Skocz do zawartości

Zalew Siemianówka (jezioro Siemianowskie). Zakazy a biwakowanie


Kondzio1981

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jeżdżę nad Zalew Siemianówka - ( woj. podlaskie) - od tego roku również w celach kempingowo biwakowych - i oczom mym ukazał się taki oto widok

IMAG0750.jpg

Są 2 miejsca gdzie można się rozkładać legalnie , ale cała linia brzegowa jest niejako dostosowana - przez stałych bywalców do kempingowania.

 

Podobno ma to związek ze śmieceniem jeżeli wierzyć informacjom :

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/115296

Wg legend zakazy sa pokłosiem ostatniego wypadku w którym pijani wpadli samochodem do zalewu....ale czy to prawda tego nie wie nikt.....

Tylko że przemieszczając się wzdłuż wybrzeża nigdy nie spotkałem się ze śmieciami porozrzucanymi itd ( nie dotyczy wiecznie przepełnionych kontenerów). Wg mnie człowiek który chce wrócić na dane miejsce chaosu po sobie nie zostawi .... ale może jestem jedyny o takim podejściu.

 

Tylko pytanie czy te zakazy są legalne... i po jakim czasie okoliczne sklepiki odczują odpływ turystów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tylko pytanie czy te zakazy są legalne...

Przed postawieniem tego znaku podczas obrad zapewne padło takie pytanie - odpowiedź decydentów była prosta:

A kto odważy się to sprawdzić?

Samowola będzie się tłumaczyła podjętą uchwałą, że "podjęliśmy decyzję bo..."

i takie tam ble ble ble i tak na prawdę gówno legalnie.

Chyba że są właścicielami terenu, ale linia brzegowa ileś tam metrów jest wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że miejsce o którym tu mowa jest bardzo daleko ode mnie i praktycznie nie powinienem głosu zabierać , ale bulwersujące jest takie zakazywanie z kaprysu i łatwizny jak tanie antidotum.

Zamiast zastanowić się i mądrze wyegzekwować powody dla których zakaz postawiono, to prościej i taniej jest postawić znak i teraz niech ktoś coś się odważy zrobić.  

Dlatego Kondzio, zadziałaj/przeciwdziałaj tym kaprysom bo jestem przekonany że nie są to zakazy legalne.

Wsadź kij w mrowisko i pomerdaj trochę, niech ktoś się wreszcie osra bo taka samowola jest powszechna w tym kraju.

.

Teraz coś bardziej pozytywnego:

W mojej okolicy często jeżdżę w dzikie miejsce nad jeziorem, na terenach Lasów Państwowych gdzie jest ono bardzo gęsto odwiedzane, Nadleśnictwo w walce z zaśmiecaniem nie postawiło żadnych zakazów tylko... ogromne śmietniki.

Z żerdzi zrobiono konstrukcje a w nich umieszczono ogromne worki.

Da się, można? Można i da się - pomysłu tylko trzeba ale jak "władze" mają sieczkę w głowie to pójdą po najmniejszej linii oporu i będą stawiać zakazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowców na terenie publicznym obowiązują jedynie znaki i przepisy przewidziane Kodeksem Drogowym oraz oczywiście pozostałymi przepisami w oczywistych przypadkach. Każdy inny znak lub zakaz musi mieć podstawę prawną. Znaki na zdjęciach takiej podstawy nie mają, więc mają jedynie charakter informacyjny i nie trzeba się do nich stosować. To jest moje zdanie. Jeżeli policjant ma inne, to ciekaw jestem jaki paragraf umieści na mandacie. :)

Edytowane przez Johny_Walker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z weekendowego wypadu do Starego Dworu i patrząc na linię brzegową ... wszyscy mają te znaki ... tam gdzie słońce niedochodzi :),

 

Zalew podobno jest własnością Zakładu Melioracji ... moze i prawnie postawili te znaki ... tylko nie ma jak egzekwowac ich łamania - wg mnie brakuje im przepisów wykonawczych :P.

Swoją drogą trzeba bedzie sie dowiedziec gdzie i do kogo złożyc notke dot. wyjasnienia prawnej podstawy ustawiania takich znaków i zakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy a jak wygląda sprawa zakotwiczenia przyczepki całkowicie z dala od pola kempingowego,gdzieś na jakiejś dzikiej łące.

Np jadę widzę piękne odosobnione miejsce z pięknym widokiem zero ludzi cywilizacji,czy gonią z takich miejsc,jakies kary jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak wygląda sprawa zakotwiczenia przyczepki całkowicie z dala od pola kempingowego,gdzieś na jakiejś dzikiej łące.

Np jadę widzę piękne odosobnione miejsce z pięknym widokiem zero ludzi cywilizacji,czy gonią z takich miejsc,jakies kary jak to wygląda?

Dobre pytanie, też od dawna się nad tym zastanawiałem

Fakt że miejsce o którym tu mowa jest bardzo daleko ode mnie i praktycznie nie powinienem głosu zabierać , ale bulwersujące jest takie zakazywanie z kaprysu i łatwizny jak tanie antidotum.

Zamiast zastanowić się i mądrze wyegzekwować powody dla których zakaz postawiono, to prościej i taniej jest postawić znak i teraz niech ktoś coś się odważy zrobić.  

Dlatego Kondzio, zadziałaj/przeciwdziałaj tym kaprysom bo jestem przekonany że nie są to zakazy legalne.

Wsadź kij w mrowisko i pomerdaj trochę, niech ktoś się wreszcie osra bo taka samowola jest powszechna w tym kraju.

.

Teraz coś bardziej pozytywnego:

W mojej okolicy często jeżdżę w dzikie miejsce nad jeziorem, na terenach Lasów Państwowych gdzie jest ono bardzo gęsto odwiedzane, Nadleśnictwo w walce z zaśmiecaniem nie postawiło żadnych zakazów tylko... ogromne śmietniki.

Z żerdzi zrobiono konstrukcje a w nich umieszczono ogromne worki.

Da się, można? Można i da się - pomysłu tylko trzeba ale jak "władze" mają sieczkę w głowie to pójdą po najmniejszej linii oporu 

Popieram użytkownika WojEwa. Dobrze byłoby "zainteresować" się tym tematem, poszukać informacji prawnych na temat tych zakazów bo napewno niejednemu z nas się przyda.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko pytanie czy te zakazy są legalne... i po jakim czasie okoliczne sklepiki odczują odpływ turystów"

 

Czy te znaki są do końca legalne to nie wiem, ale dobrze wiem o co w tym wszystkim chodzi jak zwykle o kasę. Zarząd zalewu nie ma kasy na sprzątanie śmieci wokół zalewu i zamiast to jakoś rozwiązać żeby było jak należy wolał zabronić biwakowania. Jak zwykle poszli na prościznę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.