Skocz do zawartości

Transport przyczepy z Niemiec


iwohank

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem u progu decyzji o zakupie przyczepy w Niemczech (odległość do Krakowa to ok 1000 km). Jeśli się zdecyduje nie będę mógł pojechać moim aktualnym samochodem (DMC zestawu przekroczy 3,5t) więc albo muszę:

  1. Znaleźć kogoś z prawem jazdy B+E lub B96 i załatwić Viatoll
  2. Zorganizować lżejszy samochód z hakiem i gniazdem 13 pin (chyba, że 7 pin z przejściówką. tzn bez świateł cofania też jest akceptowalne...)
  3. Zlecić transport na lawecie
  4. Zlecić przyholowanie (przyczepa może zostać zarejestrowana na 5 dniowe rejestracje)

Proszę o radę głównie odnośnie opcji 3 i 4 - która jest bezpieczniejsza, gdzie szukać potencjalnych usługodawców, na co zwrócić uwagę (ubezpieczenia, CMR etc.). Czy ktoś z Was ma takie doświadczenia? Szukałem na forum podobnych wątków ale większość koncentruje się na dokumentach do rejestracji a nie na samej usłudze transportu.

 

Z tego co czytałem transport przyczepy na lawecie jest bardziej skomplikowany niż transport samochodu i tu mam pewne obawy.

 

Na pewno chce uniknąć sytuacji, w której podczas transportu (załadunku/rozładunku) mogłoby dojść do jakichkolwiek uszkodzeń.

 

Będę wdzięczny za rady osób, które mają doświadczenie w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ma DMC = 1360 kg.

 

Koszt paliwa w obie strony (2000 km) szacuję na 1200 zł plus około 150 zł za 5 dniowe numery.

 

Niewątpliwie zaletą jechania samemu jest fakt, że nie kupuję przyczepy ze zdjęcia i opisu aczkolwiek po przejechaniu 1000 km i tak stoję troche pod ściana (albo biore albo zrobiłem sobie 2000 km przejażdżkę). No i 2 dni wycięte z kalendarza ale pewność, że wszystkiego dopilnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i inna,ale ja płacilem to wiem,i bylo to w styczniu dokladnie 97euro za blachy zjazdowe i ubezpieczenie na 5 dni za przyczepkę.Blachy a dokladnie blachę zalatwialem w urzędzie komunikacji w Coburgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dokładnie 6 dni temu przyprowadziłem cepkę z Holandii.

Właściciel podjechał ze mną do RDW, tam zabrali żółtą blachę, na białej tekturce napisali ten sam numer, ucięli róg w plastikowym dowodzie rejestracyjnym.

Otrzymałem druk wyrejestrowania i automatycznie na nim już moje dane osobowe jako nowy właściciel i poruszanie się po drogach do dnia 28.08.2014r.

Za tę "operację" zapłaciłem tylko i wyłącznie 11,70 euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to?Blachy zjazdowe kosztują tylko 150zl?Ja ciągnąlem bude w tym roku z niemiec i placilem za 5 dniowe ok.96 ojro

:look:

 

No to ladnie Cie naciagneli.

Na samochod kosztuje okolo 65 euro a na przyczepe musi byc taniej, bo tansze ubezpieczenie i jedna tablica.

 

Nigdy nie kupujcie tablic u handlarza. Strasznie oszukuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.