Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy do przyczepy


Gitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadłem ostatnio na prosty pomysł bagażnika rowerowego na tył przyczepy. W sprzedaży są bagażniki rowerowe na hak. Mają one pełne oświetlenie, miejsce na tablice rejestracyjną etc. Taki bagażnik mogę kupić na pchlim targu za 100zł. Chcę do niego przykręcić prostopadle dwa profile i całość będę wsuwał w profile które mam przyspawane do ramy na tyle przyczepy (pozostałość po poprzednim właścicielu) Tablicę z przyczepy przeniosę na bagażnik i w drogę. Pytanie czy to jest legalne? Czy zapinając taki bagażnik do samochodu, też przenoszę tablicę z auta na bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem program w tv o takich bagażnikach. Z tego co posłuchałem to oficjalnie takie bagażniki są nielegalne. Aby można było ich używać trzeba na taki bagażnik przykręcić tablicę rejestracyjną a w polskich urzędach nie można uzyskać trzeciej tablicy. Z auta tablicy zdjąć nie można bo tablice należą do auta a bagażnik to tylko dodatek. W tv mówili że Policja przymyka oko na takie bagażniki ale jak trafi się upierdliwy Policjant służbista to mandacik murowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem program w tv o takich bagażnikach. Z tego co posłuchałem to oficjalnie takie bagażniki są nielegalne. Aby można było ich używać trzeba na taki bagażnik przykręcić tablicę rejestracyjną a w polskich urzędach nie można uzyskać trzeciej tablicy. Z auta tablicy zdjąć nie można bo tablice należą do auta a bagażnik to tylko dodatek. W tv mówili że Policja przymyka oko na takie bagażniki ale jak trafi się upierdliwy Policjant służbista to mandacik murowany. 

Halo, nie wiem co tam piszą w linkach ale parę dni temu jeden turysta mi powiedział tak: "aby jeżdzić z bagażnikiem rowerowym legalnie trzeba wpierw zgłosić zgubienie tablicy żeby mieć ich 3"... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia, czy mowi Ci coś określenie znaki legalizacyjne? Na każdej tablicy masz nalepkę z numerkiem. Szybciej policjant przymknie oko na namalowaną tab. niż na dodatkową tablicę uzyskaną w wyniku oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia, czy mowi Ci coś określenie znaki legalizacyjne? Na każdej tablicy masz nalepkę z numerkiem. Szybciej policjant przymknie oko na namalowaną tab. niż na dodatkową tablicę uzyskaną w wyniku oszustwa.

Krótko bo nie chce mi się wywodzić. Człek zgubił - zgłosił zgubę - dostał nową - poszedł szukać starej i ją znalazł (lub ktoś przyniósł). Wszystko opłacone i legalne. Gdzie tu oszustwo o co chodzi.

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien oddać do urzędu znalezioną tablicę, naklejki na tablicach mają swoje numery które są zgodne z numerami na wlepce w dow. rej. Jeśli policjant wypatrzy niezgodność, będzie problem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, takie postępowanie które proponujesz jest sprzeczne z prawem. A co i jak Ty zrobisz to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, nie wiem co tam piszą w linkach ale parę dni temu jeden turysta mi powiedział tak: "aby jeżdzić z bagażnikiem rowerowym legalnie trzeba wpierw zgłosić zgubienie tablicy żeby mieć ich 3"... pozdro

Nie ma co kombinować. Namalować samemu i nikt nie będzie robił problemu. Problem to tylko "polski" ustawodawca! Jak ktoś jest przejazdem przez kraj sąsiedni Niemcy podjechać pod punktu wytwarzania tablic i za 8 EURO Pani na poczekaniu stuknie tablice rejestracyjną o jaką klient poprosi tylko bez PL na niebieskim tle a tylko gwiazdki.

Co do bagażników które zasłaniają tablice rejestracyjne! Jeżeli taki bagażnik otrzymał w Polsce homologacje a wiem ze otrzymują to "pan" Policjant w Polsce nie ma nic do dyskutowania ale za granicę nie polecam z nim się wybierać bo 40 Euro mandacik i koniec jazdy dalszej z takim bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (...) takie postępowanie które proponujesz jest sprzeczne z prawem (...)

Nieee, to prawo jest sprzeczne z życiem ale trudno.

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Cityflipper zgubiles/ukradli Ci samochód, dodałeś odszkodowanie z polisy, auto znalazłeś i jeździłeś dalej???

Bagażnik ma homologację UE a nie polska a ta dopuszcza jego używanie we wszystkich krajach unijnych. To ze tylko u nas ustawodawca olewa ludzi z 3 tablica nasty rok z rzędu tych od krzywizny bananów nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Cityflipper zgubiles/ukradli Ci samochód, dodałeś odszkodowanie z polisy, auto znalazłeś i jeździłeś dalej???

 To ze tylko u nas ustawodawca olewa ludzi z 3 tablica nasty rok z rzędu tych od krzywizny bananów nie interesuje...

Przykład może zbyt dosadny, ja rozumiem rzecz. Natomiast co do prawa to widzę, że się zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik ma homologację UE a nie polska a ta dopuszcza jego używanie we wszystkich krajach unijnych. To ze tylko u nas ustawodawca olewa ludzi 

 

Akurat troszkę się z tym nie zgodzę , że bagażnik posiada homologację UE. Chciałbym aby tak było jak mówisz, ale niestety nie jest. Przykład Norauto. Kiedyś już pisałem, że sprzedają bagażniki rowerowe które są nie dopuszczone do sprzedaży w UE a producent znalazł "jelenia" kraj Rzeczypospolitej" i sprzedawał takie w Polsce. Nawet gdzieś mam homologacje na te bagażniki i nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden turysta mi powiedział tak: "aby jeżdzić z bagażnikiem rowerowym legalnie trzeba wpierw zgłosić zgubienie tablicy żeby mieć ich 3"... pozdro

co do legalności się nie odnoszę bo koledzy już konkretnie napisali :) ale pozwolę sobie na taką małą refleksję, ze nie na darmo mamy w słowniku słowo nieprzetłumaczalne na prawie żaden język nowożytnej Europy "załatwić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.