Skocz do zawartości

Mała-DMC1000kg pod Auris


carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy do sprzedania Adrie Optimę w bardzo dobrym stanie, cały sezon przejeździliśmy nią. Wszystko jest sprawne i przyczepa sucha i bardzo zadbana. Moge podesłać zdjęcia. Waga 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukaj spokojnie przyczepy. Sam ciągnąłem sporo cięższą przyczepę (ta w moim avatarze) kią ceed w benzynie i auto dawało radę - problem był głównie przy ruszaniu na kampie pod górkę. Ale ponieważ Ty szukasz przyczepy do 1000 DMC więc nie masz co się bać ( a do tego moment obrotowy masz pewnie większy niż ja w benzynie ).

Szukam budke z takim DMC bo taka mam w dowodzie i mam nadzieje ze producent wzial pod uwage ze bede kupowal przyczepke :) i dal zapas mocy za jazde z zalecanym ogonem.Z racji tego ze w tego typu budek nie ma duzego wyboru moze mi troszke zejsc ns znalezieniu tej JEDYNEJ.No nic zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka masz załogę - ile osób. Ale jeśli 2+1 to możesz np. zacząć przygodę od popularnej niewiadówki - są różne modele a nie tylko popularna "zapiekanka".  Przyczepy te są lekkie i świetnie nadają się do małych aut.

Co do Twojego Aurisa. Identycznego ma szwagierka. Kupiła go w salonie w 2007 roku , czy 2008 jakoś tak i jest też z niego bardzo zadowolona - chociaż autko poobijane jak jajeczko - cóż kobita... ale mechanicznie działa super. Kilka razy jechałem tym autkiem i przyznam że w dolnych obrotach to troszkę jest słabe,więc przy cięższych przyczepach trzeba będzie trzymać go na obrotach.

Ja holowałem często niewiadówkę skoda fabia - 1.9 sdi, czyli ten bez turbo i 64 konie. o 5 biegu mogłem zapomnieć, no chyba że z górki ale poza tym autko na 4 biegu jechało te swoje 70-80km/h i nie było źle. Jednak tu plusem był maksymalny moment obrotowy przy niskich obrotach. Ruszało się super.

 

Podsumowując - jeśli autko Ci pasuje to poszukaj przyczepy. Jeśli masz mała rodzinę to zacznij od przyczep niewiadów - z reguły nie ciekną i można taino kupić. A po sezonie lud dwóch będziesz wiedział czy ci pasuje takie życie czy nie. Niewiadówke zawsze sprzedasz nie tracąc a nawet zyskując. Ja dałem ogłoszenie o sprzedaży swojej na facebooku - po 2 godzinach została sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam [rzyczepkę ABI Marauder 380-2 1992

Z linku podanego na poczatku znalazłem (tłumaczenie Googla)

 

  • Msza w prowadzeniu Waga: 690 kg lub +13,5821424353 CWT / stu masy
  • Dopuszczalna masa całkowita wynosi: 935 kg lub +18,4047872131 cwt / sto waga

Kerbweight samochodu ciągnącego musi być co najmniej 1100kgs do achive mecz o 85%, do 95% achive się mecz holowania samochód musiałby być co najmniej +984,210526316 kg. Holowania samochodu, ważąca mniej niż 935 KGS jest bardzo prawdopodobne, aby być nielegalne i może doprowadzić do oskarżenia, jeśli zostali zatrzymani przez policję, jak również unieważnienia jakiegokolwiek ubezpieczenia dla swojego samochodu i przyczepy kempingowej.

 

Oryginał

  • Mass in Running Order weight: 690 kgs or 13.5821424353 cwt / hundred weight
  • Maximum allowable weight is: 935 kgs or 18.4047872131 cwt / hundred weight

The kerbweight of the towing car needs to be at least 1100kgs to achive an 85% match, to achive a 95% match the tow car would need to be at least 984.210526316 kgs. A tow car weighing less than 935 kgs is very likely to be illegal and likely to result in a prosecution if you were stopped by the Police as well as invalidating any insurance for your car and caravan.

 

Proszę mi wytłumaczyć, co to jest "Kerbweight samochodu ciągnącego" ?

Czy to chodzi o hak czy o wpis DMC w karcie pojazdu ?

U mnie na pewno jest wszystko ok.

Ale ciekawość jak to jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź z tym autem żebyś nie musiał znowu szukac małej przyczepy aby uciec od E i VT... :]

Spoookojnie...wybór przyczepek w wadze dmc1200 jest duzy i w tej kategorii jest kilka modeli ktore nam sie podobaja. Kupujac Toyke nie planowalem ogona i szczerze mowiac nie zwracalem uwagi na mozliwosci pociagowe autka.

Ale zmiana o 180 stopni :)

Taak wiem.Sam do konca nie wiem czy dobrze robie,ale dzis kupie mala budke w przyszlym roku bede chcial zmienic auto to znow chcac polepszyc komfort wakacji bede chcial zmienic przyczepke.A jak poczekam zmienie auto kupie wieksza budke (docelowa) to posluzy mi kilka lat.Taki przyjalem to myslenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który za mną pojechał na weekend. tak mu się przyczepa spodobała, że kupił wypasioną budę... i raz pojechał i żona stwierdziła, że się nie podoba... buda stoi bo ma problem ze sprzedażą drogiej budy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoookojnie...wybór przyczepek w wadze dmc1200 jest duzy i w tej kategorii jest kilka modeli ktore nam sie podobaja. Kupujac Toyke nie planowalem ogona i szczerze mowiac nie zwracalem uwagi na mozliwosci pociagowe autka.

Taak wiem.Sam do konca nie wiem czy dobrze robie,ale dzis kupie mala budke w przyszlym roku bede chcial zmienic auto to znow chcac polepszyc komfort wakacji bede chcial zmienic przyczepke.A jak poczekam zmienie auto kupie wieksza budke (docelowa) to posluzy mi kilka lat.Taki przyjalem to myslenia...

Nie kupuj małej przyczepki jakaś przestrzeń życiowa na wakacjach musi być. bit-norty.gif  bit-norty.gif  bit-norty.gif

 

Mam kumpla który za mną pojechał na weekend. tak mu się przyczepa spodobała, że kupił wypasioną budę... i raz pojechał i żona stwierdziła, że się nie podoba...

Ach te żony czy zawsze muszą mieć decydujący głos  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem scenica, który mógł ciągnąć tylko 1tonę i taką przyczepkę kupiłem dla 2+2 z łazienką i dwiema sypialniami, auto jechało i dawało radę, ale w górach nie jechałem, pół roku nie minęło i zmieniłem auto, teraz mogę 1,8 tony pociągnąć, więc z moją cepą mam b. duży komfort jazdy. Jeżeli masz sprawdzone i dobre auto, to szukaj cepki bo znajdziesz, to tylko kwestia czasu, a pewne auto bez przekrętów trudno trafić. Jeżeli auris będzie się męczył to wtedy spokojnie poszukasz auta i poprawisz komfort jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto dobrze służy to polecam je zostawić i wybrać coś takiego, dzięki pochylonej przedniej ścianie mniejsze opory powietrza. Ja swojego Dethleffsa ciągałem Fabią Combi 1.4 16V 100 KM w benzynie i dawała radę więc dieslem spokojnie ją pociągniesz.

 

http://karawaning.net/delta3900.htm

 

lub 

 

http://karawaning.net/fjord.htm

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.