Skocz do zawartości

Okno poszukiwane - pomóżcie!!!


Dapro2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Hobby 400 Classic z '91r. - jestem z Gdańska, przyczepę posiadam kilka lat, do wczoraj wszystko OK, aż tu nagle zerwał się wiatr coś na wzór trąbki powietrznej, przewróciło to coś huśtawkę wykonaną z bali, która trochę waży i najważniejsze - niestety - wyrwało przednie okno, pytanie czy takie coś naprawia się/klei słyszałem też o spawaniu plastików - dokładnie jest pęknięta rama okna w górnej części, gdyż okno wyrwało się i zatrzymało się na dachu... Da się na szczęście zamknąć, lecz i tak jak pada to woda leje się do środka... :(

 

Szukałem w necie i nigdzie takiego okna nie mają.

 

Dlatego też baaardzo proszę o pomoc! Sezon w pełni a tu zamiast wypoczywać człowiek głowi się co tu zrobić aby nie kapało na głowę...

 

Pozdrawiam i liczę na Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś baran kamieniem przywalił i też poszło. Odpadł praktycznie cały narożnik. Polecam Ci dwuskładnikowy klej Plastic Welding ( firma Versachem ) - do kupienia w co drugim sklepie motoryzacyjnym. Po sklejeniu przeszlifowałem ( klej jest twardszy niż materiał szyby ) i jest ok. W miejscu klejenia trzyma się lepiej ( mniej się ugina ) niż na reszcie szyby. Kwestia estetyki , wg uznania. Ja  poprosiłem kumpla z agencji reklamowej i ma mi przygotować jakąś grafikę na szybę. Koszt: klej 15 zł, folia na szyby około 100 zł. Cena szyby do mojej cepki: 650 zł + wysyłka ( była dostępna, ale inny odcień ). Przed wakacjami nie chciałem się pakować w koszty.

Nie wiem jak duże masz uszkodzenie, ale ja bym spróbował.

W kwestii firm "spawających" plastik, w mojej okolicy żadna nie chciała się podjąć, ze względu na materiał, z którego są zrobione moje szyby.

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne spawanie nie wchodzi w grę. Szyby są wykonywane z plexi i tylko klejenie. Można poszukać używanego okna, ale trzeba podać wymiary.

 

U mnie nie jest uszkodzona szyba tylko rama wkoło szyby.

Dodaję zdjęcie, aby było wiadomo o co chodzi.

U mnie nie jest uszkodzona szyba tylko rama wkoło szyby.

Dodaję zdjęcie, aby było wiadomo o co chodzi.

 

Wymiary okna 149/62 - liczone razem z ramą.

post-4801-0-63699000-1407276140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta w najlepszym miejscu do klejenia ( połączone warstwy plexi ). Zrobisz to tym klejem bez żadnego problemu. Do klejenia fajnie byłoby zdemontować szybę i ułożyć ją na płaskiej powierzchni. Ty masz bajkę, ja to dopiero miałem puzle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta w najlepszym miejscu do klejenia ( połączone warstwy plexi ). Zrobisz to tym klejem bez żadnego problemu. Do klejenia fajnie byłoby zdemontować szybę i ułożyć ją na płaskiej powierzchni. Ty masz bajkę, ja to dopiero miałem puzle...

Kurde, serio da się to skleić???

Jak zobaczyłem jaka jest szpara to pomyślałem, że tylko wymiana szyby (żeby tylko taką dostać...).

Ciekawe jak to okno wyjąc, będę musiał do tego usiąść, może faktycznie da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno jest osadzone w listwie alu w kształcie litery "U" za pomocą gumowej uszczelki ( u mnie tak jest ). Weź do pomocy drugą osobę, która przytrzyma je od dołu, odkręć teleskopy i delikatnie próbuj "wypchnąć" szybę z prowadnicy ( u mnie płaski śrubokręt i nóż do chleba  pomogły :] ). Ułóż szybę na płaskim, wymieszaj klej ( jest dwuskładnikowy ) i składaj ją do kupy. Staraj się, żeby za dużo kleju nie zostało poza pęknięciem, bo będziesz miał dużo szlifowania.

Twoje pęknięcie jest idealne do klejenia.


Będzie Cię to kosztowało 15 zł, a nowa szybka minimum 500:

tutaj przykład  ( jeszcze uszkodzona ):

http://allegro.pl/okno-do-przyczepy-kempingowej-hobby-63-5-x-152cm-i4424190109.html

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wysunięciem z listwy przypatrz się czy nie ma po obu końcach tej przykręconej listwy plastykowych (niewidocznych) blokad na końcach profilu (czasami są). Do mycia i odtłuszczania nie używaj zadnych innych rozpuszczalników, poza benzyną extrakcyjna i spirytusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.