Skocz do zawartości

Czy jest problem na kempingach z długą przyczepą?


Jacula

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kupowałem budę założenie było takie aby była największa jaką może legalnie pociągnąć auto. Wychodziło mi 1500 kg więc przyczepa ponad "500". 

Jedyną moją fanaberią było to aby we wnętrzu była "podkowa" bo bardzo mi się to podobało. Chciałem tez aby buda była niemiecka.

Wybór padł na Fendta 510. 

 

I co powiem po 4 latach?

Moją wymarzoną "podkowę" widziałem u sprzedawcy, oraz jak budę prezentowałem rodzinie po przywiezieniu jej. Potem rozłożyłem łóżko i..... tak zostało. W naszym przypadku przyczepa służy do spania, do przebierania i tyle. Życie toczy się na zewnątrz. Czy to w przedsionku czy pod chmurką. 

Od jakiegoś czasu kibla nie używam wcale, bo wkurza mnie zapach toi toia. Prysznica użyłem dwa razy, będąc na dziko i więcej tego nie zrobię. 

 

Oczywiście są tacy którzy z urządzeń sanitarnych korzystają jak piszący wyżej AdamH. Ale czy Ty Jacula będziesz korzystał czy nie, tego nie wiem. Zapewne sam w tej chwili tego nie wiesz. 

 

W kwestii jazdy i manewrowania. Właściwie koledzy napisali wszystko.  Bywałem w sytuacjach gdzie mimo że potrafię chyba nieźle manewrować, to swoim zestawem musiałem się napocić, a "sedemsetka" zapewne by nie przeszła. Ale mając "longa" po prostu zanim wjedziesz należy sprawdzić teren. 

 

Dla rodziny 2+2 nie kupowałbym bym dwuosiówki ale to moje zdanie.

Jedyny wyjątek stanowi opcja wielotygodniowych stacjonarnych wakacji, gdy buda faktycznie ma zastąpić dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdy kupowałem budę założenie było takie aby była największa

...

 

 

I co powiem po 4 latach?

...

 

Dla rodziny 2+2 nie kupowałbym bym dwuosiówki

...

 

A to wynika nie z potrzeby tylko z nabytego doświadczenia, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Także uważam że dwuosiowa przyczepa najlepiej się sprawdza przy długich pobytach w jednym miejscu. Jako pierwszą napewno nie kupował bym od razu dwuosiówki, kup taką jakie masz na tą chwilę potrzeby a praktyka zweryfikuje co naprawdę Ci jest potrzebne. A jeśli chodzi o to czy na kempingach jest problem to z mojego doświadczenia to oczywiście że jest. Jak przyjeżdzasz gdy jest w miarę pusto to jakoś dasz radę ale potrzeba trochę siły żeby  w ciasnym miejscu ustawić dwuosiówkę(chyba że masz mover), ale gdy kemping jest już zaludniony to zbyt dużego wyboru nie masz i powstaje probelm. Radzę na spokojnie preśledzić forum i podjąć odpowiednią decyzję.Pozdrawiam

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

podzielam zdanie poprzednika WojtEwa,sam mialem kiedys dwuosiowego Tabberta,ale niestety nie sprawdzal sie on w wyjazdach typowo turystycznych,na dluzszy pobyt - ok,super komfort,przestrzen-prawie jak w domu,ale zycie zweryfikowalo i teraz uzytkuje znacznie mniejsza,ale idealnie dobrana do moich oczekiwan.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Moj obecny zestawik to 720 przyczepa z dyszlem/230szerokosci/ + 510 holownik ,problemu z miejscem na campingach nigdy nie mialem /mover bardzo ulatwia manewrowanie/,natomiast co do jazdy to jedynie sa problemy na waskich uliczkach ,wjazd w waska brame niestety dlugosc robi swoje i ciezka sie zlamac trzeba strasznie uwazac na zachadzacy tyl przy pelnych skretach /konieczna pomoc 2 osoby/niejednokrotnie trzeba bylo najezdzac na kraweznik.Tak wiec problemu na campingach nie ma gorzej bywa z dojazdem do nich.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.