Skocz do zawartości

Światło STOP gaśnie z opóźnieniem


GriszaDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki o to problem z moją przyczepą. Zakupiłem samochód z hakiem oraz instalacją elektryczną (Lancia Delta). Samochód jest wyposażony w światła do jazdy dziennej. Po podłączeniu przyczepy - gdy w samochodzie włączone są światła dzienne – oświetlenie przyczepy działa prawidłowo. Problem pojawia się po włączeniu w samochodzie świateł mijania. Wówczas w przyczepie, światło STOP gaśnie z opóźnieniem (pół sekundy, może sekunda) w stosunku do STOP w samochodzie. Dodam (jeśli może to mieć znaczenie), iż samochód wyposażony jest z tyłu w światła LED, natomiast z przodu w reflektory kesonowe.

 

Nie wiem w jaki sposób podłączona jest instalacja elektryczna przyczepy (czy przez moduł, czy bezpośrednio do instalacji samochodu). Auto jest z Niemiec, stosunkowo młode, hak Thule, więc zakładam, że połączenie wykonane jest profesjonalnie.

 

Co może być przyczyną tego, że przy światłach włączonych w samochodzie światłach mijania, STOP w przyczepie gaśnie z opóźnieniem? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy włączone są w samochodzie światła do jazdy dziennej to nie powinny świecić żadne światła z tyłu auta i żadne w przyczepie.

2. A tym opóźnieniem w ogóle bym się nie przejmował. Dobrze, że działa tak a nie zapala się z opóźnieniem.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ed - oczywiście przy światłach dziennych, inne swiatła w przyczepie nie świecą.

2. Siany - w przyczepie mam normalne żarówki.

 

Też myślałem o opóźnieniu między LED a żarówką żarową, ale nie to jest problemem. Przy światłach dziennych w samochodzie, STOP w przyczepie gaśnie jednocześnie ze STOP-em w samochodzie. Po włączeniu świateł mijania w samochodzie, zaczyna się pojawiać opóźnienie w przyczepie.

 

 

Pewnie – lepiej że później gasną, niż by miały się później zaświecić, niemniej ciekaw jestem jaka jest tego przyczyna. Pierwszy raz spotykam się z takim zjawiskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim  zdaniem to po po prostu pojawia się większe obciążenie instalacji po włączeniu swiateł mijania a przyczepa jako dodatkowa instalacja do oryginalnej może opóźniać rekację tradycyjnej żarówki.  

Jestem jednak ciekaw co pokaże ekseryment. Jeśli stop zacznie działać jednocześnie to moja teoria okaże się całkiem poprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim  zdaniem to po po prostu pojawia się większe obciążenie instalacji po włączeniu swiateł mijania a przyczepa jako dodatkowa instalacja do oryginalnej może opóźniać rekację tradycyjnej żarówki.  

Jestem jednak ciekaw co pokaże ekseryment. Jeśli stop zacznie działać jednocześnie to moja teoria okaże się całkiem poprawna.

 

 

Sprawdzę sprawdzę to ...... i dam znać.

Ja to mam wrazenie, jakby gdzies jakis kondensator był - tak to się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach można spotkać układy przyspieszające zaświecenie światła stop ( np wystarczy gwałtownie zdjać nogę z pedału gazu), lub opóźniające jego zgaszenie (tak aby gasło kiedy samochód nabierze troche prędkości ) co z kolei ma chronić przed najechaniem na tył przez inny pojazd. Ciekawe czy w Twoim przypadku ta korekta  jest robiona w przyczepie czy samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach można spotkać układy przyspieszające zaświecenie światła stop ( np wystarczy gwałtownie zdjać nogę z pedału gazu), lub opóźniające jego zgaszenie (tak aby gasło kiedy samochód nabierze troche prędkości ) co z kolei ma chronić przed najechaniem na tył przez inny pojazd. Ciekawe czy w Twoim przypadku ta korekta  jest robiona w przyczepie czy samochodzie.

 

Ciekawe ... Niestety, nigdzie nic na ten temat nie znalazłem. Może jeszcze w serwisie podpytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.