Skocz do zawartości

Okolice neapolu po 18 sierpnia


robak131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy zaczynam przygode z karwingiem jak dotąd to zawsze namiot i rozbijanie nie raz w nocy podczas deszczu :) ale w tym roku przyszedł czas wypróbować cepkę :) na początek n126:) ale zapał jest więc zobaczymy ja zona i córka :) mamy zamiar zawitac gdzieś w okolice neapolu zwiedzic pompeje wezewiusza i córke chce zabrac do rzymu no i oczywiscie po drodze jeszcze cos jak ciekawego zobaczymy to napewno sie zatrzymamy moze ktos polecic cos w okolicach neapolu dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w lipcu i co moge napisać, kempingi pod samymi Pompejami to żart (chyba ze na jedną noc) - są obok ruchliwej, drogi + autostrada i za dnia służą jako parkingi dla turystów. Dodatkowo przypominam że w tamtej okolicy nie ma ładnych plaż. My rozbiliśmy się pod Rzymem i do Neapolu pojechaliśmy solo.

 

DSC_5600.jpg

(plaża pod Rzymem - Passoscuro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo tez własnie tak na początku myslałem aby rozbić się i mieć w zasięgu i rzym i neapol a mozesz cos wiecej o tym campingu napisać


interesuje mnie tam czy mozna było łatwo sie dostać do rzymu z campingu ? jakiś bus 


i jak ogólnie oceniacie camping jakiś namiar na niego z góry dziekuje za udzielenie informacji pozdrawiam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Marina di Roma, ale mam mieszane uczucia czy go polecić.

Jak za taką kase to lokalizacja taka sobie, sanitariaty bardzo słabe + dodatkowo płatne prysznice, mały i nieustawny.

Z plusów - darmowe wifi, kameralny (w lipcu), dobre żarcie :), codziennie stacjonowała w nim karetka :), plaża w mieście bardzo nam się podobała (darmowa)

Do rzymu 30km i 1,1EU za przejazd autostradą.

 

Wycieczka do Neapolu (wezuwiusz i pompeje) to małe wyzwanie 3h w jedną , 3 powrót i ok 40EU opłat za autostrady. Wezuwiusz to +2h a Pompeje nam z obiadem wyszło +4h ale spokojnie mogło być i ze 2 godz wiecej (ale już zamykali niestety).

 

PS

Pod Rzymem jest jeszcze Ostia nad morzem do zwiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robak131

Tu masz gotowiec > http://goo.gl/maps/UNyQj = ustawiłem na Pompeje (czekaj na pełne wczytanie, przybliż)

Klikaj na znaczniki informacji w panelu lub na mapie dowiesz się WIĘCEJ !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Neapolu jest problem z parkowaniem.

Solo.

Aparaty foto przy orderach.

 

Na Wezuwiusz jedź do wejścia od strony połuniowo zachodniej. Unimogami wwiozą Was na górę. Auto zaparkujesz na dole pod drzewami.

https://goo.gl/maps/i2agj

 

Przy wejściu do Pompeji masz kilka parkingów. Jak pójdziesz na kawę wewnątrz była jakaś znizka.

https://goo.gl/maps/01luy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robak131

Tu masz gotowiec > http://goo.gl/maps/UNyQj = ustawiłem na Pompeje (czekaj na pełne wczytanie, przybliż)

Klikaj na znaczniki informacji w panelu lub na mapie dowiesz się WIĘCEJ !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Ired może ten kemping co byłeś jest dobry dla dwójki turystów, ale na pewno nie dla rodziny z dzieckiem. Specialnie na nie patrzyłem i dziekowałem "najwyższemu" :P że jednak przyjechalismy tu solo. Kemping to parcela prawie bez trawy ogrodzona - autostradą, torami kolejowymi i ruchliwą ulicą a na dodatek obok są dwie stacje benzynowe. O wyjeździe z kempingu nie wspomne - ostro pod góre i ustąp pierszeństwo :D

 

 

 

Na Wezuwiusz jedź do wejścia od strony połuniowo zachodniej. Unimogami wwiozą Was na górę. Auto zaparkujesz na dole pod drzewami.

https://goo.gl/maps/i2agj

 

 

To może być dobry pomysł, my trafiliśmy na ostatnie wolne miejsce (jechaliśmy klasycznie) a byliśmy tam ok 11.

No i mała uwaga parking jest na wyokości ok 900m npm. Widoki fajne ale jak trafisz autokar na tej drodze to się można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim miło jest że tak wielu chce pomóc :) planuje i planuje ta trase ale teraz juz coraz bardziej mi się zaczyna to kleic do kupy 'kluchojady' dziekuje za informacje ale mam jeszcze jedno pytanie czy z tego campingu da się dojechac do rzymu busem lub autobusem bo wolałbym nie pchac sie tam autem ired dziekuje za szczegółowe rozpisanie trasy jeszcze nie wiem jak to zrobie ale napewno pompeje i wezewiusza zaliczę mysle aby obok rzymu z trzy dni posiedzieć i przenieść sie może bliżej gdzies pompeji ? jezeli ktos jeszcze moze cos doradzic w sprawie miejscówki obok rzymu i pompeji chetnie skorzystam pozdrawiam i dziekuje za szybkie podpowiedzi myślę ze bede teraz tutaj częstym bywalcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu to bym sobie ten Neapol darował.

Objedź Amalfi, wjedź na górę do Ravello, solo, Sorrento, Capri.

 

 W dzień z okolic Sorrento Pompeje i Wezuwiusz.

Rzym na trzy dni to odhaczenie listy, a nie zwiedzanie. Przemyśl to.

Jedziesz zwiedzić, czy zrobić słit fotki na fejsa, aby zadawać szyku na dzielni.

 

Odpowiedz sobie szczerze na to pytanie.

:oslabiony:

Edytowane przez fux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired dziekuje za szczegółowe rozpisanie trasy jeszcze nie wiem jak to zrobie ale napewno pompeje i wezewiusza zaliczę mysle aby obok rzymu z trzy dni posiedzieć i przenieść sie może bliżej gdzies pompeji

---

@robak131

Trzy dni na Rzym to bardzo mało = NIC !

Ustawiłem mapę na Rzym > http://goo.gl/maps/SvBUQ

Zapoznaj się ze szczegółami, klikając na naniesione 4 znaczniki informacji na mapie.

Oprócz tego masz wyznaczony dokładny dojazd do kempingu = przybliż

Dwa zielone ludziki na mapie to my klikaj, zapoznaj się z lokalizacją w/w miejsc.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Możesz pojechać wcześnie rano TYLKO autem do Pompei, wrócisz póżnym wieczorem.

Takie rozwiązanie to WYGODA & NIZALEZNOŚĆ !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rzymu autem, to BARDZO mocno przeraklamowany strach. Jazda po Warszawie w godzinach szczytu jest gorsza (o znalezieniu miejsca do parkowania nie wspomne) My bez żadnego stresu, korków itp dojechalismy pod Piramide Cestiusza (czyli prawi starożytny Ryzm), zaparkowaliśmy (za 4EU/8h) i poszliśmy zwiedzać. Powrót na kemping też bez problemu.

Co do innych środków transportu - taxi z kempingu do Rzymu ok 45EU (taki wisiał cennik). Jest tam gdzieś w okolicy też kolejka ale gdzie i za ile nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku w Sorrento na kempingu  http://www.santafortunata.com/en/napoli-sorrento.asp  - skąd zaliczyłem Wezuwiusz oraz ruiny Herculanum.

Jako, że nie miałem ochoty (a widząc wokół auta w 80% poobcierane trochę miałem obawy)  męczyć się samochodem -skorzystałem z kolejki "circumvesuviana" - kursuje wzdłuż zatoki co pół godziny.  Wysiada się na stacji Ercolano Scavi gdzie wsiada się do podstawianego autobus , który zawozi pod samego Wezuwiusza a następnie odwozi z powrotem. Od tejże stacji można piechotą dojść do ruin odkopanego miasta Herculanum w 15 minut- to takie Pompeje w pigułce.

Jeżeli miałbyś możliwość to na kempingu warto zarezerwować z wyprzedzeniem miejsca na wschodnim tarasie , z którego roztacza się widok na zatoczkę Sorrento. Czegoś tak pięknego nigdzie nie widziałem, można tylko to porównać z  fiordami w Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuj bardzo :) wiem że trzy dni n Rzym to mało z żona byliśmy już w rzymie ja sam już dwa razy a i tak malo co widziałem ale chcemy córke zabrać ma 10 lat więc to jej pierwszy raz myśle że nie ostatni raczej daruje sobie wycieczke do rzymu autem, daruje sobie ten neapol i posłucham fux 

 

Na Twoim miejscu to bym sobie ten Neapol darował.

Objedź Amalfi, wjedź na górę do Ravello, solo, Sorrento, Capri.

 

 

no i dziekuje czech za namiar na  http://www.santafort...li-sorrento.asp  myśle że jest ok cena też całkiem normalna :) dzięki wam coraz bardziej to widzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.