Skocz do zawartości

Ubezpieczenie w podróży samochodu+przyczepy


Paszczak22

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że można odczytać ten wątek za reklamę, ale nie jest to moim celem. Jutro (1 sierpnia) jadę nad morze moją budką. Wiem, że jest ubezpieczenie w mBanku (21zł) wykupowane na miesiąc (Auto Assistance 24h), które ubezpiecza wiele zdarzeń np. gdy braknie ci paliwa, zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe (miałem taka sytuację w zeszłym roku), holowanie pojazdu, rozładowany akumulator, itp. Przyjeżdża pomoc drogowa i bezpłatnie ci pomaga, a jak nie to cię odholuje bezpłatnie do kwoty 1000zł. Kiedyś miałem to ubezpieczenie i jak zadzwoniłem, że złapałem gumę kazali (w mieście wojewódzkim) czekać do 2h i zrezygnowałem z usługi i ubezpieczenia a koło wymieniłem sam. Teraz będę jechał 500 km od domu. W razie potrzeby nie będzie mi miał kto pomóc. Ubezpieczenie jak za tak niską kwotę jest warte chyba swojej ceny, a w podróży może się okazać nieoceniona. Ale dzwoniłem na infolinie i się dowiedziałem, że ubezpieczenie nie obejmuje przyczepy. Weźmy pod uwagę, że na plaży dziecko zgubi mi kluczyki od przyczepy lub urwie się jej koło w czasie podróży, lub chociażby będę miał wypadek, auto rozbite i nie mam czym odholować przyczepy. Zna ktoś takie ubezpieczenie na podobnej zasadzie które by obejmowało zestaw pojazdów do 3,5t?

Edytowane przez Paszczak22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz kupic osobno dla auta (21zl) i osobno dla przyczepy (21zl)

 

ja tak mam kupiony asistance plus w allianz (90zl/szt) i dziala caly rok w UE.

nawet jak przyjac ze przyczepe bede uzywal 5 miesiecy w roku to i tak wychodzi taniej niz mBank.

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz kupic osobno dla auta (21zl) i osobno dla przyczepy (21zl)

 

ja tak mam kupiony asistance plus w allianz (90zl/szt) i dziala caly rok w UE.

nawet jak przyjac ze przyczepe bede uzywal 5 miesiecy w roku to i tak wychodzi taniej niz mBank.

 

sprawdzałeś limit holowania na terenie UE ? ( w kilometrach czy też Euro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz kupic osobno dla auta (21zl) i osobno dla przyczepy (21zl)

 

ja tak mam kupiony asistance plus w allianz (90zl/szt) i dziala caly rok w UE.

nawet jak przyjac ze przyczepe bede uzywal 5 miesiecy w roku to i tak wychodzi taniej niz mBank.

Nie bo to jest na osobę, która podróżuje, czyli na mnie a nie na pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś limit holowania na terenie UE ? ( w kilometrach czy też Euro)

 

1000E + pojazd zastepczy 7 dni.

nie sprawdzalem w praktyce.

 

tanszy wariant (chyba 70zl, darmowy do AC) to 250E i 4 dni, co na ew holowanie i naprawe poza granicami moze byc chyba malo

jedyny problem to taki ze trzeba miec u nich OC, ale akurat i tak maja ceny niskie.

 

 

Nie bo to jest na osobę, która podróżuje, czyli na mnie a nie na pojazd.

tak, na kazdy pojazd (90zl na auto + 90zl przyczepa)

u mnie problemu nie ma, bo mam 1 samochod i 1 przyczepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też mam jeden samochód i przyczepę. Ale nie mam możliwości ubezpieczyć samochód i przyczepę osobno po 21zł / sztukę bo przedmiotem ubezpieczenia jest kierowca a nie pojazd. Ubezpieczenie dotyczy wszystkich pojazdów którymi jadę, nie koniecznie kieruję, ale w przyczepie nie jadę :) więc jej ubezpieczenie nie obejmie, a nie mogę dokupić ubezpieczenia do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat, który bardo mnie interesuje. Generalnie jest tak, że jest kilka firm ubezpieczeniowych, które mają zapisane w OWU, że w przypadku awarii pojazdu ubezpieczonego, który holował nieubezpieczoną przyczepę zabiorą również ją ale problem jest wtedy, gdy to przyczepa się zwali - wtedy trzeba mieć osobne assistance na samą przyczepę. Tak więc aby być w pełni zabezpieczony to powinno się posiadać assistance na samochód, które obejmuje również przyczepę w przypadku awarii holownika jak i assistance na przyczepę jak ona odmówi posłuszeństwa i nie da się jej holować. Niestety moje assistance u producenta auta, bo auto mam jeszcze na gwarancji, ani ubezpieczyciela nie przewidziało takiej możliwości więc muszę się posiłkować zew. firmami tak więc moje autko będzie posiadało 3 assistence - producenta, ubezpieczyciela nie chcącego holować przyczepy i firma trzecia, która zabierze i auto i przyczepę - masakra. Oczywiście jeszcze osobno mam assistance na samą przyczepę - koszmar. Znalazłem jedynie dwie firmy, w których mógłbym zawrzeć taką umowę aby był ściągnięty cały zestaw w przypadku awarii holownika. Może ktoś miał doświadczenia z PZMOT SOS lub Starter24? Starter droższy ale holują do 100km, SOS do 75km - pytanie jak jakość usług. Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Starter droższy ale holują do 100km, SOS do 75km

No rewelacja.

Przyjmijmy najprostszą sytuację: masz awarie holownika ponad 100km od serwisu (ASO bo samochod masz na gwarancji) i wtedy bulisz jak za zboże, sciagając auto z przyczepą do najblizszego ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja.

Przyjmijmy najprostszą sytuację: masz awarie holownika ponad 100km od serwisu (ASO bo samochod masz na gwarancji) i wtedy bulisz jak za zboże, sciagając auto z przyczepą do najblizszego ASO.

mam kilka pomysłów jak ogólnie rozwiązać ten problem.

1. Wykupuję tylko assistance na przyczepę i jak się zwali holownik to zabierają mi go assistance od producenta i niech nawet jadą i 500km, a przyczepkę zgłaszam do jej własnego assistance ale pewnie będę musiał ją delikatnie uszkodzić - np. usunę okładziny cierne z aks  - wiem, że to nie jest ładnie ale kurna co tu robić?

2. Chyba najbardziej uczciwe - holują mi zestaw do 100km, a aso mam np. 200km to proszę aby zaholowali mnie np. na jakąś dużą stację benzynową lub parking i potem wykonuje tel. do assistance gwaranta, że mi się auto na stacji zwaliło - żona koczuje na stacji, a ja pewnie w ASO ;) - śmiech przez łzy

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem łączenie troche tego assistance + troche tamtego to taki troche 'dziading'.

lepiej mieć takie ubezpieczenie, z którego zawsze mozemy skorzystać.

 

Czy w takim holowaniu do 75/100km jest opcja zwiekszenia limitu? Moze to by rozwiązało sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem byłoby rozwiązanie kompleksowe czyli jedna polisa assistance na zestaw niezależnie czy zwali się holownik czy przyczepa. Rozmawiałem z PZMOT'em i podobno jest projekt aby wprowadzić takie ubezpieczenie ale pewnie dopiero od przyszłego roku. Jest możliwość zwiększenia limitu i tak np. w Starter24 ze 100 do 150, ale już w PZOMT SOS nie ma. W sumie w momencie awarii potraktuję assistance z PZMOT bo na to się chyba zdecyduję jako protezę pozwalającą mi zaholować zestaw w jakiś bezpieczne miejsce, a potem będę walczył w zależności co odmówi, odpukać, posłuszeństwa, z ASO auta lub assistance samej przyczepy - nie widzę innego rozwiązania.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sprawdzić ofertę PZU bo przebili juz Allianz i ADAsia z DE

Pomoc na Polskę + Zagranica zapłaciłem 246 zł

w tym mam Holowanie na terenie Polski do 1000 km + Holowanie za Granicą 1000 km  (limity dodają się tzn jak przekroczysz granice w Polsce korzystasz z limitu w Kraju) w warunkach jest usługa odholowania przyczepy wraz z pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sprawdzić ofertę PZU bo przebili juz Allianz i ADAsia z DE

Pomoc na Polskę + Zagranica zapłaciłem 246 zł

w tym mam Holowanie na terenie Polski do 1000 km + Holowanie za Granicą 1000 km  (limity dodają się tzn jak przekroczysz granice w Polsce korzystasz z limitu w Kraju) w warunkach jest usługa odholowania przyczepy wraz z pojazdem.

A 246 zł to za miesiąc czy za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.