoś z Łodzi z wolnym czasem aby mi w tym dopomógł? 

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sywa, jeżeli potrzebujesz jakieś pomocy lub zerkniecie przez kogoś to pisz PW. Z racji, że mieszkam pod Łodzią postaram Ci się może pomóc w sposób fac-to-face. 

 

P.S. 

Po jakiego "grzyba" Ci ten licznik energii?

 

Bliski kontakt zawsze się przyda - masz posiadłość z hektarami pod nadzorem? :miga:

 

Daj mi na PW do siebie nr, jutro zadzwonię w ciągu dnia do Ciebie i wszystko wytłumaczę. Bym musiał narysować, tak aby było zrozumiałe, a dziś strasznie nie mam weny twórczej :]

 

Te dwa problemy moje "biegają" w dwóch tematach....już sam nie wiem gdzie i jak je umieszczać i kontynuować... może jednak tutaj  http://forum.karawaning.pl/topic/17423-w-ko%C5%84cu-jest-kupiona/?p=385538   cięgnijmy dalej? // CHYBA ŻE ADM......COŚ ZMIENI// 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.