Jump to content

Waluta w Skandynawii

MILUŚ
 Share

Recommended Posts

Z racji wakacyjnych planów /Dania,Szwecja,Norwegia/ zastanawiam się :wpysk::czerwona: nad walutą którą należało by ze sobą zabrać .EURO czy lepiej $ . Proszę o radę :wpysk:

PZDR.

Kupić w polskim kantorze potrzebne waluty. Wychodzi najtaniej. w Norwegii np. nie zawsze jest gdzie wymienić euro a przy okazji prowizje (podobno) duże.

potwierdzam, dziadowskie prowizje maja w skandynawii, najlepiej kupic koron odpowiednich, rezerwa w euro a gdzie sie da placic karta

potwierdzam, dziadowskie prowizje maja w skandynawii, najlepiej kupic koron odpowiednich, rezerwa w euro a gdzie sie da placic karta

To wyjdzie na to ,że muszę brać aż cztery waluty ???

Odwykłem od takich wyjazdów . Dzięki za pomocne wskazówki !!!

Bosmanzbryzy - jak tam alkowa na samochodzie ?

PZDR.

MILUŚ, zero postepu, "buduje" wyscigowki do LeMans z wegla i nie mam czasu sie za uchem podrapac:-(

pzdr

robert

ps cudzyslow, bo w sumie to ja tylko szkole tych co fizycznie je buduja :-D

co do oplat potwierdzam sa prowizje w kantorach .. ale z bankomatu wyplata wychodzi normalnie jakby sie kupilo w polsce... :ok: nie rozumiem decyzji o braniu kilku walut

• 2 weeks later...

W Szwecji byliśmy dwa lata temu, mój brat tam mieszka. Najłatwiej i najtaniej jest mieć ich rodzime waluty oraz/lub kartę. Kupowanie Euro i $, a następnie wymiana ich tam nie ma sensu. Skandynawów nie podniecają te waluty tak jak to dawniej bywało no w Jugosławii lub w innych ciekawych krajach. Co więcej wymany dokonuje się w bankach, a za to jest prowizja.

Witam własnie wróciłem z Danii .Tylko karta -wszędzie nią zapłacisz, a nawet w każdym sklepie możesz przy kasie pobrac gotówke.Tak ze ,bankomaty nie potrzebne.

100pa, na koniec miesiaca zerknij na oplaty prowizyjne i kursy wymian i wtedy sie podziel wrazeniami, niestety banki nas robia jak chca i dlatego stromodna gotoweczka jest najlepsza

albo kilka kart w kilku walutach (sam mam tylko osobne do euro, funtow i dolarow), co by przeliczania nie bylo

100pa, na koniec miesiaca zerknij na oplaty prowizyjne i kursy wymian i wtedy sie podziel wrazeniami, niestety banki nas robia jak chca i dlatego stromodna gotoweczka jest najlepsza

albo kilka kart w kilku walutach (sam mam tylko osobne do euro, funtow i dolarow), co by przeliczania nie bylo

Zazwyczaj opłata za wypłatę z bankomatu wynosi około 3% kwoty wypłaty, jednak nie mniej niż 5 - 10 zł. Ale są też wyjątki. Wypłacając pieniądze za pomocą kart kredytowych Visa Silver i Visa Gold, które wydaje Getin Bank, posiadacze nie zapłacą żadnej prowizji. Bez opłat wybiorą gotówkę z bankomatów Citibanku na całym świecie polscy klienci tego banku. Klienci Nordea Banku wypłacą pieniądze bez prowizji w bankomatach grupy Nordea w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii. Natomiast posiadacze kart banku Deutsche Bank PBC są zwolnieni z prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów grupy Deutsche Banku, a także kilku banków współpracujących.

100pa, no dobra, slowem-kluczem sa kursy i rozbieznosci ich z tymi wolnorynkowymi, ale co kto lubi - ja nie wierze w dobra wole jakiegokolwiek banku, to sa instytucje komercyjne i tyle

pzdr

robert