Skocz do zawartości

Bez korków nad morze?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W weekendy sierpniowe zostaną zawieszone opłaty za korzystanie z autostrady A1, w jej części prowadzącej nad morze. Straty koncesjonariusza pokryje budżet. Premier Donald Tusk powiedział, że decyzja ta ma pomóc rozładować korki na autostradzie.

 

Całość do przeczytania tu: http://biznes.onet.pl/tusk-to-rozladuje-korki-na-autostradzie,18490,5651105,1,news-detal

 

Pytanie czy teraz wszyscy nie rzucą się na autostradę? Dla osób jadących z przyczepą będzie to spora oszczędność. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucą i wcale im się nie dziwię. Na płatnym odcinku A1 za przejazd z przyczepą kasują jak za zborze. Za przejazd z Torunia do Gdańska winszują sobie 71 zł. Sam w związku z tym rozważam zmianę planów na długi weekend. Po ostatnich akcjach na bramkach stwierdziłem, że mam w głębokim poważaniu stać w tych korkach i zaplanowałem inną trasę nad jezioro. Teraz plany zweryfikuję i może wyskoczę nad morze. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widze zapchane MOPy w oczekiwaniu na darmowe przejazdy :] . Dodatkowo bramki poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości i tak spowodują korki bo na autostrade wyjedzie jeszcze więcej osób niż dotychczas. 

 

Oczywiście zmniana na plus :yes:  jednak nie ma co się łudzić, że dzięki niej autostrada będzie krainą miodem i mlekiem płynąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę dziwne - wprowadzenie rozwiązania na autostradzie A1 a nie wprowadzenie go na A4.

Rozumiem, że ma to zdobyć popularność dla ludzi którzy jeżdżą ze środkowej Polski nad morze, a co z tymi na południu? 

A4 jest w bardzo podobnym stopniu zablokowana, ale nie przeszkadza decydentom, bo to nie ich kierunek, więc z tym problemem nic nie robimy.

 

Bez systemowego rozwiązania idiotycznego sposobu poboru opłat nic się nie zmieni i doraźne działania "pod publiczkę" to tylko kiełbasa wyborcza.

 

 

Zaraz wjeżdzam na A1 i proszę o bilet sobotni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście za wszystko zapłacimy My, podatnicy.

najpierw kasa utopiona w drogi i niewydajny pobór opłat a teraz druga kasa pójdzie na "ulepszenia" bo za rok już tylko gorzej być może.

Polska to bogaty kraj więc stać...

rozumiem, że jak A1 dopną w Piotrkowie Tryb. zimą w góry będzie podobna akcja ?

 

ale co tam ?!  trzeba się cieszyć, że w 2014 roku w ogóle mamy jakieś autostrady :zlo:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dla mnie to trochę dziwne - wprowadzenie rozwiązania na autostradzie A1 a nie wprowadzenie go na A4.

Rozumiem, że ma to zdobyć popularność dla ludzi którzy jeżdżą ze środkowej Polski nad morze, a co z tymi na południu? 

A4 jest w bardzo podobnym stopniu zablokowana, ale nie przeszkadza decydentom, bo to nie ich kierunek, więc z tym problemem nic nie robimy.

 

Bez systemowego rozwiązania idiotycznego sposobu poboru opłat nic się nie zmieni i doraźne działania "pod publiczkę" to tylko kiełbasa wyborcza.

 

 

Zaraz wjeżdzam na A1 i proszę o bilet sobotni :)

 

Miodzio zapraszam na bezpłatny poczęstunek i nocleg w ramach sobotniego biletu.

 

Pozdrawiam

 

PS A mnie się nie chce komentować takich rzeczy.

 

 

Dla mnie bez zbędnych dywagacji to jest 71 złotych w kieszeni na powrocie z wakacji. Zmroziła mnie opłata w pierwszą stronę i już kombinowałem czy warto wracać inną trasą.

 

No cóż jest alternatywa trasą 91 (dawną jedynką) i myślę, że spokojnie można jechać. Oczywiście dla zestawów powyżej 3,5 t Viatoll się kłania, ale jest to około 30 zł. Warto wjechać na A1 na wysokości Strykowa lub Kowala (dla jadących starą jedynką) i jechać do Torunia i za bramkami zaraz zjechać na drogę 91, opłata będzie chyba koło 5 zł. Dalej już 91.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie do tej sytuacji.

Jak te następne 70 000 aut przejedzie w weekend bezproblemowo przez bramki to co się okaże nastepnym problemem, tzn gdzie utkną i jak daleko od tych bramek...

To zależy gdzie jadą. Do Gdańska da się pewnie zjechać w miarę spokojnie. Jeżeli ktoś będzie jechał dalej w stronę półwyspu to najpewniej w Gdyni albo Redzie albo i w Gdyni i w Redzie :] .

 

No cóż jest alternatywa trasą 91 (dawną jedynką) i myślę, że spokojnie można jechać. Oczywiście dla zestawów powyżej 3,5 t Viatoll się kłania, ale jest to około 30 zł. Warto wjechać na A1 na wysokości Strykowa lub Kowala (dla jadących starą jedynką) i jechać do Torunia i za bramkami zaraz zjechać na drogę 91, opłata będzie chyba koło 5 zł. Dalej już 91.

Trzeba tylko dodać, że końcówka tej trasy (od Tczewa) jest już gęsto zaludniona i sporo jest ograniczeń. Tam też czasem lubi się przykorkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez zbędnych dywagacji to jest 71 złotych w kieszeni na powrocie z wakacji. Zmroziła mnie opłata w pierwszą stronę i już kombinowałem czy warto wracać inną trasą.

 

A to nie jest tak że otworzą tylko bramownice w stronę morza i dla wracających będzie jednak opłata  :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jeżeli otworzą,autostrade za free,to będzie,ok ale tylko na autostradzie,do rusocina,dalej możecie się spodziewac potężnych korków,średnio latem,obwodwa jest zamykana 2 do 3 razy na dzień z powodów wypadków,zawsze tak jest,wiem bo latam codzień po niej,a jak jest luz to na zjazdach sie zapycha.Jak jeżdze w strone południa,to tylko stara jedynka,niema takiego ruchu,fakt wolniej,ale bezpieczniej zwłaszcza że demon prędkości nie jestem,bo zawsze mam dzieci ze sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do alternatywnej DK91 przypomniało mi się, że na odcinku Czarlin - Tczew prowadzony jest remont, który też prawdopodobni znacząco spowolni jak nie zakorkuje ruch na tej trasie w szczytach komunikacyjnych. http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/15673/Utrudnienia-na-dk-91-na-odcinku-Tczew-Czarlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.