Skocz do zawartości

Zakup w miarę małej i lekkiej przyczepki do 4-5tyś


Putman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Zacząłem rozglądać się za przyczepką - w miarę lekką - max mam 900kg DMC, ale holownik to tylko Skoda Felicia 1.3.

Wpadła mi w oko przyczepka Caravelair http://otomoto.pl/inny-caravelair-zarejestrowana-tropic-T4421013.html

Czy ktoś z Forumowiczów oglądał ją już przypadkiem?

Mam do Żyrardowa z Bytomia kawałek, a wolałbym wstępnie niektóre oferty odrzucić.

Niestety nie dysponuję na chwilę obecną większym budżetem - zaczynam powoli pracę w Niemczech i dlatego szukam w miarę taniej przyczepki.

Problemem jest również to, że piszę z Niemiec, a do Polski przyjeżdżam na tydzień od.11.08.

Z tego co na razie wyczytałem w tym budżecie będzie ciężko znaleźć na szybko coś fajnego - ew. szukać niewiadówki.

Jedno co przyczepka musiałaby mieć, to ogrzewanie - najlepiej gazowe, a z tym w niewiadówkach już ciężej.

W grę wchodzą również troszkę większe przyczepki, ale im mniejsza, tym lepiej :)

Przyczepa nie będzie prawdopodobnie za dużo jeździć, ale trasę w kierunku Niemiec musiałaby pokonać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz, to już po zdjęciach bym sobie odpuścił. Przednia ściana na taśmie? Jakieś prowizoryczne wzmocnienia od środka? Szkoda Twojej kasy i szkoda podróży z Bytomia.

Do Twojego holownika najbardziej pasowałby Niewiadów i takiej przyczepki szukałbym na Twoim miejscu. Tu przykładowe oferty tylko ze śląskiego:

http://olx.pl/motoryzacja/przyczepy-pojazdy-uzytkowe/kempingowe/slaskie/?q=niewiad%C3%B3w

 

Ludzie w Niewiadówkach cuda robią ( łazienki, łóżka piętrowe ), przyczepy są lekkie i można je we własnym zakresie w miarę łatwo wyremontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bytomia do Żyrardowa nie jest taki kawałek, pół Polski trza przejechać. Ale już po zdjęciach widać że ta przyczepka jest po przejściach, te klejenia taśmą nie wróżą nic dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie ogrzewania, to też żaden problem. Nie masz kasy  - chwilowo montujesz elektryczne , znajdziesz kasę i potrzebę zamontowania gazowego - kupujesz Trumę, czy Carvera i montujesz ( z pomocą gazownika ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze opinie, nie zwróciłem uwagi na świecące elementy :)

I ze względu głownie na konieczność kupienia w miarę szybko zaczynam się rozglądać za Niewiadówką. 

Wstępnie znalazłem parę ofert przyczep odremontowanych, więc sądzę, że coś uda się trafić.

Co do ogrzewania - prawdopodobnie piecyk pójdzie w miarę szybko do zamontowania - przyczepka ma przynajmniej do późnej jesieni posłużyć.

Problem w tym, że jak już ją przewiozę do Niemiec, to za często w Polsce nie będzie. Dłuższa podróż to główny argument. Tak wiem - niby te 4-5h więcej to nie aż tak dużo, ale jestem jedynym kierowcą. A przy wizycie na weekend już te parę godzin ma znaczenie. Dlatego chciałbym przynajmniej wytypować przyczepki warte obejrzenia.

Jak będę już miał jakieś typy i pojawią się wątpliwości to poproszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I po długiej podróży wczoraj nastąpił zakup przyczepki. Wytypowane zostały w sumie dwie przyczepki do obejrzenia - ze względu na rozmiary szukałem N132. Pierwsza podpasowała :) Zgodnie z sugestią sprzedającego miałem zapytać czy ktoś jej nie poznaje :P Parę rzeczy jest do porobienia, ale wszystko po kolei. Przyczepka w miarę szybko pewnie otrzyma ocieplenie. A żeby miało to ręce i nogi, to pewnie trochę zmian w elektryce nastąpi. Niby na remont generalny się nie zapowiada, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.