Skocz do zawartości

Transport przyczepy z Niemiec


iwohank

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dokładnie 6 dni temu przyprowadziłem cepkę z Holandii.

Właściciel podjechał ze mną do RDW, tam zabrali żółtą blachę, na białej tekturce napisali ten sam numer, ucięli róg w plastikowym dowodzie rejestracyjnym.

Otrzymałem druk wyrejestrowania i automatycznie na nim już moje dane osobowe jako nowy właściciel i poruszanie się po drogach do dnia 28.08.2014r.

Za tę "operację" zapłaciłem tylko i wyłącznie 11,70 euro. 

@sywa

Na powyższych zasadach 17 lat temu wróciłem z NL z przyczepą Chateau.

Zakup z pierwszej ręki.

W ubiegłym roku jesienią znalazłem przyczepę > LMC Münsterland Luxus 495E   z 2001r. cenił 6000€

Pierwszy właściciel = z pierwszej ręki, ja proponowałem 5500€

Następnego dnia przyczepa była już sprzedana ...

Rozkład wnętra jest wymarzony, DMC też ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wydra

Kolezanko   :)

 

 mam wrazenie ,ze legalnie taniej nie bedzie

oczywiscie, ze jest taniej.

Moze ktos wcisnol Tobie takie ubezpieczenie.

 

Ja za rok place ubezpieczenie 200 euro rocznie i to takie jak by powiedzec "pol kasko" przy wartosci podanej 18000 euro.

Jedna tablica kosztuje okolo 15 e.

Oczywiscie talice zjazdowe sa drozsze od normalnej rejestracji w niemczech ale i tak zaplaciles duzo za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i propozycje. Dla mnie temat jest już nieaktualny.

 

W sobotę przywiozłem z pod Berlina moją nową przyczepę - Sterckeman Starlett 470 PE Kids.

 

Wyjechałem wcześnie rano, wróciłem umiarkowanym wieczorem :)

Wczoraj ją zarejestrowałem.

 

Niemiec wziął koszty żółtych blach na siebie wiec nie wiem de facto ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :)

 

szukałem trochę w kraju, ale albo ceny koszmarne, albo stan nie taki, a ostatnie 5 lat jeżdziliśmy z wypożyczanymi przyczepami i chyba dojrzeliśmy do zakupu swojej :)

Edytowane przez Olo924 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-390?  troche mała dla nas, nas jest czwórka, a dzieciaki już nie maluchy ale jeszcze jeżdżą z nami na wakacje chętnie i jeszcze chyba pojeżdżą ... (maluchy maja 11 i 10 lat) ale dzięki za ofertę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli to tobie pomoże to najpierw określ budżet finansowy. potem określ kilka modeli które ciebie moga zainteresowac.

Szukasz na kilkunastu portalach przykladowo:

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-wohnwagen-mobile/c220

http://www.quoka.de/spezial/wohnwagen/wohnwagen-gebraucht.html

http://www.caraworld.de/Wohnwagen/preis:vk-brutto/*%7C5000

http://www.kalaydo.de/auto/wohnmobile-wagen/el/?PRICE_FROM=&PRICE_TO=5000&YEAR_MODEL_FROM=&YEAR_MODEL_TO=&MILEAGE_FROM=&MILEAGE_TO=

http://www.camp24.com/fahrzeugsuche.html

słowem mógłbym tak bez końca podawac tobie regionalne ogłoszenia równiez ale to tylko tak pogladowo.

Nie napalaj się na zakup bo i tutaj w Niemczech są tez straszne "rodzynki"

Jeżeli moge podpowiedziec to szukaj z TUV-em bo wtedy stan tech. przyczepy powinien byc w miarę nienaganny i jak od handlarza to takiego który sprzedaje równiez nowe nie od jakiegos "ciapato-mieszanego-sprzedawcy" Natomiast sprzedawcy "autoryzowani" NIGDY nie wypuszczą ciebie z przyczepą niesprawną. Powtarzam NIGDY bo to jest przestępstwem.

Chyba, że na części lub bez gwarancji to inna sprawa - co najczesciej nasi rodacy kupuja. 

Najlepiej wczesniej zadzwonic i wiele szegółow dopowiedziec i mowic , że bedzie sie jechac z Polski to i tez mozna cos nieco wiecej utargowac. 

A utargowanie 400 czy 500 euro to nie 500 zł :]

Uwazam, że warto zaplacic troszke wiecej za dobrze wyposazona przyczepe bo poźniej doposazenie jej jest o wiele bardziej kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - budżet max 20 ale to już ze wszystkim - z opłatami i ubezpieczeniem (ale wiadomo, że jak sie trafi taniej to nie będę płakać)

Jak do tej pory jeździliśmy na wakacje z wypożyczanym sprzętem i to co roku z innym więc już coś wiem i chyba potrafię określić czego chcę.

Byliśmy pierwszy raz z N126 (11 lat temu) ale wtedy córa miała 0,5 roku i to wystarczyło, poza tym w Chorwacji było we wrześniu wystarczająco ciepło :)

potem kilka lat przerwy i wróciliśmy sześć lat temu do wakacji na kempingu, jeździliśmu z:

1. Gruau 420 - z łóżkiem piętrowym z przodu, łóżkiem dużym po środku i kuchnią i toaletą z tyłu - to był rocznik ok. 1990-92 układ OK ale nie idealny

2. Delta 390 - duże lóżko z przodu, mniejsze z tyłu z boku i łążienka z tyłu - fajnie się prowadziła, ale ciężka do wyważenia, kiepski (dla nas) układ wnętrza

3. nie pamiętam modelu ale ok. 450 i też układ taki że duże łóżko z przodu i drugie po środku,

4. Brustner Amara 490 - OK, duże łóżko z przodu, drugie po środku

5. Knaus Sudwind 490 - najlepszy układ wnętrza jak do tej pory, dwie sypialnie po przeciwnych stronach przyczepy, łazienka i kuchnia po środku, łatwa do wyważenia, duże fajne bakisty z dostępem z zewnątrz,  

 

oglądałem różne przyczepy w necie i widzialem rożne ukłądy wnętrza i ten w Knausie mi sie najbardziej podobał, to co mi sie też w Knausie podobało bardzo to to że oba stoły były przy kładzeniu do spania nie opierało się o brzegi ławek tylko to były te stoły obniżane i dla mnie ( >100 kg) takie łózko było bardziej stabilne i pewniejsze :)

 

a tak poza tym to co wiem że wolałbym długość 460-480 ale nie więcej niż 495 (w Chorwacji na promach do 5m jest niższa taryfa a 5 m starcza w zupełności), max DMC 1300 - 1400 i ładowność ok. 300 kg - żeby do środka wszedł ponton :)

 

a i co ważne jako że nie jestem zdeterminowany na zakup jak najnowszej przyczepy może być koniec lat 90 tych spokojnie, ważne żeby w dobrym stanie była,

i nie chciałbym francuskiego łóżka, nie przemawia do mnie taki układ wnętrza.

 

i to generalnie chyba wszystko co bym chciał ... :)

 

wiem wiem że to w erze tylko możliwe :) ale nie napalam się, poczekam i może się coś trafi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.