Skocz do zawartości

Spłuczka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam przyczepę ABI DAYSTAR AWARD z 1991 r. nie działa mi spłuczka w przyczepie sprawdzałem najpierw bezpieczniki umieszczone nad piecem obok wyciągu i wszystkie są OK nie wiem czy jeszcze gdzieś może są jakieś bezpieczniki jak się nie mylę to nad piecem jest ich 6. Macie jakiś pomysł dlaczego spłuczka nie chce działać ?

post-16380-0-93721400-1406815373_thumb.jpg

post-16380-0-41003500-1406815397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie czy tam nie powinien być bezpiecznik, ale po moich przemyśleniach doszedłem do wniosku że wszystkie bezpieczniki są tam gdzie piecyk. Ten bezpiecznik wkłada się z góry tak. 10 wystarczy ? jutro to zaraz zobaczę bo teraz już ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bezpiecznik tam nie wejdzie ani z dołu ani z góry. Okazuje się że bezpiecznik jest pod taką  czarną nakrętkom taki szklany okrągły i najgorsza to że jest OK. Macie jakiś inny pomysł ? Dodam jeszcze że nie wiem jak się dokładnie ściąga kasetkę bo po odkręceniu 4 śrub trzyma jeszcze na takiej sprężynie.

 

 

post-16380-0-68382800-1406909420_thumb.jpg

post-16380-0-01538200-1406909448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy działa stycznik kasety. Widać go na 2 zdjęciu.

Chodzi o ten włącznik tą metalową blaszkę, jeśli tak to słychać wyraźnie jak robi cyk cyk. Chyba że mam to jakoś inaczej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia musisz użyć multimetra, lub zewrzeć jego styki. Zamyka on obwód po włożeniu kasety. U Ciebie może być też walnięta pompka. Jak się chcesz do niej dostać, to siedzi ona pod pojemnikiem na papier. musisz go wyjąć i tam zobaczysz pompkę. Ja na Twoim miejscu, zaczął bym od sprawdzenia czy w ogóle do kasety dochodzi prąd. Poszukaj w okolicach kasety kości połączeniowej i tam zmierz napięcie. Jeśli będzie 12V, trzeba szukać usterki w samym kibelku. Stycznik, pompka, kable do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam kilka pytanek co do kibelka, http://thetford.com/...c2_electric.gif mam identyczny typ ubikacji u siebie w przyczepie którą kupiłem nie dawno i jeszcze nie zajmowałem sie obsługą tegoż urządzenia, chciałem sie dowiedzieć jaki to typ, i do czego jest pewien przycisk nr.17 i 19 i czy wszystkie toalety maja wskaznik napełniania, bo umnie jest ten wskaznik ale nie działa, czy w kasecie powinien być jakiś pływak czy coś w tym rodzaju jak wyjmowałem kasetę to nie dopatrzyłem sie czegoś takiego co by uruchamiało ten wskażnik, i ostatnie pytanie jak sie dobrać do ssaka i pompki  wody do spłuczki wc w którym miejscu jest, w celu jego odszlamienia przeczyszczenia ponieważ ciśnienie wody nie jest takie jak powinno.

Edytowane przez haras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 to odpowietrznik kasety. Jak z niej zlewasz, to go naciskasz i wtedy łatwiej z niej spływa. 19 to też jest odpowietrznik, tyle że do kasety podczas użytku. Możesz takiego niemieć, a tylko taką przysłoniętą dziurkę. Pompkę masz pod pojemnikiem na papier. Musisz go wyjąć do góry i zobaczysz tam pompkę. Nie spotkałem się, aby któraś toaleta nie posiadała wskaźnika. W tej jest mechaniczny. W kasecie o ile dobrze pamiętam, jest pływak z magnesem. Sprawdź czy on dobrze się przesuwa. Wiem że gówniana robota, ale łapę trzeba tam wsadzić. Żeby Ci tam ręka weszła, odkręć wkręty trzymające uszczelkę na środku kasety. Dużo tym nie zyskasz, ale to zawsze coś. Wiedzieć musisz, że przeważnie ten wskaźnik, pokazywać zaczyna dopiero po przekroczeniu 4/5 poziomu kasety.

Pamiętaj dokładnie zlać wodę na zimę z kibla, jak i z całej instalacji przyczepki. Jak masz wyciąganą słuchawkę prysznicową, to na zimę musi być wyciągnięta na maksa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 to odpowietrznik kasety. Jak z niej zlewasz, to go naciskasz i wtedy łatwiej z niej spływa. 19 to też jest odpowietrznik, tyle że do kasety podczas użytku. Możesz takiego niemieć, a tylko taką przysłoniętą dziurkę. Pompkę masz pod pojemnikiem na papier. Musisz go wyjąć do góry i zobaczysz tam pompkę. Nie spotkałem się, aby któraś toaleta nie posiadała wskaźnika. W tej jest mechaniczny. W kasecie o ile dobrze pamiętam, jest pływak z magnesem. Sprawdź czy on dobrze się przesuwa. Wiem że gówniana robota, ale łapę trzeba tam wsadzić. Żeby Ci tam ręka weszła, odkręć wkręty trzymające uszczelkę na środku kasety. Dużo tym nie zyskasz, ale to zawsze coś. Wiedzieć musisz, że przeważnie ten wskaźnik, pokazywać zaczyna dopiero po przekroczeniu 4/5 poziomu kasety.

Pamiętaj dokładnie zlać wodę na zimę z kibla, jak i z całej instalacji przyczepki. Jak masz wyciąganą słuchawkę prysznicową, to na zimę musi być wyciągnięta na maksa do góry.

 

Dzieki za wskazówki, nurtowała mnie ta sprawa tego odpowietrznika nr17 nie wiedziałem co to jest teraz juz wiem odpowietrznik nr19 też jest tyle że jaki patent kto zrobił ale z tego co pisałeś to nie jest wymagany? a co do wskażnika to kaseta jest pusta a pokazuje kolor czerwony, byem dziś w cepce i zaglądałem pod ten kibel wskaznik kołysze sie luzno nie wiem czego pokazuje na czerwono ja ten kolor to odbieram jako ostrzegawczy, wode juz po spuszczałem jeszcze tylko jaki typ tej toalety jest, pytam dla tego że czasem coś dokupić jakaś uszczelka itp to bede juz wiedział.PS: prysznica jeszcze nie mam ale bedzie  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś. !9 występuje w dwóch odmianach. Pierwsza taka jak na rysunku, druga odmiana to okrągły otwór w kasecie, od środka przysłonięty gumką uszczelniającą z pływakiem. Model tego kibla, to C2.

Sprawdź czy jak wyjmiesz kasetę i poruszasz taką dźwigienką która jest po drugiej stronie wskaźnika, to się zmienia na zielony kolor. 

Jeśli tak, to ktoś wylał z kąpielą magnes :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.