Skocz do zawartości

Amortyzator urządzenia najazdowego


Kazik80

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam kolegów :)

Mam problem z doborem amortyzatora urządzenia najazdowego. Przyczepa to teoretycznie Niemiecki klappfix, a praktycznie nie wiadomo co. Amortyzator działa, ale już resztkami sił, tak na 20% może. Oznaczenia jakie z niego zczytałem to E10-201-120/35 / 1851602006 i wychodzi na to, że to on http://anhaenger24.de/teile/337010-stossdaempfer-ddr-e10201120-35.html Dzwoniłem do przedstawiciela al-ko i twierdzą, że taki numer nie istnieje.

Średnio mi się widzi płacić tyle za zwykłą sprężynę gazową zwłaszcza, że koszty wysyłki to dodatkowa ponad połowa jego ceny.

Pytanie z czego dobrać taki amorek? Powiem szczerze, że jestem bardzo zdziwiony podejściem serwisantów i sklepów. Nikt nie chce pomóc w doborze, tylko przywieźć przyczepę, rozbiorą i coś założą. Przypuszczam, że co akurat będzie pod ręką. Coś, to ja też sobie mogę założyć :(

Druga kwestia, o ile rozmiary można jeszcze znaleźć, to siła w N nigdzie nie jest podawana. Tu http://www.agat.elblag.pl/pdf/katalog_amortyzatorow_najazdowych_hamulca_przyczepy.pdf mam katalog co bym sobie coś dobrał, no ale siły oryginału nie znam. To jest tajne czy jak? Czy po prostu chodzi tylko o nakręcenie rynku dla al-ko i knotta?

Udało mi się dokopać do amortyzatora z urządzenia knotta kf13, który by pasował, cena do przełknięcia, ale on jest dla przyczep 750-1300kg, więc będzie raczej za mocny, bo ja potrzebuję taki do DMC 750kg. Czytałem też, że niektórzy montują spręzyny gazowe z samochodów i urządzenia działają. W tym wypadku wybór jest przeogromny, ceny śmieszne, kwestia dorobienia adapterów, potrzebuję tylko tą siłę.

Jeśli ktoś miałby dojście do takich danych proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem. Gdyby ktoś miał podobną przyczepę to pasuje sprężyna gazowa klapy z tourana. Trzeba dorobić uszy z łącznika szpilek M8 i podkładek M10 i M12 i podmienić je z mocowaniami siłownika. Koszt całości zamknął się w 30zł. Na razie zrobione 1200km i nadal działa. A jak się rozpadnie to wystarczy podmieniać siłowniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.