Skocz do zawartości

Proszę o opinię fachowców.


janusz1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak dumam nad przyczepą, czytam, czytam i coraz bardziej się obawiam ewentualnej wtopy, budżet niezbyt duży, ofert trochę jest w okolicy zwłaszcza w Bieruniu, wybieram się tam w sobotę, ale do rzeczy.

Jutro jadę do Katowic i tak mi wpadła w oko oferta:

http://allegro.pl/buerstner-holiday-1992-i4505766765.html

zadzwoniłem dowiedziałem się że można przyjechać obejrzeć, że ktoś niby tą przyczepę przywiózł z za granicy na jeden wyjazd, potem wystawił na sprzedaż, ponieważ nie będzie więcej jeździł - może i tak.

Na forum jest jeden post na temat tego sprzedawcy, jedna negatywna opinia, kilka pozytywnych, ale starszych.

Czy po tych zdjęciach można coś wywnioskować :skromny: , bo ja nic nie widzą. Byłbym wdzięczny za uwagi.

ps

ewentualnie może ktoś w rejonie ma coś wartościowego do sprzedania, albo wie o takowej.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, chęć pomocy. Kwestia estetyki mniej ważna, jadę nie specjalnie, ale przy okazji, tak że mając na uwadze newralgiczne punkty przy zakupie używki  postaram się je sprawdzić,ale wiadomo jak to laik :skromny:

zobaczymy, ewentualnie popytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą sobotę byłem w Bieruniu pooglądać cepki ale nic "świeżego" nie było. Teraz dopiero maja zwozić coś z Holandii tak mi powiedzieli. Było kilka fajnych przyczep ale w kwotach 35-40tyś. Jedz, oglądaj byc może wpadni Ci coś w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podejrzane są:

  1. malunki na dachu- być może coś maskują
  2. kolor bakisty - wymieniona ?, tylko malowana ? dlaczego?
  3. koła głęboko w nadkolach : może być : zajeżdżona oś, oś wymieniona na niewłaściwą ,za ciężka przyczepa po nieudolnej naprawie, ściany pełne wody ale to to chyba nie- za dobrze wygląda wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz,

byłem tam dzisiaj, okazało się, że jest to przyczepa wstawiona w komis, w sumie nie podobała mi się, widać uszkodzenia z przodu.

pokazano mi inną ich przyczepę:

http://allegro.pl/hobby-classic-1996-rok-i4527104389.html

i nawet się mi podobała, w Bieruniu ten model - starszy, a sporo droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz,

byłem tam dzisiaj, okazało się, że jest to przyczepa wstawiona w komis, w sumie nie podobała mi się, widać uszkodzenia z przodu.

pokazano mi inną ich przyczepę:

http://allegro.pl/hobby-classic-1996-rok-i4527104389.html

i nawet się mi podobała, w Bieruniu ten model - starszy, a sporo droższy

A gdzie przedsionek ?

Jeśli go nie ma to trzeba go dokupić za 1500-2000 zł a wtedy cena wcale nie jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przedsionek ?

Jeśli go nie ma to trzeba go dokupić za 1500-2000 zł a wtedy cena wcale nie jest atrakcyjna.

Przyczepa ma markizę zabudowaną, chyba niedawno, na zdjęciach jej nie ma,

nie wiem czy markiza jest gorsza od przedsionka :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przedsionek ?

Jeśli go nie ma to trzeba go dokupić za 1500-2000 zł a wtedy cena wcale nie jest atrakcyjna.

Eee, nie przesadzaj rover...

Budka używana więc i przedsionek używany do 1kzł da się kupić, fakt górnej granicy nie ma, można nowy za 5kzł również.

Przyczepa ma markizę zabudowaną, chyba niedawno, na zdjęciach jej nie ma,

nie wiem czy markiza jest gorsza od przedsionka :oslabiony:

Markiza lepsza nie jest ale na pewno łatwiejsza, wygodniejsza i szybsza w rozkładaniu/rozwijaniu.

Są wersje ze ścianami bocznymi i frontem a to już jak rasowy przedsionek.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

Jest trochę rzeczy do zrobienie, na pewno będę się radził na forum, bo temat dla mnie nowy.

No i jak tym cofać :oslabiony: ?

 

normalnie - odwrotnie niż autem ;].

 

jeżeli cofasz w linii prostej zestawem - co nie jest proste bo przyczepa co chwile zmienia delikatnie położenie w lusterkach to : jeżeli przyczepa pojawi się w lusterku lewym to dajesz lekko kierownicą w lewo, jak przedobrzysz i pojawi się lub będzie mocniej widoczna (zależnie od wielkości auta i lusterek) w prawym lusterku to odbijasz kierownicą w prawo.

 

Jak cofać ? powoli i z pomocą, - albo towarzyszy albo kamery cofania. Pierwsze uderzenie przyczepą przy cofaniu może być jej ostatnim więc ostrożność wskazana. Lepiej 10 razy wysiąść z auta niż raz za mało i czegoś nie zobaczyć.

 

ja ostatnio używam 2 holowników na przemian i jeden z nich ma monitor do cofania z przyczepą (kamera na zderzaku przyczepy) a drugi nie ma monitorka. Bardzo często łapę się na tym jak bardzo brakuje mi widoku co dzieje się z tyłu.

 

tak jak radzi przedmówca - kawałek placu, pachołki albo nawet kreda lub kartonowe pudła (uwaga, podobno śmiertelnie niebezpieczne... :) ) i jazda.

 

GRATULUJĘ bardzo fajnej przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.