Skocz do zawartości

Bankomaty za granicą - kursy, prowizje.


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdy wybiera jak mu pasuje.

Bank musi na czymś i na kimś zarabiać. Nie jest organizacją charytatywną. Warto jednak posłuchać opinii innych.Wiadomo, że każdy produkt sprzedającego jest najlepszy na rynku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzie chodziło o kantor walutowy z kartą niż konto walutowe. Tak dla sprostowania. Zazwyczaj płaciłem karta ING (Master). Teraz np. płaciłem  w poniedziałek  przeliczone we wtorek miałem 1 eur=4,4930. (kurs na ING 4,4692).

 

pisałem o sytuacji, gdy korzystam z karty do konta " tradycyjnego " a nie karty z kantoru walutowego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, z wypłat z karty do konta w kantorze - jest tak jak piszesz, natomiast z karty do konta osobistego wypłaty gotówki są całkowicie bezpłatne !

 

Może tak było. Teraz patrzę i jest tak: prowadzenie rachunku 0 zł, wydanie karty 10 zł, miesięczna opłata za kartę 5 zł, wznowienie karty 10 zł, wypłaty w bankomatach na świecie 5 zł. Drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, z tym tylko, ze ja nie piszę o koncie walutowym tylko takim " TRADYCYJNYM " - tam nie ponoszę żadnych dodatkowych opłat, za nic / zobacz wcześniejsze moje posty /

 

No w tradycyjnym nie walutowym złotówkowym też nie ponoszę żadnych opłat w Aliorze :) No ale jak już zechcę płacić polską kartą w PLN za granicą w EURO to mi przeliczy jak za zboże. To samo jak wybieram z bankomatu i wtedy jestem do tyłu. Dlatego do zakupów w sieci w EU i za granicą mam konto walutowe, aby nie zdzierali na mnie na spreadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w t-mobile tez nie płace żadnych prowizji w EU ale za to zona ma w Eurobanku i oni nie pobierają żadnych prowizji... ale za to ma do konta kartę visa która w regulaminie ma wpisane, że pobiera kasę za przewalutowanie... i po wakacyjnych wojażach okazało się, że mamy o 110 zł większe wydatki.

Dlatego wolę Mastercard... oni jeszcze takich prowizji nie pobierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem jakie są różnice przy wypłaceniu kartą do rachunku oszczędnościowego rozliczaną w PL z AliorBanku gdzie mam wszystko za darmo, w porównaniu do karty w mBanku rozliczanej w EUR. Przyjąłem, że wybieram 1000 euro, które najpierw muszę kupić.

 

Kupując 1000EU po kursie z dziś w Aliorze zapłacę 4665.7 (kupuję w momencie wybrania środków z bankomatu)

Kupując 1000EU po kursie z dziś w Cinkciarzu zapłacę 4354.40

 

Na jednej transakcji jestem do tyłu 311,3 zł. Tyle zdziera bank za w teorii darmowe wypłaty, bo odbija sobie to na złodziejskim kursie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tradycyjnym nie walutowym złotówkowym też nie ponoszę żadnych opłat w Aliorze :) No ale jak już zechcę płacić polską kartą w PLN za granicą w EURO to mi przeliczy jak za zboże. To samo jak wybieram z bankomatu i wtedy jestem do tyłu. Dlatego do zakupów w sieci w EU i za granicą mam konto walutowe, aby nie zdzierali na mnie na spreadzie.

 

no nie koniecznie jak za zboże :) prędzej po kursie bankowym, troszkę mniej korzystnym niż kurs w kantorze...

 

dla przykładu 100 lei / wypłacone gotówką w bankomacie / z konta pobrano - 102 złotych, przy czym za zakup 100 lei w kantorze tradycyjnym w dniu transakcji zapłaciłbym 105,68 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie koniecznie jak za zboże :) prędzej po kursie bankowym, troszkę mniej korzystnym niż kurs w kantorze...

dla przykładu 100 lei / wypłacone gotówką w bankomacie / z konta pobrano - 102 złotych, przy czym za zakup 100 lei w kantorze tradycyjnym w dniu transakcji zapłaciłbym 105,68 złotych

Wyżej podałem Ci ile jesteśmy w plecy jak kupujemy po kursie bankowy z dnia dzisiejszego. Dziś sprzedaż w aliorze dla wypłat z bankomatów jest po kursie 4,6575. Spread w aliorze dla eu jest na poziomie 15%! Rozbój w biały dzień :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.