Skocz do zawartości

Trumavent Airmix - efektywność


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

 

Mam pytanko na ile jest efektywny Airmix i w jakim stopniu poprawia sytuacje w nagrzane przyczepie? Czy wystarczy że pochodzi z 2godz przed snem czy lepiej jak pracuje cały dzień? na ile jest wogóle w stanie schłodzić wnętrze w upalne dni? Wydajność jest jakaś symboliczna czy mocno odczuwalna?

 

Miałem kiedyś w pierwszym moim Knausie Airmix ale nie udało mi się go użyć, w ubiegły weekend testowałem to rozwiązanie w obecnej przyczepie i było czuć różnice i poprawe sytuacji gdy chodził ale czy to tylko w pierwszej chwili czy stały efekt? Czy różnica jest tylko przez ruch powietrza czy faktycznie temperatura spadnie? Próbe robiłem chwilową bo nie znam jeszcze poboru prądu a zależy jestem tylko od aku, a odbiorników sporo ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem w swojej cycepce. Uważam, że to zbędny gadżet. Ja przynajmniej nie zauważyłem żadnego spadku temperatury jaki był opisywany w instrukcji. Co do w wymiany powietrza, lepszy efekt uzyskiwałem przy włączeniu zwykłego wiatraczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie :ok:  a chodził on u Ciebie jakiś dłuższy czas? Ponoć odczuwalna różnica jest w przypadku gdy budka stoi w pełnym słońcu i przymkniemy okna by gorące powietrze nie wchodziło i tylko Airmix wdmuchuje spod budki :niewiem:  w ustawionej przyczepie w cieniu odczucia są znacznie mniejsze a nawet nie odczuwale, to się może zgadzać? :niewiem:

 

...  już myślałem że szybciej się lato skończy niż uzyskam pomocne informacje co do możliwości chłodzenia budki ;)  może się ktoś jeszcze podzieli spostrzeżeniami :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w swojej budce przez około 4 lata. Kupiłem go i zamontowałem bo właśnie liczyłem na to opisywane schłodzenie budki przez pobieranie powietrza spod budki.

Nie licz na to. Jak budka będzie stała na pełnym słońcu to tylko klimatyzacja - pytanie czy warto? Lepiej stanąć pod drzewkiem. 

Tak jak pisałem wcześniej, więcej da ci zwykły biurkowy wentylator. 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu w Chorwacji mialem:

w dzien w przyczepie ~30, pod (termometr przyklejony tasma do podłogi) ~25

w nocy odpowiednio 23-25, 21-23

 

Przyczepa (z przedsionkiem, bez fartuchow) do 12-13 stała na słońcu, później cien, ale to dużo nie zmieniało w podanych wyżej temperaturach.

 

U mnie nie ma airmixa, ale chodziło mi właśnie po głowie, zeby go dorobić (taki własnej roboty a nie kosztujący krocie firmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w dzien w przyczepie ~30, pod (termometr przyklejony tasma do podłogi) ~25

...

 

Więc teoretycznie powinien być spadek :hmm: ale kolega powyżej mnie troche zbił z tropu ... a kiedyś gdzieś tam słyszałem że sytuacje poprawia ... i bądź tu mądry :bzik: nic to, czekam na dalsze spostrzeżenia ...

 

 

 

...

 

U mnie nie ma airmixa, ale chodziło mi właśnie po głowie, zeby go dorobić (taki własnej roboty a nie kosztujący krocie firmowy).

 

Urządzenie proste w budowie więc nie powinno być problemu ze zrobieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Mam airmix ale po dokładnym przeanalizowaniu stwierdziłem że to może działać bardzo mało efektywnie niż standardowe rozwiązanie z ostatniego zdjecia bo się zamyka dopływ powietrza z pieca (z przyczepy )a u mnie jest tam że jak przestawie na to żeby ciagło powietrze z dołu przyczepy to nadal pobiera powietrze w tym wypadku gorące z przyczepy i w jakimś stopnu miesza się z ciepłym w przyczepie i rozprowadza po przyczepie czy ktoś miał takie rozwiązanie u siebie? Fakt że jak miale to latem włączone w upał było znośnie w przyczepie jak była zamknięta cała. 2c518b8ba81a82c885676e0ef81bdfff.jpg89311aafb9de922be2f8f61c08a96185.jpga59b6a0d9d9c7b619c509b0157ffb67a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airmix to nie klimatyzacja i nie spodziewaj się jakiś oszałamiających efektów Ale jeśli ustawisz na pobór powietrza spod przyczepy zrobi się niewątpliwie przyjemniej niż bez tego ustrojstwa Niewiem jak jest u ciebie ale po przestawieniu na niebieskie pobiera tylko powietrze z dołu przyczepy a nie ze środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej budzie korzystaliśmy z tego non stop. Może temperatury istotnie nie zbijało (max stopień, dwa), ale świeże powietrze poprawiło komfort przebywania w budzie podczas upału. Wyloty z rur miały różnice ok 5st. względem temperatury np. mebli. 

Co do poboru powietrza to musi być możliwość poboru tylko spod budy. Jeśli brało by równocześnie z wnętrza sens instalacji ustrojstwa byłby zerowy. U mnie, tak jak Kit pisze, po przedstawieniu na niebieskie powietrze było pobierane tylko z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że jak przestawie żeby niby pobierało powietrze z pod przyczepy to nadal dmuchawa zaciąga powietrze że środka bo nie mam fizcznie żadnej klapki i dmuchawa tak jakby z tylu pobiera powietrze świeże w 15 do 20 % reszta idzie z środka przez piec. Sądzę że truma chciała coś ulepszyć lub po prostu zmienić ale nie jest to do końca lepsze od starego rozwiązania. 6128124cf1c668f202b05ab1b8609a34.jpgbc3298462c3c1278f5afe838e85fcb9e.jpgd6ea6700df770c38c01a70cd851cb44a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.