Skocz do zawartości

Czy w filtrze wody jest węgiel aktywny?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pytanie jak w temacie. Mój filtr wody jest rozbieralny, znajduje sie w nim oprócz gąbki woreczek z czymś czarnym-domyślam się że to węgiel ale wole zapytać.

Drugie pytanko to czy podczas kilkudniowych przestojów przyczepy spuszczać wodę z układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauprawdopodobniej to wegiel aktywny. Wymieniać należy go najrzadziej co 6 miesięcy. A co do spuszczania wody to czy ją wylejesz czy nie to i tak w instalacji coś zostanie, a jak jest woda to jest życie! Nie zawsze takie jak byśmy chcieli. Wody z takich instalacji nie pije się, a nawet nie powinno się myć zębów. Oczywiście jak jest świeżo odkażona instalacja to co innego. Pamiętaj jednak, że bakterie w wodzie szybko się rozwijają, a im cieplej tym szybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie angielki mają wkłady węglowe. Jaką masz przyczepę? Z zewnętrznym przyłączem wody?

Pewnie masz taki filtr.

Wodę należy zlewać z układu, aby glony nie utworzyły się w instalacji.

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była czyszczona. Czy teraz przed każdym wyjazdem nie wystarczy przelać przez nią świeżą wodę lub np. wodę z dodatkiem np. chloraminy? Często dostęp do wody mam tylko z czepki i zależy mi na czystej wodzie, a kupowanie co weekend środka za kilkadziesiąt złotych do czyszczenia jest trochę bez sensu :P .

 

P.S. Filtr mam taki jak w linku, wg. instrukcji starcza na 30 dni karawaningu, wymiana co pół roku. Jednak po kilkudniowym przestoju robi się zielony :D

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry do wody są zdrowe kiedy są ciągle uzywane . Wymiana wkładu lub filtra to zależy od producenta . Najczęsciej 3 do 6 mc z podaną ilościa wody która może przepłynąć przez owy filtr . Filtr ( wkład do filtra ) nie używany kilka dni jest do śmieci. Codzienne uzytkowanie filtra polega na tym, że po nocy nalezy rano przed pobraniem wody "spuścić " z filtra tę wodę co tam była nocą i uzywać świeżej . Określiłbym zimnej jak jest z rury a z kampera to na wyczucie należy spuścić ilość wody która jest we filtrze. Filtrowana woda nadaje się do spożycia około przez 8 do 12 godzin . W wysokiej temperaturze nawet krócej. 

Są filtry gdzie mozna wsypać nowy węgiel aktywny i wymienić . 

W kamperze uzywałbym dzbanka z filtrem do gotowania i jedzenia .

Na tych anglielskich filtrach z kampera sie nie znam ale sądzę że mają podobną wartość oczyszczania .

Czyli mierną - bo dobry filtr botrzebuje dobrego ciśnienia .

W/w informacje nie dotyczą filtów osmotycznych, a tylko przepływowych i dzbankowych . 

Edytowane przez Boma (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była czyszczona. Czy teraz przed każdym wyjazdem nie wystarczy przelać przez nią świeżą wodę lub np. wodę z dodatkiem np. chloraminy? Często dostęp do wody mam tylko z czepki i zależy mi na czystej wodzie, a kupowanie co weekend środka za kilkadziesiąt złotych do czyszczenia jest trochę bez sensu :P .

 

P.S. Filtr mam taki jak w linku, wg. instrukcji starcza na 30 dni karawaningu, wymiana co pół roku. Jednak po kilkudniowym przestoju robi się zielony :D

Ja u siebie mam wkład który uwalnia jony srebra (czy coś podobnego), ostatnio po wczasach zapomniałem wylać około 40l czystej wody ze zbiornika i kamper stał pod domem 3 tygodnie nie ruszany. Woda nawet się nie ześmierdła a zbiornik nie był śliski. Więc przypuszczam że taka wkładka działa tak jak zapowiada producent tzn zabija bakterie w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.