Skocz do zawartości

materace


siwy45

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej przyczepie wymieniałem wszystkie materace i pokrowce. Piankę kupiłem dociętą na wymiar w firmie w Częstochowie. Koszt pianki to 250 zł.Materiał na pokrowce plus zamki to około 100 zł. Forma ze starych pokrowców, szycie żona. Wykonanie trwało trzy popołudnia. Oryginalny zestaw materacy kosztowałby około 1000 zł.

 


Tak to teraz wygląda

post-35649-imported-5d007b6e-5aaa-4b43-af8c-54b369f9cbb3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Jusk są materace już z pokrowcem w cenie od 80zł o promocjach nie wspomnę, co do tapicerów równie tanio tylko u mojego były kawałki 200 cm x 100cm i 3 rodzaje gęstości .Ja do swojej kupiłem dwa średniej gęstości za 150 zł a pokrowce uszyła teściowa ale każda krawcowa sobie poradzi :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa materace do Niewiadki na zbyciu . Moja trójkę przerobiłem na dwójke . Jest wymieniona gąbka i wyprane obicia . 2 sztuki .Oddam za darmo . Musze tylko to zmierzyć wymiary . W domu będę juz w przyszłą środę ! Marek powinien wiedzieć , to są te dwa materace dla trzeciej osoby / chyba dłuższe od czterech pozostałych . / Przepraszam zapomniałem trochę jak to było w oryginale !/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli ktoś chce info dot. wykonania pokrowców do materacy, to mam namiar. Pani wypruła ze starych pokrowców suwaki i tyly materiał ( specjalny) i pięknie uszyła obicia do 13 materacy ( 2 lóżka). Uszyła również wszystkie zasłony z tego samego materiału - 6 szt, tylko jeszcze nie wiem jak, bo ich nie odebrałam, dopiero na święta. Kupiłam bardzo dobrą szenilę na allegro, gdzie 21m kosztowało mnie z kosztem transportu ok 150 zł. Pani wzięła za tę trudną robotę 300 zł i została jeszcze kupa materiału. Minusem jest, że ona to robi w wolnym czasie bo ma masę wnuków, ale jest jeszcze trochę czasu do sezonu. Pani mieszka na Mazurach, miejscowość Łyse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu byłem w sklepie tapicerskim i pytałem się o gąbki pasujące do Niewiadówki. Materac 140/200 o grubości 10cm kosztuje 170 zł, wedle potrzeby panowie potna na żądane kawałki. Jakby ktoś szukał w Białymstoku to jest to sklep Pik http://www.pikmeble.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, materac 99 zł http://www.allegro.pl/item588729774_pianka_gabka_t25_200x140x10_na_materac_piankowy_ss.html , potną na żądany wymiar, przesyłka 15 zł, dobry materiał ok. 100 zł z przesyłką http://www.allegro.pl/item590915118_tkaniny_obiciowe_szenila_dobra_cena.html , Wasz tapicer, może zdolna żona, ciotka lub szyjąca sąsiadka???? Nie radzę wkładać tam dużego materaca, bo jak np, dostać się do schowków pod łóżkiem i jak to wzieść, oraz wynieść z przyczepy? Jak wytrzepać ? Długo kombinowałam i myślę, że to jest bardzo dobre, tanie rozwiązanie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak np, dostać się do schowków pod łóżkiem i jak to wzieść, oraz wynieść z przyczepy? Jak wytrzepać ? Długo kombinowałam i myślę, że to jest bardzo dobre, tanie rozwiązanie :hop1:

 

Juz to pisałem ...właśnie po to mam zamiar wykonac klamy serwisowe do luków bagażowych pod łóżkami,żeby sie pod nie dostać , ale z zewnatrz, a co do trzepania itd. to przeciez w domu nie trzepie się materaca z łóżka co tydzień wiec jak wytrzepiemy go przed wyjazdem na urlop i po powrocie to wystarczy... :bzik:

 

Ja w każdym bąć razie zakupie materac duzy ( nie gąbki)

 

Ps. jak ktos chętny mogę sprzedać mu moje org. z modelu " N " :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeżeli będą was interesowały materace z kąbki o wymiarach na żądanie i grubościach od 10-25 cm. to spróbuje sprawdzić adres i czy mogą wysłać kurierem.Ja u nich kupiłem docięte 4 gąbki na łóżko 1.40 na 2.00m. o grubości 15 cm. i zapłaciłem 265 zł. w tamtym roku do tego dokupilem materiał tez za okolo 250-280 zł. bo to zależy jaki materiał 2 szt suwaków za 15 zł. oraz za uszycie 100 zł. a można samemu jak ktoś ma maszynę i potrafi i teraz mam materace za 600 zł. i jest nareszcie super, jak się położę na łóżku to nie dobijam ciałem do blatu stołu teraz jeszcze na małe łóżko ale to za rok.

post-75176-imported-0a18f9c2-00db-4e21-a1a3-adca252ed44a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak serek, masz rację, że w domu często się nie trzepie, ale ja patrzyłam na to ze swojego punktu widzenia mając dwa liniejące psy. Teraz jest już tylko jeden, ale też jak linieje, to pełno kłaków wszędzie i nie da ich się tak po prostu odkurzyć. Rób jak Tobie wygodnie :hop1: . Ja nie mam małych dzieci, więc czasami przydaje mi się drugi stolik rozłożony w sypialni. W ogóle chciałam kupić składany stół, ale doszliśmy do wniosku, że i tak do przedsionka wstawia się ten duży z przyczepy. W przyczepie staramy się nie gotować i życie towarzyskie toczy się przeważnie w przedsionku. Tam jest osobna kuchenka gazowa etc. Materace wtedy też tak nie przesiąkają zapachami kuchennymi i dymem z papierochów. Poza tym podczas gotowania nie ma wiele skroplonej pary i materace są suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.