Jump to content

Barakowóz

Marsal
 Share

Recommended Posts

Witam!

Ciekawi mnie kwestia ruchu barakowozu po publicznej drodze. Chodzi o popularny "wóz Drzymały". Niedaleko mnie jest firma budowlana, posiadają kilka sztuk takich barakowozów. Ciągają je za Starem , Jelczem lub traktorem. Barakowozy te nie są rejestrowane, na 100% nie przechodzą żadnych badań technicznych. A po drodze jeżdżą. Czy to legalne jest?

:czerwona:

A jak nie to donosik chcesz nasmarować????? :czerwona::wpysk:

Jak dla nmie to podchodzą pod sprzęt budowlny i jako takowy(koparki, agregaty tynkarskie) nie podlegają rejestracji, jedynie trza to ubezpieczyć.

Poza tym popatrz ile ciągników i przyczep rolniczych jest nierejestrowanych i co gorsza niesprawnych a jeżdżą po drogach.

Jak dla nmie to podchodzą pod sprzęt budowlny i jako tekowy(koparki, agregaty tynkarskie) nie podlegają rejestracji, jedynie trza to ubezpieczyć.
i max. prędkość to 40km/h według przepisów już to przerabiałem :czerwona:

A co z oświetleniem takiego barakowozu?

Pamiętam, że ojciec miał kiedyś betoniarkę na której były światełka odblaskowe :wpysk:, ale to wtedy taki mały byłem że się mieściłem w tej gruszce :czerwona:

A jak nie to donosik chcesz nasmarować?????

Nie, nie jestem z tych wścibskich, pozatym mnie to nie przeszkadza co ktośtam robi.

Co do oświetlenia tych barakowozów to jest to dla mnie najdziwniejszą sprawą. Buda długości znacznie ponad 5 metrów, waga około 6 000 kg. Oświetlenia nie ma! Tylko napis białą kredą na tylnich drzwiach BRAK STOPU.

Buda długości znacznie ponad 5 metrów

To dyliżans a nie buda :czerwona:

Pamiętam, że ojciec miał kiedyś betoniarkę na której były światełka odblaskowe , ale to wtedy taki mały byłem że się mieściłem w tej gruszce

Tomii a co Ty tam wewnątrz robiłeś ? :czerwona:

Oświetlenia nie ma! Tylko napis białą kredą na tylnich drzwiach BRAK STOPU.
to niedopuszczalne muszą być światła i nie ma to tamto :czerwona:

Tomii a co Ty tam wewnątrz robiłeś ?

Zwiedzałem :ok:

Troszkę inaczej :ok:.

Mali chłopcy zazwyczaj chcą być policjantami, strażakami czy innym żołnierzami. Ja jako mały chłopiec chciałem być murarzem :ok: i pewnie stąd ta ciekawość do betoniarek...