Skocz do zawartości

Czy jest problem na kempingach z długą przyczepą?


Jacula

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed zakupem swojej pierwszej cepki. Przymierzam się do długiej a nawet dwu osiowej. Odpowiednie uprawnienia posiadam (szkoda, że tyko ja a nie również i  druga połowa) oraz holownik. W jednym z wątków natrafiłem na fragment w którym Autor pisze o problemie manewrowania długą przyczepą na zapchanym kempingu ze względu na długość oraz niechęć właścicieli do wpuszczania na kemping przyczep o większej długości ze względu na wielkość miejsca jakie zajmują. Zastanawiam się również nad manewrowością wśród wąskich uliczek, które często zdażają się na południu Europy.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no nie wiem co masz na mysli bo ja nawet autokarem krece po uliczkach europy i daje rade wiec osobowka+ wiekszy ogonek.....to raczej histeria i szukanie problemu .... nie dramatyzujmy na wiekszych kempingach nie ma problemu no moze na przydomowych bedzie ale to ty masz wybrac odpowiednie pole do odpoczynku Pozdrawiam ps.dobrze ze krakow jest na poludniu bo na krakowiance w krakowie przy zmianie alejki tez wytrzesz sie o zywoplot :yay:

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jestem przed zakupem swojej pierwszej cepki. Przymierzam się do długiej a nawet dwu osiowej. Odpowiednie uprawnienia posiadam (szkoda, że tyko ja a nie również i  druga połowa) oraz holownik. W jednym z wątków natrafiłem na fragment w którym Autor pisze o problemie manewrowania długą przyczepą na zapchanym kempingu ze względu na długość oraz niechęć właścicieli do wpuszczania na kemping przyczep o większej długości ze względu na wielkość miejsca jakie zajmują. Zastanawiam się również nad manewrowością wśród wąskich uliczek, które często zdażają się na południu Europy.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

Z tego co zauważyłem, to problem jest po stronie właścicieli długich, niejednokrotnie dwuosiowych przyczep. Posiadając auto z napędem na przód, próbując manewrować zestawem są w stanie zryć powierzchnię kempingu do ziemi. Czasami rzucają się do ustawiania ręcznie przyczep dwuosiowych i wtedy też wygląda to żałośnie.

Generalnie jest problem dla dużych zestawów, ale faktycznie na małych przydomowych kempingach, więc potrzeba trochę więcej wyobraźni. Mając N126 wjedziesz w każdą bździnę, a długą już jest problem z długimi zwisami, zachaczaniem na promach końcami przyczepy, ze złamaniem zestawu. Wybierając miejsce wypoczynku dla długiego zestawu trzeba zrobić to po prostu z lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem swojej pierwszej cepki. Przymierzam się do długiej a nawet dwu osiowej.

...

 

Zauważam, że ogromny % kupujących swój pierwszy domek rzuca się na długie lochy i najchętniej dwuosiówki.

Najczęściej bez takiej wyraźnej potrzeby, tylko dominuje chęć posiadania owej.

Oczywiście nie wtrącam się - zero złośliwości z mojej strony i nie narzucam swojego zdania, zastanawiam się tylko nad tym zjawiskiem i czy faktycznie taka wielka buda jest Ci potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa ... na dużych kempingach problemu nie ma ale jest wiele kempingów super położonych, w odludnych miejscach lecz z trudnym dojazdem i kaskadowym położeniem parcel, na które nie ma szans na manewrowanie długą przyczepą.

Posiadając takową trzeba po prostu  uważnie celować w kempingi i wybierać takie, na które wjazd i ustawienie będzie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtEwa pewnie masz rację ale mam dzieci w wieku 9 i 14 lat a za rok będą jeszcze większe. Czy 4 osoby, można powiedzieć że dorosłe, będą miały komfortowo w mniejszej!? Rodzinie każdy chce zapewnić jak najlepsze warunki dla zapewnienia dobrych wspomnień z dzieciństwa oraz udanego samego wypoczynku. Posiadam trochę mocniejszy holownik i uprawnienia do ciągania takich przyczep więc nie mam ograniczeń w tym względzie. Wymienione czynniki determinowały mój wybór. Być może jest przesadzony ale nie mam doświadczenia.  Ciekawe zagadnienie. Czy jest mi potrzebna taka buda!? nie wiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie miałem zamiaru Cię urazić  :nono:  - taka jadowita krew we mnie nie płynie - tak piszę na wszelki wypadek gdybyś tak to odebrał. 

Oczywiście nie będę kwestionował Twoich zamiarów tylko... tu znowu się wychylę ze swoim słynnym twierdzeniem, że "pierwszą budkę kupuje się na próbę"

I teraz o co chodzi, ano to że nie masz doświadczenia, kupisz droższą lub tańszą lochę, wyklarują się potrzeby i za rok będziesz budkę zmieniał wg jasnych oczekiwań. Dwuosiowej lochy klasy 700> nie sprzedasz tak łatwo.

Jeśli mógłbym coś doradzić, to poszukaj budki klasy 430-470 naprawdę da się ładnie zorganizować, wyłapiesz "co by się przydało" i zrealizujesz za rok jak najbardziej trafnym zakupem. Wówczas będziesz mógł bez obaw wydać nawet duże pieniążki bo będziesz wiedział jak je wydać.

.

Edit: Słusznie TOM, może "nie kupować żadnej na próbę", ale chociaż wypożyczyć.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża budka ma sporo plusów i jak masz duże auto to nie ma się czego bać jeśli chodzi o miejsce bo średnie i duże kempingi mają parcele - nie ma tam znaczenia czy masz przyczepę 4 czy 7m - zmieścisz się jedną i drugą.

Ale samo manewrowanie będzie zapewne dużo trudniejsze z dużą czepką, przez małe miasteczka też będzie cieżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtEwa pewnie masz rację ale mam dzieci w wieku 9 i 14 lat a za rok będą jeszcze większe. Czy 4 osoby, można powiedzieć że dorosłe, będą miały komfortowo w mniejszej!? Rodzinie każdy chce zapewnić jak najlepsze warunki dla zapewnienia dobrych wspomnień z dzieciństwa oraz udanego samego wypoczynku. Posiadam trochę mocniejszy holownik i uprawnienia do ciągania takich przyczep więc nie mam ograniczeń w tym względzie. Wymienione czynniki determinowały mój wybór. Być może jest przesadzony ale nie mam doświadczenia.  Ciekawe zagadnienie. Czy jest mi potrzebna taka buda!? nie wiem:(

A skąd wiesz co do twoich dzieci jest najlepsze,to ty tak myślisz ze musza mieć coś tam

Sama twierdzisz czy coś takiego jest ci potrzebne,a możne to tobie jest potrzebne

Ja 40 lat temu zaczynałem od Fiata 126 i namiotu i o dziwo wszyscy na ludzi wyrośli

Tak jak ci proponują -----1 to wypożyczalnia i zobaczysz co ci przypasuje, a możne kamperek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toa czy to są Twoje osobiste doświadczenia z jazdy z taką przyczepką?

Właściwie to nie pisałem o doświadczeniach z jazdą a bardziej, że na parcelach spokojnie kolega się zmieści bo standard to 100 m2 lub więcej - przynajmniej w krajacha jakich bylem na kampach (Dania, Francja, Włoch i Chorwacja). Napisałem też, że manewrowanie pewnie będzie cięższe - to jednak raczej przypuszczenie z mojej strony bo sam mam teraz czepkę 5,6m poprzednio miałem 4,8m i widzę, żę jest coraz trudniej. Zakładam, że podobnie będzie przy jeszcze większych budkach - czyli ciężej. Oczywiście jeśli się mylę to mnie popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie tyle obawiał rozmiarów co dopasowania holownika Przy naprawde dużych budkach według mnie przydaje sie napęd na wszystkie nóżki i reduktor Po pierwsze takie auta mają na ogół słuszną wage, gabaryty oraz trakcje a po drugie po manewrowaniu na kempingu nie zostawimy przeoranego pola ...

 

Ale autor nie pyta o auto tylko użytkowanie dużej przyczepy więc ja odpowiem że osobiście nie spotkałem sie nigdy z niechęcią zarządu pola co do kolosów Sam nigdy gabarytu nie miałem ale widywałem na kempingach mniejszych i większych spore zestawy i jakoś dawali rade, nikt nigdy nie zabronił wjazdu ani z żaden sposób nie utrudniał, jedynie można trafić na wyższą stawke lub gorsze miejsce bo w inne sie poprostu nie zmieści

 

Co do wybory wielości przyczepy to każdego indywidualna sprawa ... jednemu pasuje namiot drugiem 8-mio metrowa budka ... ważne by obaj byli zadowoleni i by to im odpowiadało a nie sąsiadom, forumowiczom etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.