Skocz do zawartości

Bankomaty za granicą - kursy, prowizje.


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś jak sprawa wygląda w prowizjami w idea banku? Chodzi o wypłaty zagraniczne oczywiście. Mam to konto - https://www.ideabank.pl/konto-idealneNiby w Polsce mam za darmo i nie znalazłem konkretnego cennika dotyczącego wypłat zagranicznych. No i czy nie ma znaczenia do jakiego bankomatu włożę kartę? Z każdego da się wypłacić kasę? Ktoś ma u nich konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W bankomatach banków należących do sieci unicredit group 

 

do tego karta wielowalutowa i nie ma problemu z przeliczaniem 

ogólnie mam wrażenie , że PEKAO ma fajne karty do używania za granicą , przy płaceniu kartą róznice wychodzą groszowe, płacę ich kartami na wszystkich wyjazdach służbowych i prywatnych przez cały rok , prywatnych wydatków nie przeliczam bo mi się nie chce , ale delegacje zawsze muszę rozliczyć i zawsze wychodzi bardzo dobry kurs 

szkoda by mi było kombinować z zakupami w kantorach w polsce czy wożeniem waluty i wymiana na miejscu - zawsze płacę kartą i wybieram z bankomatu na miejscu (oczywiście preferuję "własne " bankomaty, jak nie mam mozliwości to biorę większą gotówkę z obcego bankomatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłaty z bankomatów za granicą to nie zawsze miłe doświadczenie. Właśnie w Grecji dowiedziałam się, że nie tylko mój bank może pobierać prowizję, ale też bank miejscowy, ten w którym wypłacam. Co prawda bankomat poinformował mnie po jakim kursie będzie wypłata, ale potrzebna nam była gotówka, no i czasu na decyzję było niewiele i poszło. W ten sposób kupiliśmy najdroższe w tym roku EURO, bo bank Piraeus wypłacił nam EURO po 4,374zł, a moje PEKAO naliczyło jeszcze 4,5% prowizji od tej transakcji no i w rezultacie zapłaciliśmy za 1€ 4,57zł. A złoty bił wtedy rekordy – średni kurs EURO W NBP wynosił tego dnia 4,1096zł! Nie wszystkie banki w Grecji miały na szczęście taką brzydką praktykę, bo w EUROBANK-u wypłacili nam EURO po 4,158zł przy kursie w NBP 4,1463zł/€. Otwieram więc czarno-białą listę banków:

Grecja

 

Bank Piraeus :czerwona:

 

EUROBANK :ok:

 

Może ktoś się dołączy?

Na przyszłość, bankomat w takiej sytuacji zawsze pyta czy akceptujesz kurs wymiany, wciskasz, ze nie akceptujesz i dostajesz kaske po kursie Twojego banku a nie banku zagranicznego właściciela.

Jest to funkcjonalnosć dzialająca mniejwięcej od roku i systematycznie wdrażana jest przez kolejne banki.

 

Wiem poniewaz przetrenowałem to w tym roku w Chorwacji, pierwszy raz zaakceptowalem kurs ale zadzwonilem od razu do mojego banku z reklamacją, poradzili nie akceptować i rzeczywiscie gdy nie zaakceptowałem kurs wymiany był tak dobry jak zawsze.

Edytowane przez slavko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem dwa tygodnie temu w AT kartą i przeliczyło mi po kursie 4,72. A średni kurs z tego dnia był ok 4.35-4.4 . Byłem dziś w oddziale banku, zrobiłem kulturalną awanturkę i wprowadziłem panie w osłupienie kiedy własnoręcznie sprawdziły, po jakim kursie ich własny bank sprzedał mi euro. Na razie mają mi oddzwonić z propozycją rozwiązania sprawy na przyszłość, bo zagroziłem całkowitą likwidacją konta  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bo zagroziłem całkowitą likwidacją konta  :nono:

 

u mnie na feriach różnica kursowa była 0 - przy płaceniu euro bank zabiera mi euro z konta bez żadnych przeliczeń 

przy płaceniu dwa tygodnie temu w D różnica była 3 grosze 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradź tajemnicę ile płacisz za konto w euro i za obsługę karty do tego konta ???

Możesz sprawdzić ranking kont

http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych

http://kantor-online.aliorbank.pl/sem/?gclid=CPDFyb6gpMsCFUHkwgodLS0ADg

Czytałem różne fora przez ostatnie 6 msc i dobre opinie zebrał aliorBank. Założyłem przez net bez problemu i czekam na kartę. Z informacji zebranych wynika, że gdzie obowiązuje euro płacimy euro, a przy lokacie lokalnej kartą USD. Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden myk w bankomacie/terminalu.  Urządzenie wykrywa kraj pochodzenia karty i pyta czy przewalutować. Przy karcie w walucie obcej unikamy tego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić ranking kont

http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych

http://kantor-online.aliorbank.pl/sem/?gclid=CPDFyb6gpMsCFUHkwgodLS0ADg

Czytałem różne fora przez ostatnie 6 msc i dobre opinie zebrał aliorBank. Założyłem przez net bez problemu i czekam na kartę. Z informacji zebranych wynika, że gdzie obowiązuje euro płacimy euro, a przy lokacie lokalnej kartą USD. Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden myk w bankomacie/terminalu.  Urządzenie wykrywa kraj pochodzenia karty i pyta czy przewalutować. Przy karcie w walucie obcej unikamy tego.  

 

 

Nie muszę niczego sprawdzać, bo, ponieważ od końca 2008 roku jestem klientem aliorbanku i bardzo cenię sobie zwykłą kartę debetową do konta!

Dzięki niej wypłacam za granica środki pieniężne bez prowizji !

Zawsze jest proste przeliczenie: 100 euro wypłacone w Niemczech czy Danii - do zapłaty równowartość w złotych po kursie  euro z dnia transakcji. To samo dotyczy wypłaty w innych krajach nie  " eurowych " np.Rumunii, Bułgarii.

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradź tajemnicę ile płacisz za konto w euro i za obsługę karty do tego konta ???

Nic nie płacę za prowadzenie, nic nie płacę za wypłaty w bankomatach w UE i za kartę ne zapłaciłem nic. Teraz patrzę i widzę, że za odnowienie karty zapłacę wg obecnej taryfy 30 zł. 30 zł raz na kilka lat przeżyje bo finalnie i tak jestem do przodu. Korzystam z karty bardzo często do opłacania usług w necie w eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę niczego sprawdzać, bo, ponieważ od końca 2008 roku jestem klientem aliorbanku i bardzo cenię sobie zwykłą kartę debetową do konta!

Dzięki niej wypłacam za granica środki pieniężne bez prowizji !

Zawsze jest proste przeliczenie: 100 euro wypłacone w Niemczech czy Danii - do zapłaty równowartość w złotych po kursie  euro z dnia transakcji. To samo dotyczy wypłaty w innych krajach nie  " eurowych " np.Rumunii, Bułgarii.

Mnie bardzie chodziło o kantor walutowy z kartą niż konto walutowe. Tak dla sprostowania. Zazwyczaj płaciłem karta ING (Master). Teraz np. płaciłem  w poniedziałek  przeliczone we wtorek miałem 1 eur=4,4930. (kurs na ING 4,4692).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto w kantorze też jest fajną opcją

 

Konto w kantorze z kartą - jest to jakaś opcja, ale w przypadku braku transakcji kartą przez klika miesięcy bulisz za free 15 złocisz, w przypadku konta " tradycyjnego " z kartą nie płacę nic za konto, nie płacę nic za kartę, nie płacę nic za wypłaty / prowizje /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolę mbank jednak. Doczytałem że rocznie za kartę płacę 30 zł ale w porównaniu do aliora mam wypłaty z bankomatu za darmo, gdzie w aliorze tylko pierwsza wypłata a następne 9 zł. To wolę raz te 30 zł zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolę mbank jednak. Doczytałem że rocznie za kartę płacę 30 zł ale w porównaniu do aliora mam wypłaty z bankomatu za darmo, gdzie w aliorze tylko pierwsza wypłata a następne 9 zł. To wolę raz te 30 zł zapłacić

 

ok, z wypłat z karty do konta w kantorze - jest tak jak piszesz, natomiast z karty do konta osobistego wypłaty gotówki są całkowicie bezpłatne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.