Skocz do zawartości

Lekko uginająca się podłoga w Adrii Forma


Krzysiek5

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przyczepę nie dawno (Adria Forma, 2 osiowa 560cm w środku), na początku czerwca - podłoga była sztywna i chodziło się po niej normalnie, ale jak to z przyczepami bywa, trochę już pojeździła, no i pojawił się kłopot - w częsci mocno eksploatowanej - czyli powiedzmy od stolika przy podkowie pod ścianą tylną do drzwi wejściowych - podłoga zaczęła się nieznacznie ale odczuwalnie uginać - pomiędzy poprzecznymi żeberkami. Na odcinku pod przednim łóżkiem/stolikiem jest wszystko twarde, ale tam się mało chodzi

 

Od spodu obejrzałem , nic na pierwszy rzut oka nie jest oberwane.

Poczytałem trochę forum i wydaje mi się - i tu właśnie mi wasze zdanie by mocno pomogło - że - na samym spodzie na ramie przyczepy jest ułożona gruba płyta - pewnie 12mm lub coś podobnego, na to poukładane są drewniane żeberka i pomiędzy nimi na równą wysokość ułożony  jakiś styropian, dalej na to idzie cienka sklejka na której postawione sa juz meble, ułożona wykładzina itd.

 

I teraz - dedukuję - że po prostu jak 20 letnia przyczepka zaczęła byc intensywniej używana, a i ja do wagi piórkowej nie należę, to ten styropian się ugniótł, no i z tego powodu mam teraz uginającą sie wierzchnią sklejkę.

No i teraz - jako że mnie to delikatnie irytuje - czy słusznym sposobem naprawy będzie:

a/ wciśnięcie tam jakiegoś silikonu - w sensie nawiercenie otworków (celował bym pod meblami a nie na środku komunikacji) i wciśnięcie któregoś z klejów Sika jak się da najdalej (cienka rurka na końcówkę kartusza, wepchnąć przez otworek jak się uda najgłębiej, i potem wciskać silikon wycofując rurkę tak zeby to równomiernie rozprowadzić.

czy może

b/ jak mi tu kolega podpowiada (nie mający na codzień z przyczepkami do czynienia tylko raczej z 'tanimi' naprawami blacharskimi spróchniałych progów w samochodach) - wciśnięcie tam pianki niskorozprężającej, ona wejdzie 'wszędzie', ale chyba zacznie się problem z wilgocią jakąkolwiek, bo co przyjmie wody to już nie odda.

zastanawiałem sie jeszcze nad opcją dojścia tam od spodu przez główną podłogę, ale to jeszcze temat otwarty i chyba lepiej nie ruszać czegoś co nie jest zepsute.

Opcja c/ pod tytułem wyjąć wszystko z przyczepki, zdjąć podłogę, wymienić styropian na nowy, złozyc wszystko z powrotem - choć oczywiście najlepsza z różnych względów odpada :-)

 

 

Drogie Bravo - pomóż obrac kierunek dalszego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytanie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.