Skocz do zawartości

Katowice ----> Szczecin gdzie warto zrobić nocleg


pathrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wybieram się w moją pierwszą dłuższą podróż z przyczepą (dla innych pewnie to nie jest wyzwanie ale ja wolę dmuchać na zimne). Najpierw jadę z Biłgoraja do Kalet nad Katowicami a po kilku dniach lecę do Szczecina.

Planowałem nocleg na trasie tak żeby do Szczecina dojechać następnego dnia do południa. Sam nie chcę lecieć na siłę bo i jak dojadę na wieczór to lipa a będę miał na pokładzie żonkę i 2 dzieci. Nie chcę tez ich zamęczyć.

 

Czy możecie doradzić jakieś miejsce bliżej Szczecina, gdzie można zrobić nocleg i żeby dzieciaki nie zanudziły się ??

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenocować można chociażby tutaj :ok:

 

To jest dobra propozycja. Wprawdzie bardziej myślałem, że może będzie obok coś ciekawego do obejrzenia ale pewnie nie będzie sił :) Może lepiej na początek delikatnie bez spinki i żeby zbyt dużo nie zaplanować.

 

Dzięki za propozycję. Oczywiście jak ktoś będzie uważał że ma lepszy pomysł to każdy rozpatrzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz tak jak ja panikowałem miesiąc temu wyjeżdżając na urlop :] . Pierwszy cel podróży miałem w Sandomierzu czyli jakieś 540 km od domu. Oczywiście miałem w zanadrzu kilka punktów gdzie mógłbym przekimać w razie osłabnięcia mojego lub załogi (również żona i dwa szkodniki 8 i 3 lata) ale ku mojemu zdziwieniu spokojnie w około 10 godzin (z przerwami na szybkie siusiu i dłuższy obiad) dojechaliśmy do celu. Trasę masz podobną, bo spory kawałek (150 km) A4 a później krajówkami. Ja miałem 200 km A1 i A2 reszta tak samo. Oczywiście trzeba przygotować się na wszelkie ewentualności, bo nigdy nic nie wiadomo.

 

P.S. Dodam, że też był to pierwszy taki długi przejazd z przyczepą w mojej krótkiej historii jazdy z ogonem (drugi sezon). W zeszłym roku, jak i resztę trasy w tym roku planowałem sobie tak, że odcinki miałem po max 250 km, bo w końcu to jest urlop, a nie robota na akord. :]

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepą to około 8 h jazdy wyjdzie jak nie będzie jakiegoś zatwardzenia na drodze.

Oprócz kawałka z Kalet do A4 i odcinka pomiędzy Legnicą a Nowym Miasteczkiem jedziesz cały czas szybkimi dwupasmówkami. 

Do przejechania spokojnie na raz.

Jeżeli chcesz zrobić przerwę to możesz również wstąpić po drodze do Sławy - nad jeziorem jest kemping, przyjazny karawaningowcom z naszego forum a i przeważnie ktoś znajomy się na nim znajdzie.

Na S3 jest kilka parkingów gdzie spokojnie możesz się przespać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz tak jak ja panikowałem miesiąc temu wyjeżdżając na urlop :] . Pierwszy cel podróży miałem w Sandomierzu czyli jakieś 540 km od domu. Oczywiście miałem w zanadrzu kilka punktów gdzie mógłbym przekimać w razie osłabnięcia mojego lub załogi (również żona i dwa szkodniki 8 i 3 lata) ale ku mojemu zdziwieniu spokojnie w około 10 godzin (z przerwami na szybkie siusiu i dłuższy obiad) dojechaliśmy do celu. Trasę masz podobną, bo spory kawałek (150 km) A4 a później krajówkami. Ja miałem 200 km A1 i A2 reszta tak samo. Oczywiście trzeba przygotować się na wszelkie ewentualności, bo nigdy nic nie wiadomo.

 

P.S. Dodam, że też był to pierwszy taki długi przejazd z przyczepą w mojej krótkiej historii jazdy z ogonem (drugi sezon). W zeszłym roku, jak i resztę trasy w tym roku planowałem sobie tak, że odcinki miałem po max 250 km, bo w końcu to jest urlop, a nie robota na akord. :]

 

 

Z przyczepą to około 8 h jazdy wyjdzie jak nie będzie jakiegoś zatwardzenia na drodze.

Oprócz kawałka z Kalet do A4 i odcinka pomiędzy Legnicą a Nowym Miasteczkiem jedziesz cały czas szybkimi dwupasmówkami. 

Do przejechania spokojnie na raz.

Jeżeli chcesz zrobić przerwę to możesz również wstąpić po drodze do Sławy - nad jeziorem jest kemping, przyjazny karawaningowcom z naszego forum a i przeważnie ktoś znajomy się na nim znajdzie.

Na S3 jest kilka parkingów gdzie spokojnie możesz się przespać. 

 

No Wy to wiecie jak pocieszyć :blagac:  Teraz jestem dużo spokojniejszy i faktycznie podejdę do tego bez zbędnej spinki. Najważniejsze to relax i odpoczynek :yay:  Ale nie mogę się już doczekać :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj nic wcześniej. Nie jedziesz z namiotem. Zachce Ci się spać, staniecie na jakiej stacji benzynowej i się prześpisz. Ja tak zawsze jeżdżę i nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca. Raz nawet spaliśmy pod jakimś hipermarketem w trasie :] Unikam stawania po trasie na kempingach, może mi się spodobać i nie dojadę do założonego celu :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi jako doświadczeni jak mam do wyboru trasę 310 km DW a 390 km A (Rzeszów - Mysłowice) - chodzi mi o trasę z Biłgoraja do Kalet to co jest lepsze?? Dłuższa trasa po autostradzie czy krótsza po DW ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na Tarnobrzeg, Jędrzejów, Myszków.

Nie nadrobisz czasowo na autostradzie różnicy 80 km.

Do tego jeszcze dochodzi opłata na A4.

Według mnie nie warto pchać się z przyczepą na autostradę (w tym konkretnym wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się w moją pierwszą dłuższą podróż z przyczepą (dla innych pewnie to nie jest wyzwanie ale ja wolę dmuchać na zimne). Najpierw jadę z Biłgoraja do Kalet nad Katowicami a po kilku dniach lecę do Szczecina.

Planowałem nocleg na trasie tak żeby do Szczecina dojechać następnego dnia do południa. Sam nie chcę lecieć na siłę bo i jak dojadę na wieczór to lipa a będę miał na pokładzie żonkę i 2 dzieci. Nie chcę tez ich zamęczyć.

 

Czy możecie doradzić jakieś miejsce bliżej Szczecina, gdzie można zrobić nocleg i żeby dzieciaki nie zanudziły się ??

 

Pozdrawiam

Jacek

@pathrow

Twoja trasa  A - B - C  <  zerknij

Po owarciu okna wytnij napis (from:Biłgoraj to:Kalety to:Szczecin)

 

Wpisz za napisem Google > parking i naciśnij klawisz Enter.

Na całej trasie od A do C (przybliż wybrane miejsce) obok niebieskiej linii

[czerwone punkty] na mapie, znajdż sobie najlepszy parking na nocleg...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm: nie ma za co. :piwko: :piwko:  :piwko:  postawisz przy okazji i się wyrówna

 

Jak tylko będzie możliwość to z wielką przyjemnością postawię :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:

 

Jedź na Tarnobrzeg, Jędrzejów, Myszków.

Nie nadrobisz czasowo na autostradzie różnicy 80 km.

Do tego jeszcze dochodzi opłata na A4.

Według mnie nie warto pchać się z przyczepą na autostradę (w tym konkretnym wypadku).

 

Tak też przypuszczałem że i tak nie pogonię i dziękuję za potwierdzenie

 

@pathrow

Twoja trasa  A - B - C  <  zerknij

Po owarciu okna wytnij napis (from:Biłgoraj to:Kalety to:Szczecin)

 

Wpisz za napisem Google > parking i naciśnij klawisz Enter.

Na całej trasie od A do C (przybliż wybrane miejsce) obok niebieskiej linii

[czerwone punkty] na mapie, znajdż sobie najlepszy parking na nocleg...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Przepraszam ale jakoś mi coś nie wychodzi mogę prosić o jeszcze jaśniejsze tłumaczenie co dokładnie i gdzie mam wyciąć a co gdzie wkleić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.